XP Bios da Boot Menüsündeki sorun

ufukufuk
20-02-2009, 12:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

XP ye format atmak istiyorum bunun için cd den önyükleme yapmasını istiyorum ve bios a gelip Boot menüsüne girince Hard Drive başlığının en başında + işareti var bunu değiştirip CD-ROM Drive ın başına + işareti koymak istiyorum yani başlangıçta cd den yüklemesi için fakat bir türlü + işareti koyamıyorum.seçimi +/- tuşlarıyla etkinleştirebileceğim gösteriliyor ama +/- tuşlarına basınca biip sesi geliyor ve işaret koyulamıyor.nasıl değiştirebilirim bu seçimi.

Banned
20-02-2009, 13:15   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

+/- ye değilde entere basıp cd-hdd vs. lerin olduğu seçim ekranı gelmesini sağlayabilirsiniz.

ufukufuk
20-02-2009, 13:22   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

enter dahil klavyedeki tüm tuşları ve tuş kombinasyonlarını denedim ama olmadı sonunda gene kendim buldum sevabına yazayım :) şimdi önce pc açılırken F2 değilde F12 ye basıyoruz ve karşımıza boot menüsü geliyor burda da +/- çalışmıyor ama CD-Drive ın üstüne gelip ENTER a basınca seçimi kabul ediyor ve CD den önyükleme başlayabiliyor.Ben kendim kurcalarken buldmuş oldum bu yolu.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara da faydası olur diye düşünüyorum.

Banned
20-02-2009, 13:54   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
ufukufuk
enter dahil klavyedeki tüm tuşları ve tuş kombinasyonlarını denedim ama olmadı sonunda gene kendim buldum sevabına yazayım :) şimdi önce pc açılırken F2 değilde F12 ye basıyoruz ve karşımıza boot menüsü geliyor burda da +/- çalışmıyor ama CD-Drive ın üstüne gelip ENTER a basınca seçimi kabul ediyor ve CD den önyükleme başlayabiliyor.Ben kendim kurcalarken buldmuş oldum bu yolu.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara da faydası olur diye düşünüyorum.
Bahseilen bootmenü tuş seçimi her biosta vardır ancak hepsinde keyfine göre tuş atanmıştır, bende esc. Demekki siz biostan yine bulamamışınız. Neyse oda sorununuzu çözer.

ufukufuk
20-02-2009, 14:03   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

hayır bulamamak söz konusu değil seçeneklerde gösteriyor zaten +/- ile seçim yapılması gerektiği ancak o tuşları kabul etmiyor.neyse problemim çözüldü öyle veya böyle