"XBOX 360 v.s. PLAYSTATİON 3"

Fatality Fever
06-02-2009, 01:44   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

XBOX 360 daha avantajlı aslında.Bir de şu üç kırmızı olayı olmasa...

clemenza
17-02-2009, 22:30   |  #27  
Taze Üye
2 mesaj

bugün fezaya gttm yazıcıoğluna xbox premium  hrld çipli fln 740 ytl fiyat çekti 3k problemide olmazdedi 60 gb mı ne harddisk warmş anlamıyorum pek altta katlarda teze sordum çipli arcadeye 600 dedi . bide ps3 80 gb sordum fezaya 800 fln dedi heralde.neyse xboxta karar kıldım tam alıcam cüzdanı bi açtm kredi kartını ewde unutmuşum snra ewe geldm netden braz araştrdm fazlamı ödicektm diye.aklıma şunlar takldı xboxta orjinal oyun almıcam içn live oynayamıcam heralde.ps3 ede hep orjinal oyun almak zorundayım  bitürlü hangisi daha ağır basıyo karar veremedm gerçi daha sbh xbox almak aklımın ucundan bile geçmiyodu ama çip olayı kafama yattı.evde plazmam var hd kablomda war blu ray oynatıcımda war yani ps3ün blu ray inin pek esprisi kalmıyo ama hangisini alıyım karar weremedm yarn gdp alıcam birini kafam çok karştı o yüzden bi yardm çok makbule geçer gerçekten yanlş bişe yapmak istemiyorum

Gok_
20-02-2009, 12:26   |  #28  
Taze Üye
3 mesaj

bende xbox 360 arcade var gayet memnunum , xbox 360 konsollari 2007 de buyuk revizyondan geçti 3k nerdeyse yok oldu (ama çikmaz da diyemeyiz maalesef) ama eski ye gore çok daha az , siz 3-4 saat oynamaya kalkarsaniz 3k nin çikmasi kaçinilmaz , Xbox 360 i korsan oyun oynata bildigi için alanlara gerçekten aciyorum. kimse kusura bakmasin , xbox live gibi bir ayricaligi kendi ellerinizle itiyorsunuz ...

RapGangLife
21-02-2009, 21:03   |  #29  
Yıllanmış Üye
240 mesaj

merhaba arkadaşlar bi sorum olucak amerikadan gelen ps3ler üzerinde 110 veya 120V yazanlarda burada kullanınca voltaj çeviriciye gerek varmıdır? bazı sitelerdeki bilgilere göre ps3ün kendi içinde adaptörü varmış bütün dünyayla uyumluymuş ne kadar doğrudur acaba yardımcı olursanız sevinirim aksi taktirde buradan almak zorunda kalıcam

neska95
13-03-2009, 00:28   |  #30  
Taze Üye
14 mesaj

XBOX360 her zaman tercihimdir.

berkaybekir
19-04-2009, 15:55   |  #31  
Taze Üye
1 mesaj

ps3 ün arkasında 10 yıllık geçmiş varsa xboxın arkasında microsoft yani 25 senelik bi bilgi birikimi var

Barış
19-04-2009, 16:17   |  #32  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

eskiden ps3 xbox mu vardı :) hıhh

Son Düzenleme: Barış ~ 19 Nisan 2009 16:18
Mustafa Can
19-04-2009, 19:28   |  #33  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

I Aşk PlayStation 3

rapper256
16-06-2009, 23:07   |  #34  
rapper256 avatarı
Yeni Üye
37 mesaj
berkaybekir
ps3 ün arkasında 10 yıllık geçmiş varsa xboxın arkasında microsoft yani 25 senelik bi bilgi birikimi
Evet ama Microsoft PC sistemleri üzerine 25 senelik bilgi ve tecrübeye sahip, Microsoft konsol pazarında daha çok yeni yani. Ama Sony konsol üzerine 10 senelik bilgiye ve tecrübeye sahip. Ee biz burda neyden bahsediyoruz PC'den mi PS'dan mı? Tabii ki de PS'dan. Sorun yok o zaman.

durayyaman
16-06-2009, 23:42   |  #35  
Taze Üye
9 mesaj

Merhaba PACKARD BELL Easynote TJ65 modeline ait XP driverlarına ihtiyacım var. bilen arkadasların duray.yaman@hotmail.com adresine mail atmalarını rica ederim. Saygılar...

