Xiaomi Redmi Note 8 Pro mu Mi 9T mi?

radyoaktif
25-11-2019, 10:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
237 mesaj

Arkadaşlar iyi günler. İki telefon arasında kaldım ve Fiyat/Performans anlamında aradaki yaklaşık 600TL'lik farkı düşünür isek sizce hangi seçenek daha mantıklı bir seçim olur? Zira 128GB seçeneklerinde Redmi Note 8 Pro 2300TLiken Mi 9T2900TLdeğerinde

Redmi Note 8 Pro 4500 mAh olmasına rağmen MediaTek Helio G90T işlemcisinin 12 nm teknolojisi olduğunu düşünürsek 4000 mAh ve 8nm Snapdragon 730 işlemcili Xiaomi Mi 9T'nin batarya performansının daha iyi olduğu izlediğim karşılaştırmalı test sonuçlarında aşikar. Lakin bu tepesinden çıkar kamerayı anlamadım. Bir telefonda çıkıntıdan nefret eden bir insan olarak böylesine garip bir kamera mekanizmasının her an fotoğraf çekmeye çalıştığımda zırt pırt çıkmasına alışamam sanırım ve bu komplike yapıdaki kamera mekanizmasının bozulması da kolay olmaz mı? Ayrıca aradaki 600TL'lik fiyat farkına rağmen Mi 9T'nin suya ve toza dayanıklı olmaması akıl alır gibi değil.

Telefon ile oyun oynayan birisi değilim sadece bol bol fotoğraf ve video çekerim, ayrıca uygulama yükleyerek kullanırım. Bu doğrultuda beklentilerimi karşılayacak telefon sizce hangisi?

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Teşekkürler.