"XBOX 360 v.s. PLAYSTATİON 3"

ahoyaho
29-10-2009, 15:21   |  #101  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj
Alıntı: erdem187  
Konu itibariyle takdir ettiğim sayıca az mesajdan biri.Çok doğru konuşmuşsun:)
fanboyluk yapmaya gerek yok...

umitbecel
12-01-2010, 17:09   |  #102  
Yeni Üye
41 mesaj

şuan bende hiç bir oyun konsolu yok yni olanlardan objektif baka bilirim
tasarım:xbox
malın kalitesi(2sinede elledim kullandım):ps3 dış yuzey felan
okuyucu:xbox şu an herkes kufur ediyor gibi am kim bluraya para vercekde film alcak:)
kolun kalitesi:kablosuz ama ps yanında biraz sonuk kalıyor sebeb ise 10 senedir aynı kol tipi...pslerin
grafik:blur,herturlu xbox(videoyu suan kapalı olan bir video paylaşım sitesiden baka bilirsiniz:D)
ve sonuc:xbox=4ps3=1

xboxda 3k sorununa da laptop sgutucusuyla başa cıkarsınız

Son Düzenleme: umitbecel ~ 12 Ocak 2010 17:10
ahoyaho
15-01-2010, 22:49   |  #103  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: umitbecel  
şuan bende hiç bir oyun konsolu yok yni olanlardan objektif baka bilirim
tasarım:xbox
malın kalitesi(2sinede elledim kullandım):ps3 dış yuzey felan
okuyucu:xbox şu an herkes kufur ediyor gibi am kim bluraya para vercekde film alcak:)
kolun kalitesi:kablosuz ama ps yanında biraz sonuk kalıyor sebeb ise 10 senedir aynı kol tipi...pslerin
grafik:blur,herturlu xbox(videoyu suan kapalı olan bir video paylaşım sitesiden baka bilirsiniz:D)
ve sonuc:xbox=4ps3=1

xboxda 3k sorununa da laptop sgutucusuyla başa cıkarsınız
Alın bir xbox çı daha...

umitbecel
16-01-2010, 12:22   |  #104  
Yeni Üye
41 mesaj

:D aslında p3 un parcaları ucuz apartları felan ama bi xbox bi guitar hero aparatı 299 tl :D ama xbox a deger.ama elite modeline...bir de bu hangisi tuplude daha ii görüntü verir onu merak ettim dogrusu:D

tfun
21-02-2010, 18:31   |  #105  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: YasinC  
2-3 tane adam akılı yorum var bilen de yorum yapmış bilmeyende PS3 donanımıyla XBOX360 dan kat ve kat üstün
PS3 1080p çözünürlülükte görüntü verirken Xbox da ise yarısı 720p ki buna rağmen görüntü kalitesi Xbox da vasat bile değil GTA 4 de PS3 ve Xbox ın grafikleri karşılaştırıldı sonuç ne PS3 daha iyi Farcry 2 karşılaştırıldı sonuç aynı yine PS3 daha iyi GT5 in demosunu oynayın yine yeter grafikler süper daha çok oyun avar ama yaz yaz bitmez PS3 Xbox360 dan iyi ister kabul edin ister etmeyin bu "GERÇEK"
arkadaşım bu söylediğin karşılaştırmaları kim yaptıysa yanlış yapmış.tamam ps3 sistem olarak daha güçlü ama multiplatform oyunlarda herzaman xbox 360 daha öndedir.nedeni oyunların dx altyapısıyla yapılıp xbox 360 dan ps3 uyarlanmasıdır. ayrıca GTA IV konusu gülünç olmuş.GTA IV ün ps3 te 720p desteği bile yokken xbox 360 ta 720p de oynanabiliyor. tamam ps3 sistem olarak çok güçlü ama bu gücü multiplatformda kullanamadıktan sonra birkaç exc oyunla yetinmek biraz garip geliyor bana.
ama ps3 ünde avantajları yok değil benim için oyunların fiyatı önemli değil yurtdışı siparişlerle bu konu aşılabilir.ps3 ün dahili wifi özelliği bluetooth  blu ray desteği olması zaten çok önemli birşey bu özellikler ps3 ü xboxtan daha uzun süreli yapar.xbox 360 ın live sistemi psn e göre çok ilerde.belki ücretli ama paranızın karşılığını kesinlikle alıyorsunuz. xbox 360 gamepadi ele tam oturması ve şekli yine ayrı bir artı.   iki konslunda exc oyunları çok güzel ps3 god of war III  GT5  HEAVY RAİN uncharted  XBOX360 forza3  gears of war  halo  pgr gibi. maddi durumu elverenlerin iki konsoluda edinmesi gerekir ama seçim yapacak olursak ben olsam xbox 360 ı seçerdim nedenide live sistemi gamepad ve multiplatformda daha iyi performans vermesinden dolayıdır.<

