"XBOX 360 v.s. PLAYSTATİON 3"

i7
14-09-2009, 23:17   |  #76  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
203 mesaj

Arkadaşlar iyi güzel herbiriniz düşüncelerinizi belirtmişsiniz;ama ps 2 kullananlar ne olacak araştırdım hiç kimse bu konuda bir şey yazmamış ps 2 öldü mü yani illaki ps 3 veya xbox mı almalıyız oysaki ne kadar çok sevmiştim...:S Belki konuyla biraz alakasız oldu;ama iki arada bir derede kaldım yanımda güzelim ps 2 im var ancak yeni çıkan oyunların çoğu uyumlu değil...

Son Düzenleme: i7 ~ 14 Eylül 2009 23:19
YasinC
15-09-2009, 13:21   |  #77  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: i7  
Arkadaşlar iyi güzel herbiriniz düşüncelerinizi belirtmişsiniz;ama ps 2 kullananlar ne olacak araştırdım hiç kimse bu konuda bir şey yazmamış ps 2 öldü mü yani illaki ps 3 veya xbox mı almalıyız oysaki ne kadar çok sevmiştim...:S Belki konuyla biraz alakasız oldu;ama iki arada bir derede kaldım yanımda güzelim ps 2 im var ancak yeni çıkan oyunların çoğu uyumlu değil...
yok konu PS3 ile Xbox 360 ı karşılaştırmakla ilgili ondan PS2 adı geçmiyor bir konsola oyun çıkarmaya devam ediyorlarsa o konsol daha ölmemiştir Göz kırpma 

Spider909
22-09-2009, 01:31   |  #78  
Üye
97 mesaj
Alıntı: YasinC  
  BRAVO Alkış yani Xbox ın grafiklerini PS3 den iyi yaptınya artık diyecek lafım yok KENDİ KONSOLUNU YERE GÖĞE SIĞDIRAMIYONYA
hic biseyden haberin yok senin burda konusuyosun bide...

bosluk
22-09-2009, 03:52   |  #79  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Ben Ps2'den memnunum valla :D Bir de PSP aldım, hiç mi hiç ihtiyaç duymuyorum açıkcası PS3 ya da XBOX'a.

Zaten konsol denilen şeyin mantığı bence farklı olmalı. Yani, işlemci gücü, ekran kartı, bileşenleri, vs.. Bunlar evet bilgisayar için önemli olabilir ama burada konu, iyi seviye bir grafiği, en kısa sürede açıp oynayabilmekten ibaret; konsolun amacı bu zaten.

Ben PS2 ile hem kopya oyun oynayabiliyorum, hem sabit sürücü takıp, direkt olarak dvd bile takmadan kullanabiliyorum, hem de oyuna tıklamamdan 5 saniye sonra oyunum yüklenmiş olarak karşıma geliyor :)

Açıkcası bu konuda Xbox'ın kutuya sığdırılmış orta seviye bir bilgisayardan öteye gitmediğini düşünenlerdenim. Hakikaten de içindeki parçalar olsun, oyun yükleme süresi ve çalışma mantığı olsun, bana konsol gibi gelmiyor gelemiyor. İnternetmiş, video izlemekmiş. Yahu, kim bilgisayar dururken gidip de konsoldan internete girip film izler ki? Hadi ağa girip ortak oyun oynamaya lafım yok (ki bu olay psp ve ps2'de de var zaten) da, zaten çok yüz dolarlık alabildiğine hassas optik aygıtı bir de film milm izleyip ömrünü tüketeyim ki? PS3 zaten hem kopya oyun oynanamıyor, hem yükleme süreleri ondan da fazla, hem de PS2'deki gibi GameShark Codebreaker gibi hileleri kolay kolay uygulayamıyorsunuz. PSP ile hiç karşılaştırmıyorum zaten, 1 sn'de kayıt etme ve 3 saniyede oyun açıp oynayabilme durumu, zaten aşıyor kendini. Grafik kalitesi olarak da PS2'den hiçbir farkı yok, hele televizyona bağlayınca...

