XP CİLER VİSTA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ PLEASE?

titi_boss_14
19-10-2008, 13:19   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
892 mesaj

XP KULLAN KARDESLERİM LÜTFE VİSTA HAKKINDAKİ OLUMSUZ GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTİNİZ NEDENLERİNİ??AlkışAlkışAlkış

sticker
19-10-2008, 14:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

vista iyi bi işletim sistemi... ancak yüksek değer de donanım ister.(iyi performans için)zaten şöyle bi bakıyorumda mesela bu forumda genel olarak vista beğeniliyor.tabi (starter harici;zaten starterde oem imiş)

Banned
19-10-2008, 15:08   |  #3  
Banlandı
20 mesaj

xp   daha ıyı performan acısından vista ıse buyuk ısletım sıstemlerı ıcın

man on the moon
19-10-2008, 16:10   |  #4  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

vista çıktığında(sanırım ocak 07) chip dergisi özel sayı yapmıştı. ve vista için amd athlon x2 3800+ ve üzeri işlemcilerin gayet güzel çalıştırdığını yazmıştı. Benimki de aynısı ileriki aylarda yükledim. hala devam ediyorum.
Autorun virusleriyle uğraşmıyorum. explorer daha kullanışlı. mp3tag ya da exifer gibi programlar artık çokta gerekli değil. artık hepsi explorer da var. belki performans kaybı var ama kullanımı çok kolay.

bu mesajı xp nin çıkmasından vistanın çıkmasına kadar olan süre içinde xp kullanan biri olarak ve hala bilgisayarında xp bulunduran biri olarak yazıyorum. muhtemelen W7 çıktığında çokta düşünmeden ona geçeceğiz.

Son Düzenleme: man on the moon ~ 19 Ekim 2008 16:16
bestofbest
19-10-2008, 17:39   |  #5  
Taze Üye
17 mesaj

vista 2 şey üzerine kurulu. 1. si güvenlik 2. si görsellik.

uGuR.uK
20-10-2008, 11:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

vista xp'ye göre saglam sistem ister dogru, ancak 5yıl sonra gelen bi işletim sistemi bırakında istesin. yakında cod5 çıkıyor piyasaya, veya gta4 geliyor pc icin; bu oyunların ilk sürümleriyle bunlar aynı sistemde aynı performansta calışabilir mi? windows'larda niye öyle bir beklenti var anlamıyorum. ayrıca günümüzde c2d işlemci, 2gb ram ve 8600 gibi bi bilgisayar son derece orta halli bircok kiside bu veya buna benzer sistem var ki bunlar vista'nın ultimate sürümü icin bile yeterli son derece. bizim forumda genelde vista begenilir, cünkü öteki forumlarda ki gibi bisey bilmeden, adam gibi görmeden atıp tutan pek bulunmaz(arada cıkıyo ama, onlar yeni üye olup kacıo soraGülümseme...

Kapalı Hesap (76993)
20-10-2008, 15:59   |  #7  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Windows , bence Vista'yı sadece para kazanmak için çıkardı ben vistanın XP gibi sevilen ve ya ileki yıllarda sevilecek bir işletim sistemi olacağını zannetmiyorum
Windows seVen çıktığı zaman herkes vista'yı unutmuş olacak , belki XP de unutulur ama XP Vista'ya göre çok önce çıktı tabii
Görsellik ve güvenlik olarak Vista önde diyebilirsiniz eee olsun o kadar verdiğiniz paranın karşılığını biraz da olsa almanız gerekir di mi SoruSoru
Bana katılmıyorsanız yetkili ağızdan okuyun haberi

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (71367) ~ 20 Ekim 2008 16:17
piRe_
20-10-2008, 17:10   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Ben daha önce yazmıştım.