ahoyaho
21-02-2010, 22:59   |  #106  
Taze Üye
17 mesaj
Alıntı: tfun  
arkadaşım bu söylediğin karşılaştırmaları kim yaptıysa yanlış yapmış.tamam ps3 sistem olarak daha güçlü ama multiplatform oyunlarda herzaman xbox 360 daha öndedir.nedeni oyunların dx altyapısıyla yapılıp xbox 360 dan ps3 uyarlanmasıdır. ayrıca GTA IV konusu gülünç olmuş.GTA IV ün ps3 te 720p desteği bile yokken xbox 360 ta 720p de oynanabiliyor. tamam ps3 sistem olarak çok güçlü ama bu gücü multiplatformda kullanamadıktan sonra birkaç exc oyunla yetinmek biraz garip geliyor bana.
ama ps3 ünde avantajları yok değil benim için oyunların fiyatı önemli değil yurtdışı siparişlerle bu konu aşılabilir.ps3 ün dahili wifi özelliği bluetooth  blu ray desteği olması zaten çok önemli birşey bu özellikler ps3 ü xboxtan daha uzun süreli yapar.xbox 360 ın live sistemi psn e göre çok ilerde.belki ücretli ama paranızın karşılığını kesinlikle alıyorsunuz. xbox 360 gamepadi ele tam oturması ve şekli yine ayrı bir artı.   iki konslunda exc oyunları çok güzel ps3 god of war III  GT5  HEAVY RAİN uncharted  XBOX360 forza3  gears of war  halo  pgr gibi. maddi durumu elverenlerin iki konsoluda edinmesi gerekir ama seçim yapacak olursak ben olsam xbox 360 ı seçerdim nedenide live sistemi gamepad ve multiplatformda daha iyi performans vermesinden dolayıdır.<
Xbox ın tüm exclusieve oyunlarını topla bir ps3 exclusieve inin yarısı bile etmez.Oyna da gör.Geçen gün heavy rain demosunu oynadım müthiş bir şey.Acaba oyunun full sürümü nasıl olur tahmin edemiyorum bile.Ayrıca xbox ın ömrü nereye kadar?Altı üstü bir natal xbox ı kurtaramaz hiç umutlanmayın.Satışlara bakın ps3 korsan oyun çalıştıramamasına rağmen ve online oyun sistemi xbox tan daha kötü olmasına rağmen çoğu ülkede xbox ı geçmiş.Toplam satış rakamlarına bakılsa bile xbox önde ama arada dağlar kadar fark yok.Ayrıca gamepad inin ele oturması xbox alma nedenleri arasına giremez BENCE.Çünkü xbox ın gamepad i ele otursa bile  yön tuşları bir birine yapışık ve konrol iğrenç.Gamepad konusunda xbox ile ps3 karşılaştırmak çok komik olur.Nereyi okursan oku ps3 gamepad i daha iyi diye yazıyor.Bu arada bende iki konsol da var.