Barış
17-06-2009, 00:02   |  #36  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
durayyaman
Merhaba PACKARD BELL Easynote TJ65 modeline ait XP driverlarına ihtiyacım var. bilen arkadasların duray.yaman@hotmail.com adresine mail atmalarını rica ederim. Saygılar...
hocam eğlence bölümüne açarsanız bu konuyu arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar die düşünüyorum ? Emin değil

SUPEROMEGA
17-06-2009, 11:41   |  #37  
SUPEROMEGA avatarı
Taze Üye
18 mesaj

X360 4EVA :D

SUPEROMEGA
17-06-2009, 11:42   |  #38  
SUPEROMEGA avatarı
Taze Üye
18 mesaj
sum41pieces
acıkara farkla ps3 derım.cunku ps3 te 10 yıllık bı teknolojı var bı yemek pısırmedı kalıo:D suanda konsol ve oyunları pahalı ancak bu xbox ps3ten ıyı yapmaz.bıras pahalı ama alıcaksan bole bı konsol alıcaksın.uprade lerı sayesınde gıtıkce kendını gelıstıren bı makıne.kesınlıkle ps3
bence GameTrailers a uğrayıp videoları izlemenizi, her iki konsolun sitelerinden oyun ve konsol fiyatlarına bakmanızı, onlarca forumda tartışılan konularda kullanıcıların yorumlarını okumanızı tavsiye ederim

bjk_588
18-06-2009, 23:17   |  #39  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

xbox360 sahipleri burda masal okumasın ps3 daha iyi işte nette 3-4 resim dolaşıyor xbox daha iyi deniliyor bırakın bu işleri :D .

Dioxid
22-07-2009, 20:02   |  #40  
Yıllanmış Üye
334 mesaj

Arkadaslar xbox 360 'a Ps3'den iyi diyen kişilerin xbox'ı savunmalarının tek amacı Xbox' ı cuza almalarıdır..Şiimd Xbox kırılmış ve ucuz olusundan dolayı xbox alan arkadaslar yenı nesıl grafik gördükleri için xbox ı gecemeyecegını sanıyorlar ama yanılııyorlar ..Bilip bilmeden sacma sapan yorumlar yapıp microsoftu korumanın anlamı yoktur.... Bildiginiz gibi ilk xbox cıktıgında ve ilk ps2 cıktıgında ps2 nın üstün basarısı sayesınde xbox un üretimi durdurulmuştur[ KALDIRILMIŞTIR ]...Bu basarı ps3 içinde kesinlikle gercekleşecektir ....Türkiye'de ve bütün dünyada..Şİmdi ps3 için yapılan olumsuz yorumlar sadece sınava girip kopya cekmenız gibi bir olaydır..  ps3  için chıp  olayları bu sıralar gündemde , eger gercekleşirse xbox sevdalı arkadaslar belki ps3 oynama zevkine ulaşabilirler ve ps3' ün kalitesini anlayınca xboxları ısınmadan kırabilirler....xD  

YasinC
22-07-2009, 21:57   |  #41  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj

2-3 tane adam akılı yorum var bilen de yorum yapmış bilmeyende PS3 donanımıyla XBOX360 dan kat ve kat üstün
PS3 1080p çözünürlülükte görüntü verirken Xbox da ise yarısı 720p ki buna rağmen görüntü kalitesi Xbox da vasat bile değil GTA 4 de PS3 ve Xbox ın grafikleri karşılaştırıldı sonuç ne PS3 daha iyi Farcry 2 karşılaştırıldı sonuç aynı yine PS3 daha iyi GT5 in demosunu oynayın yine yeter grafikler süper daha çok oyun avar ama yaz yaz bitmez PS3 Xbox360 dan iyi ister kabul edin ister etmeyin bu "GERÇEK"

Dioxid
23-07-2009, 18:21   |  #42  
Yıllanmış Üye
334 mesaj

Arkadasım su anda tabıkide kalitenın hakkını verenler harıç herkez Xbox der .. Neden  cunku ucuz ve korsan oyun cok.. ..Sorun bakalım eger xbox da chıp olmasa ps3 gibi orjinal oyun almak zorunda kalsalar acaba Xbox alırlarmı ...Alırım diyen olsa bile demesinin amacı sadece kıskanmasıdır... 