piRe_
Verileri işleyemeyen
İçi şişirilmiş
Süper ötesi hantal
Tamamen kullanışsız
Angarya bir yazılım.
neden vistaya geçeyimki.?
Blacksmith
22-10-2008, 16:05   |  #9  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

kardes vista isletim sistemi gereksiz gorsel zengınlıklerle kullanıcının gozunu boyamaya calısan bir surum. xpden tek guzel yanı olarak dx10 destegı var ve kalıtelı flash belleklerı ram gibi kullanarak sıstem bellegı dusuk kullanıcılara performans konusunda kolaylık saglıyor.guvenlık: asla yuzde yuz guvenlı yoktur zaten ınternet explorer ılk cıktıgında ılk acıgının bulunması saat bıle surmemıs.bence oturmus ve sıstemı yormayan yapısı ve problemlerı hakkında internette daha fazla bilgi bulabılecegın bır sıstem olarak xp daha ıyı..

çakır19
22-10-2008, 17:10   |  #10  
Üye
65 mesaj

valla açıkçası ben xp kullanıyorum ama vista için bir kaç kelime söylemek gerekirse halen xp'ye karşı otoritesini sağlayamamış bir windows olmanın ötesine geçemiyor bide halen vista kullanmanın erken olduğunu düşünürken (xp sp3 çıkalı çok olmadı)hoppala bide şimdilerde windows 7 çıkmaya hazırlanıyor gibi haberler yayılırken bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demekten kendimi alıkoyamıyorum bence windows xp sp3'ü tek geçerim...teşekkürler

Son Düzenleme: çakır19 ~ 22 Ekim 2008 17:12
Tuncay_Sukan
23-10-2008, 13:16   |  #11  
Yıllanmış Üye
255 mesaj

Ben XP  kullanıcısıyım  Ama  vista'da Yüksek Performans  almak için  gerçekden yüksek donaımlara  ihtiyacımız var o kadar  yüksek  donanım aldıkdan  sonra  ne diye  vista  kurayım ki XP  daha iyi  bi performans almak  varken ama  yinede   vista  kötüdür  demiyorum  kullananlar var

Mustafa Deniz
23-10-2008, 13:33   |  #12  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

Benim Vista için yapmak istediğimi linkteki video yapmış diyeceğim şu ki vista bu videodaki davranışı hakedecek kadar kötü bir işletim sistemi.

Alkış
(Bu video izlesene.com adlı sitenin kaynak kodundan alınmıştır!)

Son Düzenleme: Mustafa Deniz ~ 23 Ekim 2008 13:34
Banned
23-10-2008, 20:23   |  #13  
Banlandı
347 mesaj

bugüne kadar 2 dk bile takılmadan çalışabilen vista görmediğimden midir, herşeyi çok yavaş yaptığından mıdır, aptal uyarılarla durmadan sıktığından mıdır, kurulumunun ve hdd deki hacminin büyüklüğünden midir, sinir bozucu yapmacıklığından mıdır nedir bir türlü sevemedim vistayı...herşey biryana yeni çıkmış bir işletim sisteminin bırakın xp den aşağı kalmasını karşılaştırılabilmesi bile yüz kızartıcı olurken nasıl savunulur bilmem...yani insanların şu an iyi birşey olsa onun xp den ne kadar iyi olduğunu söylemeleri gerekirdi...bu arada herşey biryana herkesin bilgisayarı aynı ayarda değil...ne yazılım ne donanım açısından..mesela benim xp tam bir canavar inanılmaz bişey her istediğimi anında yapıyor...ama komşuya gidip bakıyorum durmadan takılıyor kasıyor bozuluyor...daha çook ayara ihtiyacı var.. o yüzden sadece kendinizinkinden anlaşılmaz..ama açıkçası insanlar sürekli daha küçük daha stabil çok daha hızlı birşey beklerken vista tam bir hayal kırıklığı oldu..(terminator beklerken mutfak robotu bulmak gibi birşey)..kısacası microsoft bile daha iyisini yapabilirdi...

mancukya
25-10-2008, 14:35   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sorunda vista'da Yüksek Performans almak için gerçekden yüksek donaımlara ihtiyac var ama o ayni donanim Xp yle dahada cosuyor.
Aslinda yersiz bir tartisma.
win 95 baz alirsak
win 95 se
win 98 ve win 98 se, win me
win 2000 win xp