Son Düzenleme: ahoyaho ~ 22 Şubat 2010 18:45
mancukya
23-02-2010, 01:16   |  #107  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Xbox ve ps3 oyun kalitesi arasinda fark yok olmazda neticede verecekleri görüntü miktari belli Xbox piyasada kirmizi veren makineleri ile yara oldu bunun yaninda tek bir örnek makine yerine sayisiz paket ve degisik versiyonlar denemeye kalkti sistematik fiyat azaltma ve alet zamaninda hatasiz olsaydi 100 milyonluk satis yakalardi.
Xbox tam ders olmamis Microsoft yok arcade yok bilmem ne falan versiyon isleri konsol dünyasinda olmaz.
Ayrica gecdigi ülkeler Japonya Türkiye Rusya gibi yerler baska nerde ps2 Xbox360 gecmis. 360 grafik karti olarak ps3den daha iyidir digeride islemci olarak

Son Düzenleme: mancukya ~ 23 Şubat 2010 01:40
ReallyWolf
01-06-2010, 17:59   |  #108  
Taze Üye
2 mesaj

Ya arkadaşlar neyin tartışması bu yok xbox360 iyi yok ps3 iyi sizene millet hangi konsolu severse onu alır hangi konsolun millete ne artısı varsa onu alır ve savunur teknik bakımdan ps3 iyi olabilir ama grafik konusunda xbox360 ile eşdeğerde sayılır. Ben PS3 ve XBOX360 arasında gidip geldim ve sonunda xbox360 aldım niye aldın diye sorarsanız çok zengin değilim arada sırada oyun keyfim için aldım aldığım gün de gidip 100 tl ye 30 tane oyun aldım siz ps3 de gidip 1 orjinal oyun parasına 100 tl verene kadar yada 2. el oyun bulana kadar ben gidip 100 tl ye 30 tane oyun aldım. Son çıkan oyunlar anında geliyo ve alıyorum. benim oyun aldığım yerde PS3 kullanıcı bi adam geldi 2. EL PS3 oyunu sordu adama adam yok abi dedi benim masadaki deste deste oyunları gördü ve dedi bunlar ne oyunu adam da xbox360 dedi PS3 sahibi adam fiyatı ne kadar dedi 5 tl diyince adam ağlıcaktı nerdeyse :)

XBOX360 ın artıları;
Kopya oyun oynatıyor internetten indirip dvd'ye yazab,ş,r yada satan yerlerden 5 tl gibi bir fiyata alınabilir oda çift katmanlı dvd parası :),
Natal çıkacak ekimde ve süper olacak,
Jasper Board da ısınma gibi bir sorun yok aldığımdan beri saatlerce oynadıgım oldu alet o kadar az ısımış ki anlatamam size,
Grafikler mükemmel(tabi bu sözüm kaliteli LCD Monitör ve LCD TV) kullananlara. Bende hem 22" AOC WLED LCD Monitör var FULL HD Analog ama görüntü mükemmel hemde 32" PHILIPS LCD TV var HDMI girişine takıyorum mükemmel ötesi görüntü.

Ben gidipte sırf bluray oynatıyor yada exclusive oyunları güzel diye ps3 alacak değilim zaten milleti ps3 e tav eden şey exclusive oyunlar xbox360'ında exclusive oyunları var kendi çapında çok başarılı. Tamam bende Playstation kullanıcısıyım exclusive oyunları güzel ama sırf ona aldanıp ta exclusive oyun için bir ton para dökülmez elbet bir gün sıkacak o exclusive oyunlar ve başka oyunlara yöneleceksiniz oyunlara verceğiniz para 1 PS3 parasına denk gelmiş olacak. Aynı şey Blu-ray için de geçerli hangi mantık gidip de bir filme o kadar para döker ki. Zaten FULL HD bir film alıp yada indirip izlesende aynı blu-ray izlesende aynı zevki tadacaksın neticede evin içinde oynamayacak o film tv de oynayacak bu kadar abartılacak birşey değil bence çok lazım olursa gider alırım bi blu-ray oynatıcı alet sadece PS3 de yok Blu-ray özelliği.