mustafagunaydin
05-08-2009, 15:23   |  #43  
Taze Üye
14 mesaj

sen neyin hesabını yapıyosun kardeş? oyun konsolları deli para xbox da ps3 de o parayı verbilen şahsiyet oyun ha 100 olmuş ha 10 olmuş çokta aman aman bi problem değildir bana xbox hediye geldi ben ps3 alcaktım hatta xbox ı bilmiyordum diyebilirim sana.fakat kullanmaya başladıktan sonra heleki arkadaşların evinde iki cihazıda bağlayıp test edince ve ps3 ü olan arkadaşın yüzünü görünce iyi bi ohh çektim:) çünkü xbox daha iyiydi.oyunu daha hızlı açıyor grafikler gölgelendirmeler tabiki daha iyi hatta pes 2009 atıyoduk xbox daki grafiği görünce ps3teki pes2009 u kapadı ve konsol ayarlarındaki grafik ayarlarına kadar girdi çıktı sonuç değişmeyince kabullendi.olayda burda kapandı:) benim amacım ps3 ü kötülemek tabiki değil çünkü bende ps1 ps2 bunlar vardı bende kaç sene oynadım.tabiki çok iyi cihaz ps3 fakat işi bilen biri olarak şunu diyebilirim sana xbox bu sefer bi kaç adım önde artı şunuda ekliyeyim blu-ray falan faso fiso inanma derim o sistem gelene kadar ps4 çıkacak emin ol yolun başı çünkü en azından sony nin biz gelişcez şu anda konsol bukadar abi muhabbetlerine inanmayın derim çünkü şunu düşünüyorum madem sony gelişiyo xbox ı nasıl yakalayamıyor grafikte onu anlamadım daha iyisi olabilse emin ol 2 dk beklemezler ve xbox ı haşat ederlerdi ama olmayınca olmuyor bu söylenenlerde onların bahanesi istikrar şu bu hep hikaye yapılabilse emin ol 2saniye durmazlar ve duman ederler xboxı. bide şu var abi sony den şaşma diyorlar:) komik ya lan obürüde microsoft ya adamlar 50 kere satın alırlar sony i:)

ahoyaho
06-08-2009, 12:55   |  #44  
Taze Üye
17 mesaj

Arkadaşlar kötü de olsa iyi de olsa herkes kendi konsolunu savunur.mustafagunaydin kardeş ''oyun konsolları deli para xbox da ps3 de o parayı verbilen şahsiyet oyun ha 100 olmuş ha 10 olmuş çokta aman aman bi problem değildir'' demişsin bu konuda sana katılıyorum.Bende 2 konsol da var.Bu yüzden tarafsız konuşacağım.Mustafagunaydin arkadaşım;microsoft kötü bi şirket değil,bazı konularda sony den daha iyi ama konsol konusunda şu bi gerçek ki sony önde.(PS2 olayını hatırlatmak isterim)xbox 360 ın grafiklerinin daha iyi görünmesinin sebebi Xbox 360 a daha kolay oyun yapılabilmesi.Oyun şirketleri xbox 360 a daha kolay oyun yapılabildiği için daha çok özen gösteriyorlar.Böylece grafikleri daha iyi oyunlar ortaya çıkıyor.Pes 2009 konusunda haklısın ps3 grafiklerini ben de gördüm rezaletti.Sony sadece kendi konsoluna oyunlar yaptığı için exclusieve oyunlarda çok iyi bir konsol PS3.Ancak PS3 ün asıl gücünün ortaya konduğu tek oyun var o da Killzone 2.LEVEL dergisi Mayıs 2009 sayısında incelemesi var ve incelemenin sonlarına doğru aynen şöyle yazılmış ''Killzone 2 den daha iyi grafiklere sahip bir konsol oyunu şu an itibariyle yok.'' bu da xbox 360'ın grafik kalitesinin ps3'ünkinden -oyun yapımcıları ps3 e özen gösterirse- asla iyi olamayacağı anlamına geliyor.Hem ayrıca ps3 ün kırılamayan tek konsol olması sony nin konsol konusunda microsoft tan daha iyi olduğu anlamına geliyor.(Kırılamayan bir konsol yapmayı başararak ekmek parasını savunmayı hedeflemiş adamlar.)Bu forumda ömründe ps3 görmeyen veya ömründe hiç xbox 360 görmemiş kişiler kendi konsollarını savunuyor.Tarafsız konuşan çok az kişi var.Ben burada asla microsoft u kötülemiyorum.TARTIŞILMAZ diğer konularda sony den daha iyi.PS3 ün kırılacağına inanmayın çünkü sony konsol konusunda çok iyi.PS3 kırılana kadar PS4 çıkar.Son olarak PS3 ün grafiklerini ASLA kötülemeyin.Killzone 2'yi de oynayıp da grafik konusunda -oyun şirketleri ps3 e özen gösterirse(tıpkı sony gibi)-konuşun.Sony tekken lisansını kaptırmasaydı,oyun şirketleri PS3 e özen gösterseydi,killzone 2(en iyi grafikli konsol oyunu) gibi oyunlar piyasaya çıksaydı PS3 XBOX 360 karşısında şaha kalkabilirdi.Bence oyuncuyum diyen adam her iki konsolu da bulundurmalı.Killzone 2 yi oynayıp da karar vermeli.Killzone 2 yi sadece ben övmüyorum.Oyun sitelerinin verdiği puanlara bakın.PS3'ün neler başarabileceğini görün.Xbox 360 Türkiye ye resmi olarak gelmeden almayın derim.Xbox 360 çok iyi bir konsol ancak asla PS3'ten daha iyi olamaz.Killzone 2 bunun kanıtı.Sadece multi platform oyunları oynayıp da yok xbox 360 daha iyi yok ps3 daha iyi demeyin.Gerçek yorumcu her iki konsolu da bulunduran,ex oyunların en iyilerini oynayan ve tarafsız davranan demektir bence.Ayrıca xbox ta 3k var ps3 te hiç bişi yok demeyin.Çünkü xbox takinden daha seyrek rastlansa da ps3 te de buna benzer bi sorun var.Konsol kapalı yerlerde uzun süre kalınca yeşil ışık yerine sarı ışık yanıyor.

