wsc.exe virüsmü? nedir nasıl kurtulurum?

canvulcanus
22-10-2008, 11:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarıma garip haller olmaya başladı zırt pırt explorer sayfası açılıyor, bazen açılan sayfa pis sitelere bağlanıyor. en önemli problemde otomatik güncelleştirme devre dışı kaldı. ne yaptıysam açamıyorum microsoft sitesinden güncelleme yapmaya çalıştıgımda bazı hatalar sebebiyle başlatılamadı yazıyor. orada yazılnaları uyguluyorum ama olmuyor. antivirüs progrmaları hiç bir işe yaramadı. güvenli kiptede denedim olmadı. ad-aware ile de tarattım yine olmadı. bilgisayarım-yönet-hizmetler bölümündende otomatik güncelleştirmeleri aktif edemiyorum hizmeti başlat dedigimde direk devre dışı oluyor. yardımlarınızı bekliyorum. nasıl kurtulurum format atmak istemiyorum daha bir ay önce benzeri bir sorun yüzünden format attım. :(

Tuncay_Sukan
22-10-2008, 11:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
255 mesaj

CTRL + ALt + DELETE işlev  görüyor mu   görüyorsa  işlemlerden  bi kaçı  sonlandır  öyle dene  bi  Öylede olmassa   Sistem  Geri Yüklemeyi Dene  Bu iki şekilde de olmassa  başka çözümler arayalım

canvulcanus
22-10-2008, 11:37   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj
Tuncay_Sukan
CTRL + ALt + DELETE işlev  görüyor mu   görüyorsa  işlemlerden  bi kaçı  sonlandır  öyle dene  bi  Öylede olmassa   Sistem  Geri Yüklemeyi Dene  Bu iki şekilde de olmassa  başka çözümler arayalı
işlev görüyor işlemleri sonlandırıyorum fakat yine aynı problem devam ediyor.
wsc.exe yide tweak now power pak isimli bir program ile tespit ettim. internete biraz araştırdım ama türkçe olarak pek içerik bulunmuyor ingilizcem olmadıgı için bi çözüm bulamadım. bir yerde malware felan yazıyordu ad-aware ile taratın diyordu yaptım ama çözüm olmadı.

mancukya
22-10-2008, 13:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

1 sistem geri yuklemeyi kapat
1 ccleaner kur temizlet kayit defterinide temitlet
2 antivir bedavasini kur
3 Malwarebytes' Anti-Malware ve spybot kur update yaptir tarat temizlet

Tuncay_Sukan
23-10-2008, 12:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
255 mesaj

"canvulcanus" kardeşim  çalıştırdan Regedit  girip   wsc.exe yide tweak now power bunları CTRL+F ile  aratıp regeditleri  silersen giderebilirsin   bunlarla  uğraşmam diyorsan xsoftspyse ile  tarat  temizler kolay gelsin

piRe_
23-10-2008, 13:15   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Güvenli modda SDFIX ile tarat. Yalnız tarama yapmadan önce antivirüsünü devredışı bırak.

canvulcanus
24-10-2008, 11:20   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

tuncay kardeşim saolasın önerilerinden bir kaçını uyguladım şu an kurduldum galiba bir problem görünmüyor en azından dün bir sorun yaşamadım.
uyguladıgım yöntem;
1-güvenli mod da açtım
2-ccleaner ile biraz temizlik
3-anti-malware ile temizlik
4-Outpost Security Suite Pro ile takrar temizlik ve son vuruş olarakta
5-anti-malware ile son darbe
şu anlık bir problem yok gibi.

yardımcı olan ve olmaya çalışan arkadşalara teşekkür ederim.