Ve çok konuşulan kırmızı ışık hatasına gelince xbox360 da kırmızı ışık hatası varda çözüm yokmu? yada PS3 de buna benzer birşey yokmu PS3 de ise Sarı Işık hatası var e hadi şimdi siz düşünün birazda. 

PS3 de hareket algılayıcı bir cihaz geliştirmekte fakat onlar nintendo wii nin controller i gibi bir alet yapacaklar gene elinde kumanda ile oynuyacan ama NATAl çok gelişmiş bir teknoloji açıp videolardan da CHIP in sitesinden de takip edebilirsiniz. Natalın kendine ait bir işlemcisi olucak xbox360 ıda kasmayacak. Kısacası ne derseniz diyin xbox360 4ever :)

Joystick konusuna gelince Ben PS1, PS2 ve PS3 de oynadım özellikle arkadaşlarda 1 saatlik kısa sürede bile olsa PES oynarken parmaklarımız kopacak gibi oluyo, FPS oyunda oynadım PS serisinde ama ne yalan söyleyim bir türlü o joystick le oynamayı beceremiyodum ama xbox360 ın joystickini elime aldım dedim klavye mouse yalan :) adamlar herşeyi ele göre dizayn etmişler joytstick tam eli kavrıyor, ilk başta analogları ayrı ayrı yerde diye kızıyodum microsoft a ama fps oyun oynayınca anladım ayrı ayrı olması gerçekden mükemmel düşünülmüş ki adamlar dünya devi MİCROSOFT :) yamuk olmaz abi xD adamda çuval çuval para var basıyo parayı yaptırıyo :D

Belki kızanlarınız olacak bana kopya oyun vs. diye herkesin zevki, bütçesi kendine arkadaşlar adamlar ben orjinal oyun almıyorum diye batacak değiller ki bunu hepimiz biliyoruz parası çok olupda sokağa atmak isteyenler istediğini yapar kimse karışamaz PS3 de derler onlar en babasıda derler :) Benim gibi bir öğrencinin yorumuda bu kadar olur :) ama ne yalan söyleyim okulumu felan bitirip çalışma hayatına geçtiğim taktirde tüm konsollardan alırım tartışmasız hepsi kendi alanlarında birer mucizevi alet:D

Son Düzenleme: ReallyWolf ~ 01 Haziran 2010 18:02
Psychonaut968
03-06-2010, 15:01   |  #109  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

XBOX 360'ın kumandasını hayatında eline almayanlar bile yorum yazmış...

Benim tespitlerim şu şekilde:

-> XBOX 360 ile PS3 arasında kaplama açısından çok az bir fark var.Anlamak için iyice incelemeniz gerek ikisi hemen hemen aynı.Ama PS3'ün AA desteği XBOX'a göre çok daha az kırılmalar daha fazla pek çok oyunda.Ama çözünürlük konusunda PS3 daha performanslı çünkü BluRay oyunlarda sıkıştırma gibi bir problem olmuyor.Yani aslında iş TV'de bitiyor.Çünkü iki konsol arasında çok az bir fark var grafiksel anlamda.

-> XBOX LIVE sisteminin yanında PSN çok zayıf kalıyor ama PSN'in avantajı şu ki,multiplayer oynamak ücretsiz.Ama 360'da Multiplayer desteği için 10 dolar ödemeniz gerekiyor aylık.Ama XBOX'ın para yerine geçen puan sistemini de unutmamak gerek.

-> Şimdi bu kişiden kişiye değişir de XBOX 360'ın tasarımı bana daha güzel geldi.Ama PS3 2 saatten uzun süre oynayışta 360'a göre daha az ısınıyor,daha az ses çıkarıyor,ama daha fala elektrik tüketiyor.Gerçi %5 kadar bir fark var bildiğim kadarıyla...