Bunlardan bazilari basarili olamadi özelliklede winme ve win2000.
Winme 95 ve 98 in en üst noktasiydi gelisen sistemler karsisinda yetersiz kalacagi icin sanirim Fat fat32 yüzüne ntfs bazli dosya sistemine gecis win2000 ara sistem ve xp.
Ayrice senelerdir teknoleji ile alakali fuar yada gösterilerde Microsoft sürekli dokunmatik ekran teknolejisini ön plana sundu sistemede gecisi test mahiyetinde vista ile yaptilar.
Zaten ppc, eeepc tarzi düsük donanim ve masa üstü sistemlerinde ben kesinlikle windows7 simdiden hazir olduguna eminim vista bir gecisdi basarisiz olmadi neticede iyi para kazandirdi genede Microsofta ama zaten kalici olsun diye cikarilmamisti.

C@BİR
25-10-2008, 15:48   |  #15  
Yıllanmış Üye
186 mesaj

Tek kelimeyle at çöpe.adam gibi işletim sistemi olsa microsoft niye win 7 ye soyunsun.vistayı güçlendirir.xpden şaşma sen.lite xp....

piRe_
25-10-2008, 19:11   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
C@BİR
Tek kelimeyle at çöpe.adam gibi işletim sistemi olsa microsoft niye win 7 ye soyunsun.vistayı güçlendirir.xpden şaşma sen.lite xp....
Yorumunuz ve üstteki video harika. Tabi anlayana...
Hep özenti bir toplum olduğumuzdan, anlamadığımız her şeyin nedense en iyisini istemek gibi bir zaafımız var ve bu da bizi her zaman için birilerine yağlı bir pazar durumuna sokuyor. Bazen rahmetli Aziz Nesine hak vermiyor değilim. Ne ukala, ne çok bilmiş, ne özenti ve ne kadar da kültür erozyonuna uğramış bir toplum olduk nerde yanlış yaptık bilmem ama, bildiğim tek şey var o da;
Türk insanının gavur diye niteleyip kaale almadığımız o insanlar karşısında her zaman, değil üçüncü sınıf beşinci sınıf bile olamadığımız bir gerçektir. Birileri bir şey icad eder gelişmekte olan toplumlar üzerinde dener. Örnek isteyenler Afrikaya baksın başka örnek vermeye gerek yok. Tıpkı ülkemiz insanı gibi. Size bir anımı yazayım eğer konuyla ilgili taraflardan birisi okuyorsa kulakları çınlasın.Gülüş

Yer: İstanbul/Beylikdüzü
Bir arkadaşım oradaki J.karakolunun yanındaki iş merkezinde manavlık yapıyor. Bir gün kasalarla portakal geldi ve yanımda kasalardaki portakalı iki tezgaha böldü. Bir tezgahtakinin altına (eskiden limonlar sarılırdı) jelatin gibi bir kağıt koydu. Diğerleri sıradan dizili. Jelatinli olanlara (şimdi hatırlamıyorum atıyorum) 5 tl fiyat, diğerlerine 3 tl etiket koydu. Önce şaşırdım ama belli etmiyorum çünkü bayağı meraklandım sonuçları izliyorum. Müşterisi dağ gibi...

Dayanamadım bir müşteriye sordum:
-Hemşerim neden 3 tl olan diğer portakaldan almıyorda 5 tl olandan alıyorsun.? Kendisi çok bilmiş bir tavırla:
-Bu daha kaliteli, diğeri iyi bir şey olsaydı ucuz olmazdı. dedi. Ses çıkarmadım. Müşteri gittikten sonra tezgah sahibi arkadaşıma dönerek ''Helal olsun sana'' derlerya bir laf vardır;
Deveye diken insana ... yaranır diye, şimdi daha iyi anladım dedim. Gülüştük. Kahkaha