Dediğim gibi, uzun süredir konsol hastası biri olarak kişisel fikrim, öyle grafiklerin çok conconlu olması değil; tamamen kullanılabilirlikten yana. O yüzden ben, hem XBox'tan, hem PS3'ten, hem de Wii'den tam anlamıyla nefret ettim diyebilirim :) Varsın biraz çizgi filmi andırsın oyunlarım. Varsın karakterlerin boyu 50 cm değil de 30 cm gözüksün ekranda. Ben hile yapabiliyorsam, oyunum birkaç saniyede açılıyorsa, 5 dakika oynayıp da loading loading ekranı almıyorsam bilgisayardaki gibi, kendim dvd yazabilip kendim oynayabiliyorsam, en güzel konsol benim için odur :D

YasinC
23-09-2009, 12:33   |  #80  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj
Alıntı: Spider909  
hic biseyden haberin yok senin burda konusuyosun bide...
Senin haberin var anlaşıldı

ahoyaho
23-09-2009, 17:07   |  #81  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: bosluk  
Ben Ps2'den memnunum valla :D Bir de PSP aldım, hiç mi hiç ihtiyaç duymuyorum açıkcası PS3 ya da XBOX'a.

Zaten konsol denilen şeyin mantığı bence farklı olmalı. Yani, işlemci gücü, ekran kartı, bileşenleri, vs.. Bunlar evet bilgisayar için önemli olabilir ama burada konu, iyi seviye bir grafiği, en kısa sürede açıp oynayabilmekten ibaret; konsolun amacı bu zaten.

Ben PS2 ile hem kopya oyun oynayabiliyorum, hem sabit sürücü takıp, direkt olarak dvd bile takmadan kullanabiliyorum, hem de oyuna tıklamamdan 5 saniye sonra oyunum yüklenmiş olarak karşıma geliyor :)

Açıkcası bu konuda Xbox'ın kutuya sığdırılmış orta seviye bir bilgisayardan öteye gitmediğini düşünenlerdenim. Hakikaten de içindeki parçalar olsun, oyun yükleme süresi ve çalışma mantığı olsun, bana konsol gibi gelmiyor gelemiyor. İnternetmiş, video izlemekmiş. Yahu, kim bilgisayar dururken gidip de konsoldan internete girip film izler ki? Hadi ağa girip ortak oyun oynamaya lafım yok (ki bu olay psp ve ps2'de de var zaten) da, zaten çok yüz dolarlık alabildiğine hassas optik aygıtı bir de film milm izleyip ömrünü tüketeyim ki? PS3 zaten hem kopya oyun oynanamıyor, hem yükleme süreleri ondan da fazla, hem de PS2'deki gibi GameShark Codebreaker gibi hileleri kolay kolay uygulayamıyorsunuz. PSP ile hiç karşılaştırmıyorum zaten, 1 sn'de kayıt etme ve 3 saniyede oyun açıp oynayabilme durumu, zaten aşıyor kendini. Grafik kalitesi olarak da PS2'den hiçbir farkı yok, hele televizyona bağlayınca...

Dediğim gibi, uzun süredir konsol hastası biri olarak kişisel fikrim, öyle grafiklerin çok conconlu olması değil; tamamen kullanılabilirlikten yana. O yüzden ben, hem XBox'tan, hem PS3'ten, hem de Wii'den tam anlamıyla nefret ettim diyebilirim :) Varsın biraz çizgi filmi andırsın oyunlarım. Varsın karakterlerin boyu 50 cm değil de 30 cm gözüksün ekranda. Ben hile yapabiliyorsam, oyunum birkaç saniyede açılıyorsa, 5 dakika oynayıp da loading loading ekranı almıyorsam bilgisayardaki gibi, kendim dvd yazabilip kendim oynayabiliyorsam, en güzel konsol benim için odur :