-> Şimdi isteyen itiraz etsin ama Exculisive oyunlar açısından PS3 açık ara önde bana sorarsanız,Littlebig Planet,God of War serisi,Killzone 2,Heavy Rain,Uncharted serisi,Metal Gear Solid serisi vs. vs... X360'ın bunları geçecek bir Exculisive oyunu yok bana göre.

-> XBOX 360 çoğu multiplatform oyununda grafiksel hata açısından daha iyi,çünkü DirectX sayesinde XBOX 360'a oyun yapmak yapımcılar için daha kolay.Bu sebeple çoğu oyun itinayla 360'dan PS3'e port ediliyor ama farklar oluyor tabii ki.Aslında PS3'ün karışık mimarisini etkili bir şekilde kullanabilse yapımcılar,PS3'te kaliteden feragat etmek zorunda kalmazlar oyunlarda ama sonuçta karışık bir mimari,360'a göre bu eksisi var.

-> İki konsolda da kaliteli malzeme kullanılmış ama 360'da hava sirkülasyonunu sağlamak için konsolu kitap vs. kullanarak yükseltmek gerekiyor.Ve de DVD okuyucusu çok dayanıklı değil gibi geldi bana.

-> Son olarak,iki kumanda da gayet rahat,ama şahsi tercihim PS3 Gamepad'i.Daha rahat geldi bana.Alıştığımdan mıdır nedir?

Yani aslında iki konsol arasında pek fazla bir fark yok.Hangisi gönlünüzden geçiyorsa onu alın.

Ayrıca iki konsolu kullanmadan,konu hakkında bilgi edilmeden ''PS3'e para mı verilir,360 kraldır! ya da PS3 süper 360 da konsol mu be?'' gibi yorumları okumaktan bıktım.Fanboyluk yapmayın sağlıklı bilgi veremyecekseniz gidip konsolunuzu oynayıp burada fanboyluk yapmamanızı rica ediyorum.

Son Düzenleme: Psychonaut968 ~ 03 Haziran 2010 20:22
Psychonaut968
03-06-2010, 23:03   |  #110  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Ha bir de şunu ekleyeyim: Şahsen Natal'dan pek umutlu değilim.PS Move daha iyi gibi geliyor bana neden? Çünkü Natal abartı.Şimdi bu kişiden kişiye değişir de videolarını izledik,kollarımızı direksiyon tutar gibi uzatarak yarış oyunu oynamak.İyi güzelde,3 yarıştan sonra o kollarda yarşacak hal mi kalır uzata uzata? Hem direksiyonla oynamak daha gerçekçi değil mi? Yani ne bileyim,kim oyun oynarken yorulmak,kolunun bacağının ağrımasını ister ki? İsteyen olabilir tabi ki,ama şahsen bana pek çekici gelmiyor bu.

ReallyWolf
04-06-2010, 01:34   |  #111  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: Psychonaut968  
Ha bir de şunu ekleyeyim: Şahsen Natal'dan pek umutlu değilim.PS Move daha iyi gibi geliyor bana neden? Çünkü Natal abartı.Şimdi bu kişiden kişiye değişir de videolarını izledik,kollarımızı direksiyon tutar gibi uzatarak yarış oyunu oynamak.İyi güzelde,3 yarıştan sonra o kollarda yarşacak hal mi kalır uzata uzata? Hem direksiyonla oynamak daha gerçekçi değil mi? Yani ne bileyim,kim oyun oynarken yorulmak,kolunun bacağının ağrımasını ister ki? İsteyen olabilir tabi ki,ama şahsen bana pek çekici gelmiyor bu.
PS nin Movesinde de aynen kolların havada oynucan natalla farkı natalda elin boş olucak, move de wii gibi gene kumanda tutucaksın ;) zevkler ve renkler tartışılmaz az önceki mesajında ise ps3 joystcik alısmısın dıyorsun ben yıllardır kullandım ps1 de kullandım ps2 de ps3 de alısamadıgımdan olsa gerek hep elim ağrıyordu 1 saat oynadığımda bile. Ama xbox360 da öyle bir olay olmadı dediğim gibi yapı, zevk meselesi ;) alışmak önemli.

