xfx radeon 6850 vs asus nvidia geforce 1060 dual

punkisnuckthat
25-04-2019, 17:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

https://www.userbenchmark.com/UserRun/4897498
şu sistemim varken knight online oyunundan daha yüksek performans alıyordum ve anlık kasmalar yoktu effectler ekran kartını yormuyordu sanki.

Bu sisteme ek olarak sadece ekran kartını değiştirdim daha yüksek performans almak için "nvidia nın; asus geforce gtx 1060 dual 6gb" aldım. Ama radeon a göre daha leş bir durumda.

Windows defender i kapattım ve mantıken anlam veremiyorum özellikleri en kötü 2 katı olmasına rağmen bu kadar kötü bir performans görmedim. Eğer bu sorunumu çözemezsem bir daha nvidia mı ASLA..

zombi
25-04-2019, 17:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

knight online 15 enedir güncelleme almayan bi oyun. ve gtx 9 üstü
seriler tam dx12 destekli ayrıca dx9 açıonca bazı birimleri çalışmıyor.
ancak gene de fps sorunu olmaması lazımdı. siz 6850 yi geri takın eğer sorun devam etmezse nvidia da başka oyun deneyin.

6850 yi kullandım yaşına göre çok sağlam bi kart. ama çok arza yapıyor. gene de iyi karttır. ve dx9 da çok iyi çalışır. bende de 960 var ve dx9 da sorun çıkıyor. ama fps drop olmuyor. psu konusunu düşünmüyorum bile. 6850 yi kaldıran psu 1060 ı duymaz bile. biri 180 watt biri 140 watt gpu .:D

ama ben zaten knight gibi oyunlara üst düzey sistem kurulmamasını öneriyorumhep. mümkünse xp yüklü makineler olmalı. çünkü bu oyunlar xp tarafından doğal bi desteğe sahip. misal cs s ve cs go da xp de bazen daha verimli çalışabiliyor. size de tavsiyem 10 kullanıyorsanız 7 ye düşmenizdir.

punkisnuckthat
25-04-2019, 18:33   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Sorunumu çözdüm. Zaten kullanımı kolay olduğu için windows 7 kullanıyorum bi 5-10 sene daha kullanmaya devam edebilirim bu işletim sistemini :D

Sorunumun sebebi aero temasını devreye sokmam imiş.

amd radeon ekran kartım varken obs ile yayın veya kayıt yaptığım zamanlar aero temasını devre dışı bıraktığımda da aynı bu şekil kasmalar meydana geliyordu aslında sistemi daha çok yormasına rağmen aero yu seçince  daha yüksek performans alıyordum. Nvidia da tam tersi imiş. Ekran kartı ne kadar sağlam olursa olsun aero temasını seçtiğin zaman kasmalar yaşanabiliyormuş. 

i.hizliresim.com/BaYbmv.jpg

Bunu seçince sorunum düzeldi cevabın için teşekkürler

Son Düzenleme: punkisnuckthat ~ 25 Nisan 2019 18:33
zombi
25-04-2019, 18:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

e madem 7 kullanıyorsunuz o kartı neden aldınız ki D:D evet 7 nin olsun 10 un olsun vista temelli yeni sistemlerde bu oyunlar sorun yaşar. kiminde aero kiminde başka oyun. bence işlemciniz de destekliyorken sanal pc kurun sorun kalmasın.

https://www.youtube.com/watch?v=W6h4nEsBuSs şöyle bi örnek video olsun.

asşlında benim sanl pc kurulum klavuzum da vardı ama silinmiş bi daha çekerim gerekirse.