YasinC
07-08-2009, 21:54   |  #45  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: mustafagunaydin  
sen neyin hesabını yapıyosun kardeş? oyun konsolları deli para xbox da ps3 de o parayı verbilen şahsiyet oyun ha 100 olmuş ha 10 olmuş çokta aman aman bi problem değildir bana xbox hediye geldi ben ps3 alcaktım hatta xbox ı bilmiyordum diyebilirim sana.fakat kullanmaya başladıktan sonra heleki arkadaşların evinde iki cihazıda bağlayıp test edince ve ps3 ü olan arkadaşın yüzünü görünce iyi bi ohh çektim:) çünkü xbox daha iyiydi.oyunu daha hızlı açıyor grafikler gölgelendirmeler tabiki daha iyi hatta pes 2009 atıyoduk xbox daki grafiği görünce ps3teki pes2009 u kapadı ve konsol ayarlarındaki grafik ayarlarına kadar girdi çıktı sonuç değişmeyince kabullendi.olayda burda kapandı:) benim amacım ps3 ü kötülemek tabiki değil çünkü bende ps1 ps2 bunlar vardı bende kaç sene oynadım.tabiki çok iyi cihaz ps3 fakat işi bilen biri olarak şunu diyebilirim sana xbox bu sefer bi kaç adım önde artı şunuda ekliyeyim blu-ray falan faso fiso inanma derim o sistem gelene kadar ps4 çıkacak emin ol yolun başı çünkü en azından sony nin biz gelişcez şu anda konsol bukadar abi muhabbetlerine inanmayın derim çünkü şunu düşünüyorum madem sony gelişiyo xbox ı nasıl yakalayamıyor grafikte onu anlamadım daha iyisi olabilse emin ol 2 dk beklemezler ve xbox ı haşat ederlerdi ama olmayınca olmuyor bu söylenenlerde onların bahanesi istikrar şu bu hep hikaye yapılabilse emin ol 2saniye durmazlar ve duman ederler xboxı. bide şu var abi sony den şaşma diyorlar:) komik ya lan obürüde microsoft ya adamlar 50 kere satın alırlar sony i:)
  BRAVO Alkış yani Xbox ın grafiklerini PS3 den iyi yaptınya artık diyecek lafım yok KENDİ KONSOLUNU YERE GÖĞE SIĞDIRAMIYONYA BRRRAAAAAAAAVVVVVVOOOOOOOOOOOO