Ayrıca NATAL da tüm vücudunu algılıyor cihaz ve cihaza kopyalıyor ekrana basabiliyor yani öyle bir cihaz yapmıslar ki videolardan anlasılan kadar daha bu çıkıp trailllerini iyice görmeden anlaşılmaz firmalar fuarlarda tanıtım için allayıp pulluyolardır belki ama tüm eklemleri algılıyo vücudunu kontrol edebiliyosun. Move nin videosuna baktm 2 tane cubuk boks oynarken felan elinde tutuyon sadece eller peki ayaklar ne durumda olcak?

Son Düzenleme: ReallyWolf ~ 04 Haziran 2010 01:36
ahoyaho
06-06-2010, 21:54   |  #112  
Taze Üye
17 mesaj

Arkadaşlar saçma yorumlar yapmayın. Xbox oyunları daha ucuz olabilir ama önemli olan kalite. Bana Xbox 360 da bir tane god of war 3,heavy rain veya uncharted 2 gösterin... Heavy rain hariç yazdığım diğer 2 oyunu da bitirdim bu arada. Ben bir ps3 oyununa 100 tl hayatta vermem. Zaten 2. el satılan çoğu oyun yeni alınmış gibi oluyor...(www.sahibinden.com) Hiç olmadı D&R gibi yerlerde 180 tl ye satılan oyunlar, bazı yerlerde 80 tl ye satılıyor.Biliyorum çok ucuz değil ama bazı ps3 kullanıcılarını sevindiriyor bu durum.Bende iki konsol da var ama önce Xbox 360 ı aldım. Çünkü korsan oyun oynatıyordu. Sonra ps3 gördüm arkadaşta ve aşık oldu. Hemen gittim bir ps3 almaya. Yanında da 4 oyun hediye verdiler... Vermeselerdi bile, ben oyunları dediğim gibi ucuza bulurdum. Yani demek istediğim bir konsolun parası maliyeti benim için çok da önemli değil. Benim ondan alacağım zevk önemlidir.Xbox 360 ı da oynuyorum. Ama online oyun oynamak istediğimde ps3 oynuyorum.Bu arada ps3 gamepad i hiç kötü değil saatlerce modern warfare 2 oynamışlığım var.Xbox gamepad ine güzel diyenlere sözüm şudur: siz gidin o gamepad ile bir street fighter oynayın ve ağzınızın payını alın... Xbox ın natalını çıkınca alacağım mutlaka ama şimdiden söyleyeyim xbox için ne de çıksa o konsolun ömrü çok uzun değil....

pandoranın kutusu
11-06-2010, 18:41   |  #113  
Taze Üye
1 mesaj

bn ikisi içinde pek bilgi sahibi değilken ps3 e çip taklıo die biliodum.ps3 almaya karar verdim bu yüzden bende de öncden psp ve ps2 vardı bunların donanımları çok iyidi çok yeniydi satıp alıcaktım ancak internetten biraz bilgi sahibi oliyim özelliklere bakiyim dedim baktım ki ps3 ün oyunları kırlmamış bende her oyuna 100-150 lira vericek kadar zengin değilim ancak amerikadaki satış oranlarına baktım xbox ps3 ü %4-5 gibi farkla geçiyodu ancakfacebook da da xbox 360 ın 270 binlerde hayranı vardı ancak playstationın 1 milyonu geçik hayranı vardı fakat playstation 3ün 30binlerde hayranı vardı ben tüm özelliklerine baktığımda xbox almaya karar verdim ancak açıkçası xboxın oyunları kırılmamış olsaydı ps3ünki kırılmış olsaydı onu alırdım (xbox alıcaklar türkiyediki konsolcular yurtdışından ucuza ithal edip 500-550 liraya satıyolar ben xbox ı 160 euroya  yanında 8 tane porjinal oyunla aldım 3k hatası fln yok bnce xbox tabii ki)

adame
13-06-2010, 11:18   |  #114  
Üye
76 mesaj

natal yakın zamanda çıkacağı için xbox 360 alman daha iyi olur. natal kesinlikle harika olcak bence

Psychonaut968
13-06-2010, 16:25   |  #115  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

PS Move'un videosunu izledim az önce yarım saatlik.