Arkadaşım xbox ın veya ps3 ün olmadığı için xbox ile ps3 kıskandığın o kadar belli ki.Yahu ps2 yle ps3 veya xbox 360 karşılaştırılır mı?Okurken gülmekten karnıma sancılar girdi.''Yahu, kim bilgisayar dururken gidip de konsoldan internete girip film izler ki?'' demişsin senin bilgisayarının ekranının büyüklüğü ne kadar?Sen bilgisayarında blu-ray film izleyebiliyor musun?(1080p kalitesinde ve büyük ekranda).ps3 te 5 dakikada bir loading ekranını ben hiç bir oyunda görmedim.Sadece oyun açılırken veya bölümler açılırken loading ekranı görüyorum.Sen ps2 de hiç bölümler veya oyun açılırken loading ekranı görmüyor musun?(Görmüyorsan söyle de ps2 yi dünyanın en hızlı konsolu ilan edelim)Çok komiksin valla.Ömründe hiç ps3 veya xbox 360 görmediğin çok belli.Ayrıca psp de oyun kaydetme 1 sn ise ps3 te de 2 sn(çok fark varmış vallaha 1 sn kayıp zaman...)Hele yazının sonunu okurken gülmekten yerlere yattım.Süper zeki arkadaş ps3 veya xbox 360 ta hile yapılamıyor mu?Tamam ps3 korsan oyun çalıştırmıyor olabilir ama xbox 360 çalıştırıyor.Ama yazı boyunca genel olarak en çok güldüğüm şey ps2 ve psp yi ps3 ve xbox 360 ile  karşılaştırman.Yahu ps2,ps3 ten 7 yıl önce çıkmış alet ne grafik olarak ne donanım,ne de özellik olarak ps3 e yetişebiliyor.Ayrıca dahi arkadaşım psp ps3 ün veya xbox 360 ın beşte biri olabilir ancak.Zaten psp ile ps3 veya xbox 360 karşılaştırılmaz ki.biri el konsolu diğeri next-gen ve ev konsolu.Sen ps3 veya xbox 360 ile dışarıda elinde oynayabilir misin?Xbox 360 a ise bilgisayarda dvd ye oyun yazılıp oynanamıyor mu?(Sadece ps2 den farklı olarak xbox 360 için çift katman dvd gerekiyor)Ayrıca yazın için teşekkürler hiç gülesim yoktu vallaha.Okuyunca gülmekten yerlere yattım.

bosluk
23-09-2009, 20:11   |  #82  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Eğer forumun amacı birbirinin fikirlerine gülüp, daha kimin ne olduğunu bilmeden onu aşağılamaya çalışmaksa hiçbirimiz bir forum yanıtı yazmayalım. Kaldı ki, ekranım 6 seneden beridir 19 inç, dizüstüm 17 ekranlı tam hd'ye destek veren bir model, evimde de plazma tv kullanıyorum. Emin olun, siz ne olduğunu bilmeden ben seneler önce ilk mkv filmler çıktığında bilgisayarımdan indirip rahatlıkla izliyordum. Bu yüzden, kimin kim olduğunu bilmeden yorum yapmanız çok komik aslında.

Kaldı ki, forumun amacı kişilerin kendi fikirlerinden bahsetmeleri. Bana gereksiz geliyor ps3 ve xbox (her ikisi de kardeşimde mevcut bu arada) dedim. BANA gereksiz gelen birşey için sizin konuşmanız son derece abes. Ben almayın ps3 xbox dedim mi? Ek olarak belki bilmiyorsunuz (ki muhtemelen de öyle), ps2'lere hızlı bir sabit sürücü takıldığında (ki o işi de bundan 5 sene önce yaptım daha Türkiye'de hdd'li playstation doğru düzgün bilinmiyorken) yükleme süreleri farkedilmeyecek oranda kısalıyor.