94KuDReT94
09-08-2009, 15:39   |  #46  
Taze Üye
1 mesaj

sLm ben xbox 360 kullanıcısıyım bastan soylıyım bu seneye kadar hep play statıon kullandım ve cok memnun kaldım sım dı xbox 360 var yıne memnunum beyler her kez kendı konsolunu savunuyor ahoyaho arkadasımızın dedıgı gıbı ps3 e onem verılmıyorbakın bazı oyunların cızımını karsılıastırdıgımızda bazen xbox 360 onde gozukuyor bazende ps3 sızın bu consolları savunma askınız nerden gelıyor anlamadım ne sony sıze para verıyor nede mıcrosoft  boyle konusarak yenı kullanısıların lutfen aklını karıstırmayalım yenı consol alıcak arkadaslarımızın genellıklı bu tartısmaları okudukdan sonra aklın da bır soru olusyor ''xbox 360 mı ps3 mü'' benım onlara yanıtım eger para durumları fazla ıı degıl ama ıcınde oyun askı varsa ve teknelojıyı oyun dısında baska bırsey ıcın kullanmıyorsa xbox 360 hem grafık ıcın ıyı hemde cebınız ıcın ama paraları fazla ve teknolojıyı her turlu kullanmak ıstıyorsa ps3 derim sony bız bu makınayı multimedya aracı olarak tasarladık dıosa bunun altında ılerıye donuk bır teknolojı cıkar ıyı bırsey yanı consol alırken kendı durumunuza gore bır consollu almanız gerekır yenı kullanıcılar he sımdı benım favorım xbox 360 nıe de-ıye sorarsanız hem ucuz hem grafıkler iyi multı platformda baskalarıyla oynuyosunuz tam eglenmek ıcın tasarlanmıs bır makına ama ''3k'' tehlıkesını goz onunde bulundurmak lazım aslında bu  kadar bız buyutuyorum alın konsolunuzu oynayın ps3 kullanan arkadaslarında kendıne gore bır dusuncelerı butcelerı varkı o makınayı kullanıyorlar gule gule kullansınlar tartısmaya hıc gerekyok bukonuda ıkı makınada basa bas rekabette bana gore sımdıden ozurdılerım yanlıs bır dusuncem varsa.

le20
22-08-2009, 03:29   |  #47  
Taze Üye
2 mesaj

XBOX360 elite güzel konsul gibi gözüküyor şu anki fiyatı nedir?

YasinC
22-08-2009, 22:28   |  #48  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj

PS3 > Xbox 360

Dioxid
23-08-2009, 16:49   |  #49  
Yıllanmış Üye
334 mesaj
Alıntı: mustafagunaydin  

Gözlük takıyormusun???? İşi bilen iyi biri oldugunu kanıtlamış oldun.....

mustafagunaydin
26-08-2009, 16:32   |  #50  
Taze Üye
14 mesaj

CANIM ARKADAŞLARIM PS3 Ü  SAVUNAN ARKADAŞLARA SÖZÜM TUTTURDUNUZ Bİ KİLLZONE GİDİYOSUNUZ ORTAK OYUN DİYORUM SİZE ORTAK OYUN HANGİ KONSOLDA DAHA İYİ OYUNLAR??? BİDE BLU-RAY  MUHABBETİ VAR YOK İŞTE PS3 DAHA İYİ ASLINDADA ONA ŞU ANDA İYİ OYUN YAPAMIYOLARDA FALAN FİLAN.. KAÇ SENE OLDU PS3 ÇIKALI HALA AYNI MUHABBETLER KENDİNİZİ KANDIRMAYIN ARTIK SONY ŞU AN ELİNDE O KUVVET OLSA MÜHENDİSLERE O OYUNLARI 5 KATI FAZLA MAAŞ ÖDER O MÜHENDİSLERE GENEDE YAPTIRIR XBOX OYUNLARINDAN DAHA İYİSİNİ..
AMA OLMAYINCA OLMUYOR HAYALDE KALIYOR BAĞZI ŞEYLER AMA UMUD ETMEK TABİKİ GÜZEL PS3 ÇÜLER İÇER:)
ŞUNU DİYEBİLİRİMKİ GRAFİK  PERFORMANS = XBOX
NEDEN?
XBOX BABAMIN OĞLUMU HAYIR YADA PS3 KAN DAVALIMMI TABİKİ HAYIR BENİM AMACIM İNSANLARIN KALIPLAŞMIŞ DÜŞÜNCELERDEN ÇIKARAK GÖZLERİNİ AÇMALARINI İSTEMEMDİR...
Bİ OYUNLA İKİ OYUNLA OLCAK İŞ DEĞİL BU KAÇ TANE FİX OYUN DENEDİM MAKİNELERDE(XBOX PS3) GRAFİKLERİ EVET PS3  TE DAHA İYİ DİYEBİLECEĞİM Bİ OYUN YOKTU DENEDİĞİM OYUNLARDA AMA XBOX IN FARKI EĞER GÖZÜN GÖRÜYOR İSE FARKI ANLARSINIZ.
ARKADAŞIM 5 AYDIR PS3 ALDI YA MUSTAFA DİYO ŞUNU TAKAS YAPAMAZMIYIZ DİYOR BU ARADA XBOX INI PS3 LE TAKAS ETMEK İSTEYEN VARSA MAİL İMDEN BULSUN BENİ ([email=tm_3ekim_careless_whisper@windowslive.com]tm_3ekim_careless_whisper@windowslive.com[/email])
ADAM DİYO ALALI 5 AY OLDU DİYO 2 OYUNLA SÜRÜNÜYORUM DİYO:)
VARSA PS3 ÇÜ  BUYURSUN