Epey güzel olacak gibi.

15.15
18-08-2010, 03:30   |  #116  
Taze Üye
12 mesaj

Herkese merhaba benimde bir sorum olucak ben bugün yarın ps3 120 gb slim alıcam yani kararımı verdim zaten sorum bu değil benim evimde Sony Wega tüplü bir televizyonum var yeni sayılır ama hd özelliği yok ben ps3 aldıktan 5 ay sonra bir hd monitör alıp keyfime bakıcam fakat o 5 ay içersinde PS3 süs niyetine durmasını istemem forumda internetde heryerde araştırdım ve şu yorumları gördüm :

@Pek bir fark yok HD tv ler ile normal tv ler arasında ama tabiki HD daha iyi .
@Normal Tvlerde ps2 den farkı yok .
@Normal Tv'in varsa alma.
@Yazılar grafikler normal tvde birbirine karışıyor.
@Hd daha iyi bir görüntü veriyor tabiki fakat normal tvlerde de gayet güzel kullanabilirsin.
@Normal Tvlerde de süper.
@Bazı oyunlar normal tvlerde çalışmıyor.

Kimse ortak bir noktada buluşmuyor yani anlıcağınız bana yardımcı olursanız sevinirim lütfen her iki tvde'de deneyen arkadaşlar yazsın.

Psychonaut968
18-08-2010, 17:15   |  #117  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Tüplü TV'de oynayıp HD TV'de oynamayanlar bu yorumları yapar tabi.

Belki yeni olduğu 2006-2007 yıllarda olabilirdi ama 1080p oyunların fazlalaştığı bir dönemde ha tüplü TV'de oynamıştınız ha süs niyetine almışsınız.Geçici olarak kullanabilirsiniz ama fazla bir şey beklemeyin.520 p ile 1080p arasında büyük bir fark var...

Eğer sadece PS3 için alacaksanız TV yerine Full HD PC monitörü alabilirsiniz 26''... Daha ucuza gelir.

15.15
19-08-2010, 21:34   |  #118  
Taze Üye
12 mesaj

ilgin için sağol.

ahoyaho
21-08-2010, 12:18   |  #119  
Taze Üye
17 mesaj

tabiki de hd televizyonda daha iyi

Psychonaut968
21-08-2010, 23:42   |  #120  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
Alıntı: 15.15  
ilgin için sağol.
Rica ederim Gülümseme

Ayrıca eğer oyunları yurtdışından alırsanız TR fiyatlarının 3'te birine alabilirsiniz pek çok oyunu.Örneğin Shopto gibi sitelerde fiyatlar çok uygun ve bazı siteler (Sendit,PlayAsia,Shopto gibi) TR'ye kargo gönderiyorlar.Fiyat 100 Euro'yu geçmedikçe oyunlar gümrükte takılmıyor.Ben artık oradan alacağım.Nasıl kazıklandığımızı görmek için:

http://www.shopto.net/PS3/VIDEO% ... 206%20Platinum.html

http://www.hepsiburada.com/Liste ... &categoryId=1200412

Ülkemizde fiyatlar 2-3 katı gördüğünüz gibi... Hatta örnek verdiğim Tekken'de 4.5 katı... 

Fazla söze gerek yok gibi.Shopto'dan nasıl alışveriş yapabileceğinizi öğrenmek isterseniz yardımcı olabilirim.