Şimdi, elimizde spor bir araba varken yeni diye neden tankla trafikte gezmeye çalışıyoruz.? Elimizdeki bizim ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılamıyormu.? Daha geçenlerde forumda biri 3000/3500 tl ye sistem toplamaya çalışıyor aklınca akıl danışıyor. Ne hikmetse verilen öneriler delikanlıyı tatmin etmiyor. Sırf hava olsun diye baba parasını çar-çur etmeye çalışıyor. Kazanmasını bilmeyen yemenin zevkini anlayamaz. Zevkler ve renkler her nekadar tartışılmaz densede benim felsefemde, evrensel değerler taşımayan her şey tartışılır.
Szi siz olun hiç bir ürünün tam oturmamış sürümünü ve demo versiyonunu kullanmayın. Hele, yeterince tecrübeniz ve bilginiz yoksa asla teşebbüs etmeyin. Yoksa sonradan görme dedikleri duruma düşersiniz. Kolay gelsin.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 25 Ekim 2008 19:13
Banned
25-10-2008, 19:43   |  #17  
Banlandı
5,024 mesaj
DEMU
Benim Vista için yapmak istediğimi linkteki video yapmış diyeceğim şu ki vista bu videodaki davranışı hakedecek kadar kötü bir işletim sistemi.

Alkış
(Bu video izlesene.com adlı sitenin kaynak kodundan alınmıştır!)
bu videoya bayıldım bunun üstüne daha başka ne denir ki,xp'i bırakıp kolay kolay vista gibi hantal bir sisteme geçmem.

hamann7725
25-10-2008, 22:36   |  #18  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

vista sistemi tamamen kendine kullanıyor sağolsun diğer yazılımlara fırsat vermiyor.şu an xp kullanıyorum ve 2 gb ram fazlasıyla yetiyor vista kursam buna bir 2 daha eklemem lazım ve kafan işlemciyide değişmem lazım.şu an 5200+ takılı ama vista aynı performansı yakalamak için herhalde Phenom takmam gerekir....

mancukya
28-10-2008, 02:22   |  #19  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
piRe_
Yorumunuz ve üstteki video harika. Tabi anlayana...
Hep özenti bir toplum olduğumuzdan, anlamadığımız her şeyin nedense en iyisini istemek gibi bir zaafımız var ve bu da bizi her zaman için birilerine yağlı bir pazar durumuna sokuyor. Bazen rahmetli Aziz Nesine hak vermiyor değilim. Ne ukala, ne çok bilmiş, ne özenti ve ne kadar da kültür erozyonuna uğramış bir toplum olduk nerde yanlış yaptık bilmem ama, bildiğim tek şey var o da;
Türk insanının gavur diye niteleyip kaale almadığımız o insanlar karşısında her zaman, değil üçüncü sınıf beşinci sınıf bile olamadığımız bir gerçektir. Birileri bir şey icad eder gelişmekte olan toplumlar üzerinde dener. Örnek isteyenler Afrikaya baksın başka örnek vermeye gerek yok. Tıpkı ülkemiz insanı gibi. Size bir anımı yazayım eğer konuyla ilgili taraflardan birisi okuyorsa kulakları çınlasın.Gülüş

Yer: İstanbul/Beylikdüzü
Bir arkadaşım oradaki J.karakolunun yanındaki iş merkezinde manavlık yapıyor. Bir gün kasalarla portakal geldi ve yanımda kasalardaki portakalı iki tezgaha böldü. Bir tezgahtakinin altına (eskiden limonlar sarılırdı) jelatin gibi bir kağıt koydu. Diğerleri sıradan dizili. Jelatinli olanlara (şimdi hatırlamıyorum atıyorum) 5 tl fiyat, diğerlerine 3 tl etiket koydu. Önce şaşırdım ama belli etmiyorum çünkü bayağı meraklandım sonuçları izliyorum. Müşterisi dağ gibi...