"Süper zeki arkadaş" şeklindeki seviyesiz cümlenizi de işin yetkililerine havale ediyorum ayrıca. Önce, fikirleri paylaşmanın ve güzel Türkçe'mizi katletmeden; imla'ya dikkat ederek nasıl saygılı ve seviyeli mesaj yazmanız gerektiğini öğrenin; ondan sonra her önünüze gelen ve ne yaşını, ne mesleğini ne de bilgi birikim seviyesini bildiğiniz insanlara gülebilin... İstirham ediyorum....

ahoyaho
24-09-2009, 21:12   |  #83  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: bosluk  
Eğer forumun amacı birbirinin fikirlerine gülüp, daha kimin ne olduğunu bilmeden onu aşağılamaya çalışmaksa hiçbirimiz bir forum yanıtı yazmayalım. Kaldı ki, ekranım 6 seneden beridir 19 inç, dizüstüm 17 ekranlı tam hd'ye destek veren bir model, evimde de plazma tv kullanıyorum. Emin olun, siz ne olduğunu bilmeden ben seneler önce ilk mkv filmler çıktığında bilgisayarımdan indirip rahatlıkla izliyordum. Bu yüzden, kimin kim olduğunu bilmeden yorum yapmanız çok komik aslında.

Kaldı ki, forumun amacı kişilerin kendi fikirlerinden bahsetmeleri. Bana gereksiz geliyor ps3 ve xbox (her ikisi de kardeşimde mevcut bu arada) dedim. BANA gereksiz gelen birşey için sizin konuşmanız son derece abes. Ben almayın ps3 xbox dedim mi? Ek olarak belki bilmiyorsunuz (ki muhtemelen de öyle), ps2'lere hızlı bir sabit sürücü takıldığında (ki o işi de bundan 5 sene önce yaptım daha Türkiye'de hdd'li playstation doğru düzgün bilinmiyorken) yükleme süreleri farkedilmeyecek oranda kısalıyor.

"Süper zeki arkadaş" şeklindeki seviyesiz cümlenizi de işin yetkililerine havale ediyorum ayrıca. Önce, fikirleri paylaşmanın ve güzel Türkçe'mizi katletmeden; imla'ya dikkat ederek nasıl saygılı ve seviyeli mesaj yazmanız gerektiğini öğrenin; ondan sonra her önünüze gelen ve ne yaşını, ne mesleğini ne de bilgi birikim seviyesini bildiğiniz insanlara gülebilin... İstirham ediyorum....

Tabi canım yeme beni...Senin kardeşinde XBOX 360 ve Playstation 3 var ve sen hiç oynamıyorsun.Çok komiksin.Plazma tv de veya herhangi bir HD televizyonda Playstation 2 oynamak insanı oyundan soğutuyor.O kadar kötü bir görüntü veriyor ki sen nasıl sevdin anlayamadım.Sen plazma televizyonuna bağlı(gerçekten iğrenç bir görüntü veriyor) Playstation 2'nde eski oyunları(yeni çıkan oyunların da Playstation 2 versiyonu pek dandik oluyor) oynamaya devam et.Emin ol biz o oyunları çok güzel grafiklerle bilgisayarımızdan indirip XBOX 360'larımızda oynuyor olacağız...Kaldı ki konu başlığını okuduysan XBOX 360 vs. Playstation 3 yazıyor.Yani senin buraya bu iki konsoldan da nefret ettiğini yazman,Playstation 2'yi savunman son derece komik ve lüzumsuz.(Ha bu arada güzel Türkçe'mizi katletmeden konuşmaya çalıştım.)

Son Düzenleme: ahoyaho ~ 25 Eylül 2009 18:00
onurrap
03-10-2009, 21:53   |  #84  
Taze Üye
2 mesaj

Eveeet geldi sıra benim yorumuma =)) sabırla okudum tek tek sayfaları =)) Xbox 360 diyenlere öldümm gülmekten... daha az para vericez diye (!) 3k problemine maruz kalma riskine bile giriyorsunuz ya yuh size =) Şu an tam olarak kaynak belirtemiycem çünkü 1 ay kadar oldu. yazı aynen şu ..

"Dünyanın önde gelen oyun üreticilerinden Valve, PC ve X360'ın önemini vurgulayarak, Sony'nin yeni nesil konsolunun çok karışık olduğunu söyledi.