Son Düzenleme: Psychonaut968 ~ 21 Ağustos 2010 23:43
ördekgagalıplatipus
20-10-2010, 16:42   |  #121  
Taze Üye
9 mesaj

Benim ikisi hakkındada fikrim yok hafiften niyetlendim konsol almaya fikir almak içinde chip foruma baktım. Son derece düzeysiz tartışmaların geçtiği bir konu olmuş . Başından sonuna tüm yorumları okudum . Son sayfalardaki bir kaç kişinin yorumuda olmasa zamanımın boşa geçtiğini düşünecektim. Anladığım kadarıyla xbox da ısınma ve sonucunda 3K ve PS 3 tede gözünün çabuk bozulduğu gibi iki ciddi iddia var. Adam kendisine oyuncu diyo 2 saat oynadım ısınmadı Xboxım gibi komik laflar ediyo. 4-5 saati geçtikten sonra konsolu bozulacak korkusuyla kapatıcaksam ne anlamı kaldıki ? Kaldıki bu kadar kısa sürelerde oyunmu oynamış oluyoruz? Yeri gelince 14-15 saat aralaksız oynamalıyım ki genelliklede yeri gelir :). Bu konsollar gerçekten bu kadar narinmi yoksa çamur at izi kalsın tarzında yorumlarmıydı ? Sonuç olarak PS3 alma kararımı kesinleşsin diye girdiğim bu konuda eğer uzun süreli kullanımlarda bana sorun çıkarmayacaksa kararımı Xbox yönünde değiştireceğim. Gerçektende varsa aylarca ciddi şekilde bu iki konsolu kullanmış (özellikle xbox) neyin ne olduğunun gerçekten farkında olan biri bu konuda beni ve konunun bundan önceki kısmını aydınlatıcı bir yorum yaparsa sevinirim.

censez41
21-10-2010, 22:47   |  #122  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

bence ps3
çünkü blue-ray var oyunları Türkiyede çok daha yaygın
ama ben oyun için bile olsa bilgisayardan şaşmam çünkü mouse ve klavye ile oyun oynamak daha rahat özellikle fps oyunları için

Son Düzenleme: censez41 ~ 21 Ekim 2010 22:47
leopard10
22-10-2010, 15:23   |  #123  
leopard10 avatarı
Üye
68 mesaj

xbox 360 slim derim.kinecti calistiriyo hem alirsan ayri bir havan olur

xbox360
07-01-2011, 13:06   |  #124  
Yeni Üye
41 mesaj

xbox sonuna kadar ps3lede oynadım xboxlada xboxın kolu daha rahay oyunlar daha eğlenceli geliyor bana ben xbox diyorum :D

Psychonaut968
24-01-2011, 13:43   |  #125  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

XBOX'taki o sorunlar mazide kaldı denilebilir. Aleti hava sirkülasyonunu bozmayacak bir yere koyarsanız pek bir sorun olmaz. Yazın belki bu tür bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Ama aşılmayacak ciddi bir sorun da değil hani.Sonuçta 360 o kadar dayanıksız bir alet değil. 

Bir kere oyunları ülkemizde yaygın diye PS3 alacaksanız hiç almamanızı öneririm.5-6 oyun alınca bir konsol parası ödemiş olursunuz.Hangi konsolu alırsanız alın,oyunları yurtdışından getirtmenizi öneririm.Türkiye'ye oyun gönderen siteler mevcut. Daha önce de bu konuda defalarca bahsettiğim gibi 360 ve PS3 arasında kalite açısından çok fark yok,sadece 360 antialiasing konusunda daha iyi,o da iyi bir TV'de belli oluyor zaten.Bunun dışında PS3'ün konsola özel oyunlara daha iyi (God of War,Heavy Rain,Killzone,LittleBig Planet... ) Ama oyunlarla ilgili bir sorununuz yoksa istediğiniz konsolu rahatlıkla alabilirsiniz. Ama dediğim gibi oyunları yurtdışındaki sitelerden getirtmenizi öneririm.Ben bir PS3 sahibiyim ve oyunlarımı yurtdışından getiriyorum mecburen.Ülkemizde 120 TL olan bir oyunun yurtdışı fiyatı şu an 24£ yani 60 TL...