Dayanamadım bir müşteriye sordum:
-Hemşerim neden 3 tl olan diğer portakaldan almıyorda 5 tl olandan alıyorsun.? Kendisi çok bilmiş bir tavırla:
-Bu daha kaliteli, diğeri iyi bir şey olsaydı ucuz olmazdı. dedi. Ses çıkarmadım. Müşteri gittikten sonra tezgah sahibi arkadaşıma dönerek ''Helal olsun sana'' derlerya bir laf vardır;
Deveye diken insana ... yaranır diye, şimdi daha iyi anladım dedim. Gülüştük. Kahkaha

Şimdi, elimizde spor bir araba varken yeni diye neden tankla trafikte gezmeye çalışıyoruz.? Elimizdeki bizim ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılamıyormu.? Daha geçenlerde forumda biri 3000/3500 tl ye sistem toplamaya çalışıyor aklınca akıl danışıyor. Ne hikmetse verilen öneriler delikanlıyı tatmin etmiyor. Sırf hava olsun diye baba parasını çar-çur etmeye çalışıyor. Kazanmasını bilmeyen yemenin zevkini anlayamaz. Zevkler ve renkler her nekadar tartışılmaz densede benim felsefemde, evrensel değerler taşımayan her şey tartışılır.
Szi siz olun hiç bir ürünün tam oturmamış sürümünü ve demo versiyonunu kullanmayın. Hele, yeterince tecrübeniz ve bilginiz yoksa asla teşebbüs etmeyin. Yoksa sonradan görme dedikleri duruma düşersiniz. Kolay gelsin.

üstat harikasin

colexionist
28-10-2008, 06:03   |  #20  
Taze Üye
14 mesaj

iyi birşey olsaydı 1 senede gelecek işletim sisteminin adı yüzü ortaya çıkmazdı ;)  xpnin ömrü bittiğinde ya win7 ye geçilecek yada sp lerle gerçekten adam gbi bir hal almış vistaya tahminim win7 ama.. vistadan light olacağı kesin

oguzhan___17
28-10-2008, 08:00   |  #21  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

arkadasım vista kullanıosan ve rahat kullanmak ıstıosan en  aşağı  4gb ram ın 1 gb ekran kartın vb.. gibi özelliklerinin yüksek olması lazım ancak o şekılde rahat kullanırsın ?  ?

cyber_man
28-10-2008, 16:13   |  #22  
Yeni Üye
34 mesaj

vista karın ağrısı gibi bişey vista yine ne varsa xp de

titi_boss_14
29-10-2008, 14:52   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
892 mesaj

ARTIK KİMSE YORUM YAZMASIN  GEREK YOK

Barış
29-10-2008, 14:54   |  #24  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
titi_boss_14
ARTIK KİMSE YORUM YAZMASIN  GEREK
dostum kendi açtıqın bütün konuların sonuna "ARTIK KİMSE YORUM YAZMASIN  GEREK YOK" yazıyorsun konuyu senmi kapatıyorsun ? moderatör filan mı zannettin kendini ? :S

FastT0KnifE
29-10-2008, 15:59   |  #25  
Taze Üye
8 mesaj

Benim numberonem xp dir daima bi arkadaşımında değindiği vista pc yi hantallaştırıyor pc nin özelliklerinin boşa harcandığınıun düşüncesindeyim grafik olarak görüntü bakımından Xp den üstünde olsada bazı oyunların ki bu oyunlar dünya çapında kabul edilmiş oyunlar bunların Vistada çalışmadığını biliyorum.
Ör:Knightonline ve benzeri tarzı oyunları oynuyamıyorsunuz die biliyorum yüksek güvenlik nedeninden dolayı.
Bir başka sevmediğim şey ise bir program yükleyeceksiniz sürekli izin vermek zorunda olmamız adamlar nerdeyse bilgisayarın açılışına bile ayrı bir pencerede izin almanız gerektiğini devam etmenizi vs.gibi seçeneklerden yararlanmanızı istemeleri.
Son noktada bu yazıları yazmak zorunda bıraktı beni bu yüzden sevmiyorum işte:)