Half-Life ve Left 4 Dead gibi oyunlarıyla tanınan Valve'nin yetkilileri, oyun dünyasını karıştıracak bir açıklama yaptı. Loot-Ninja sitesine röportaj veren Valve'dan Tom Leonard, "Neden PlayStation 3'e oyun yapmıyorsunuz?" şeklinde gelen bir soruyu, Sony'nin yeni nesil konsoluna oyun yapmanın çok karmaşık olduğunu söyleyerek yanıtladı.

PC ve X360'ın önemini vurgulayan Leonard, şu an bu iki konsola oyun yapmanın daha doğru olduğunu sözlerine ekledi. PS3'e oyun kodlamanın asla kolay olmadığını dile getiren yapımcılar, buna karşın X360'ın teknik kapasitesinin sonlarına geldiğini, ancak PS3'ün daha yol alabileceğini de belirtiyor."

Zaten yazıda yeterince açık değil mi beyler :D xbox sonda ps3 daha başta neyin karşılaştırması bu ?? 2 seneye kalmaz xbox raflarda ;)

Son Düzenleme: onurrap ~ 03 Ekim 2009 21:55
onurrap
03-10-2009, 22:21   |  #85  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: mustafagunaydin  
ben senle konuşcağım dili bilirdimde burası forum dik kafalı olmak iyi değildir arkadaşım bi gün başına bela alırsın emin ol buna!! ben cicili bicili konuşmam mütavazı konuşmaya dikkat ederim ama sen anlamassan anladığın yoldanda anlatırım sana rahat ol sen...bu bir
iki wii nin grafiği xbox dan daha kötü olduğunu sen daha iyi biliyosun saf ayağına fazla yatma bence arkadaşım sen. pc nin ki tabiki iyidir ama oynamak içinde makineyi güncellemek içinde zengin olmak gerekir..
ama ps3 için aynı şey geçerli değil

Ev
et arkadaşlar 1 saatden beri aynı tv de ayrı ayrı ekranlarda her iki versiyonuda inceledim.Tespit ettiğim artılar ve eksiler şöyle; 1-AA her iki konsolada aynı uygulanmış.Yalnız gölgelerde ps3 biraz daha temiz görüntü vermiş.
2-Netlik ise xbox versiyonunda biraz daha iyi geldi bana.Ama her iki tv ye baktığınızda aradaki farkı ilk başta görmek çok zor.Detaylı bir şekilde incelediğin zaman görüyorsun farkı.
3-Uzak görüş mesafesinde ise kesinlkle xbox360 da daha iyi.Uzakdaki bir binaya baktığımız zaman xbox da daha net.
4-Frame rate ise kesinlikle xbox versiyonunda daha akıcı.İkisini yan yana oynadığınız zaman farkı hemen görebilirsiniz.
5-Renk tonu ise xbox versiyonunda daha renkli ps3 versiyonunda ise renkler daha bi gerçek gibi duruyor.Yinede renk konusunda amanaman bir fark yok.
6-Kaplama kalitesi her iki versiyonda da aynı. Yani ilk başta bende tepki gösterdim ps3 versiyonu daha iyi diye ama yan yana karşılaştırma yaptığım zaman xbox360 versiyonun daha iyi olduğunu gördüm.Yani kısacası bazı siteler biraz sallamış.Ama baştada dediğim gibi aman aman bir fark yok her iki versiyon arasında ancak yan yana karşılaştırma yaptığımızda görebiliyoruz farkı.
<

<
Bu arada baya atmışsın :D  
Nerden bildin attığımı dersen videodada görürsün ps3 daha renkli görüntüler.. netlik konusunda haklısın..

mustafagunaydin
05-10-2009, 23:02   |  #86  
Taze Üye
14 mesaj

lütfen fanatik olanlarla muhattap değilim arkadaşlar aklı başında yorum yazan varsa yazsın bende şu anda ps3 slim de var videolardan değil evimde bakıyorum oyunuma aynı zamanda gt5 ten başka bi oyun oynamıyorum oda ayrı konu

erdem187
07-10-2009, 19:38   |  #87  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj

Ps3 fanboyları sarmış 4-1 yanı=)

Anras
08-10-2009, 01:06   |  #88  
Anras avatarı
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Yav valla bende Xbox360 almayı düşünüyodum kafamı karıştırdınız :D . Şimdi Xbox 2010 da bide Natal ı çıkarıcak öyle bi + sı daha var.
Tüm özelliklerini donanımdan görüntüye kadar tek tek karşılaştırıp bakmak lazım sanırım bu konu yoksa bi yere gitmicek :D

ahoyaho
08-10-2009, 16:30   |  #89  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: Anras  
Yav valla bende Xbox360 almayı düşünüyodum kafamı karıştırdınız :D . Şimdi Xbox 2010 da bide Natal ı çıkarıcak öyle bi + sı daha var.
Tüm özelliklerini donanımdan görüntüye kadar tek tek karşılaştırıp bakmak lazım sanırım bu konu yoksa bi yere gitmicek :
Arkadaşım Call Of Duty,GTA gibi normal oyunlar Natal ile çalışmayacak.Natal için özel oyunlar üretilecek.Benim bildiğim bu yanlışım varsa düzeltin.Bence Natal harika bişey.

Anras
08-10-2009, 20:23   |  #90  
Anras avatarı
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Ya tamam o oyunlarıda natalsız oynarız :D Nası olsa Xbox 360 a takılıyor.Gta Call vb. oyunları 360 da Natal için olan oyunlarıda Natalda oynarız o iş kolay önemli olmak ps3 xbox arasında doğru seçimi yapmak yada bekleyip ps4

ahoyaho
08-10-2009, 21:42   |  #91  
Taze Üye
17 mesaj
Ya tamam o oyunlarıda natalsız oynarız :D Nası olsa Xbox 360 a takılıyor.Gta Call vb. oyunları 360 da Natal için olan oyunlarıda Natalda oynarız o iş kolay önemli olmak ps3 xbox arasında doğru seçimi yapmak yada bekleyip
Bence bütçen iyiyse ps3 al bir sürü işlevi var.Uncharted 2 çok mükemmel bir oyun olacak ps3 ün neler yapabileceğini gösterecek.Arkadaşımızın da örnekte gösterdiği gibi xbox 360 yolun sonunda,ps3 ise daha yolun başında...

Anras
08-10-2009, 22:41   |  #92  
Anras avatarı
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Ya valla çok kararsızım gönül ister xbox almak ama 3k var bide çoğunluk ps3 diyo bi neden söyleyinki sağlam bi neden olsun hıı tamam o zaman ps3 alalım yada o zaman xbox360 alalım diebilelim o neden nedir ???

ahoyaho
10-10-2009, 09:54   |  #93  
Taze Üye
17 mesaj
Ya valla çok kararsızım gönül ister xbox almak ama 3k var bide çoğunluk ps3 diyo bi neden söyleyinki sağlam bi neden olsun hıı tamam o zaman ps3 alalım yada o zaman xbox360 alalım diebilelim o neden nedir ???
Playstation 3 almak için;

O neden uncharted 2'dir.O neden Blu-Ray film izleyebilmektir.O neden PS3'ün gelecekte en iyi oyun konsolu olacağıdır.O neden 3k gibi hatalar vermeyip uzun ömürlü olmasıdır.

Son Düzenleme: ahoyaho ~ 10 Ekim 2009 10:52
ezref
12-10-2009, 22:52   |  #94  
Taze Üye
3 mesaj

herkese merabalar
ben 1999 dan beri pcden oyun oynayan biriyim.O zamanlar bu kadar fazla oyun yelpazesi yoktu.pc de konsollara göre birazdaha fazlaydı.ama keşke ozamanlarda oyunları konsoldan oynasaymışım.ekran kartı ram işlemci upgrade etmeye bisürü para verdim 
şimdi ise konsol almak istiyorum.konsolda oyun oynamak çok zevkli hele fifa 9 (pes fanatiğiydim) .
kasma yok bişe yok.
konsolda saatlerce oyun oynayabileceğimden dolayı  ısınma sorunu olmaması lazım...
1-2 yıl sonra yeni çıkan oyunları kaldıramayan bi konsol olmaması lazım .

tercihim ps3 ten yana
xbox ta bi kez oyun oynama fırsatı buldum bir cafede
ps3 de vardı.gta 4 ü oynadım xbox ta hemen kapattım nedeni ps3 değil pc idi gercekten acık ara fark var 
sonra ps3 te oynadım görüntü xbox360 tan daha iyi idi.
ama dediğim gibi pc de daga güzel görüntü var

Anras
12-10-2009, 23:49   |  #95  
Anras avatarı
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Ps3 daha iyi yani ya şu xboxdaki chat ve xbox live olayı ps3 dede olsa 1 saniye düşünmem ps3 alırımda nese bakalım :)

ahoyaho
13-10-2009, 18:54   |  #96  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: ezref  
herkese merabalar
ben 1999 dan beri pcden oyun oynayan biriyim.O zamanlar bu kadar fazla oyun yelpazesi yoktu.pc de konsollara göre birazdaha fazlaydı.ama keşke ozamanlarda oyunları konsoldan oynasaymışım.ekran kartı ram işlemci upgrade etmeye bisürü para verdim
şimdi ise konsol almak istiyorum.konsolda oyun oynamak çok zevkli hele fifa 9 (pes fanatiğiydim) .
kasma yok bişe yok.
konsolda saatlerce oyun oynayabileceğimden dolayı  ısınma sorunu olmaması lazım...
1-2 yıl sonra yeni çıkan oyunları kaldıramayan bi konsol olmaması lazım .

tercihim ps3 ten yana
xbox ta bi kez oyun oynama fırsatı buldum bir cafede
ps3 de vardı.gta 4 ü oynadım xbox ta hemen kapattım nedeni ps3 değil pc idi gercekten acık ara fark var
sonra ps3 te oynadım görüntü xbox360 tan daha iyi idi.
ama dediğim gibi pc de daga güzel görüntü

Haklısın bir pc alıyorsun evine götürene kadar eskiyor.Yani hergün yeni ekran kartı ram vs şeyler çıkıyor ve yeni çıkan oyunlar da bunlara göre yapılıyor.Konsol pc'ye nazaran her zaman daha uzun ömürlü bir alettir.Ayrıca xbox 360 3k veriyor.Yani ömür konusunda pc den farkı yok(hatta daha kısa ömürlü).Benim tercihim de ps3'ten yana

Son Düzenleme: ahoyaho ~ 13 Ekim 2009 18:56
Anras
13-10-2009, 23:05   |  #97  
Anras avatarı
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Xbox ın Natal olayı var ama ömrü kısa ps3 de natal vb. bişi yok ama ömrü uzun çok çekişen 2 konsol var burda

ahoyaho
14-10-2009, 17:24   |  #98  
Taze Üye
17 mesaj
Xbox ın Natal olayı var ama ömrü kısa ps3 de natal vb. bişi yok ama ömrü uzun çok çekişen 2 konsol var
 ps3'e de topçuklar çıkacak.Mouse u aratmayacak diyor sony.

Anras
15-10-2009, 11:00   |  #99  
Anras avatarı
Yıllanmış Üye
117 mesaj

Hmm bak bu iyi oldu :D

erdem187
29-10-2009, 08:43   |  #100  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,334 mesaj
Alıntı: ahoyaho  
Bence bütçen iyiyse ps3 al bir sürü işlevi var.Uncharted 2 çok mükemmel bir oyun olacak ps3 ün neler yapabileceğini gösterecek.Arkadaşımızın da örnekte gösterdiği gibi xbox 360 yolun sonunda,ps3 ise daha yolun başında...
Konu itibariyle takdir ettiğim sayıca az mesajdan biri.Çok doğru konuşmuşsun:)