xp de flash disk sorunu

zafko
17-01-2007, 04:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

herkeze onecelıkle merhaba.ben kingston marka flash dısk kullanıyorum budan 1 ay once hersey yolunda gıdıyordu.ama dun bılgısayarıma taktıgım zaman bılgısayarım sekmesınden icine girip baktıgım harf artık cıkmıyor.aygıt yoneticisinde flash dıskımin adı cıkıyor ve duzgun calıstıgını soyluyor ama bi turlu ıcıne gırıp bılgılerıme ulasamadım .flash diki baska bi arkadasın bılgısayarında denedım hersey yolunda. yardımcı olusanız cok sevınırım.sımdıden cok tesekkur ederım.hoscakalın

s.ergul1977
17-01-2007, 10:11   |  #2  
Üye
94 mesaj

farklıbir usb portu dene...
Sorun bendede olmuştu....
ne yaptıysam çözemedim...
Sistem flash diski takınca zor tanıyor...Çift tıklayıp içine girmeye çalışınca sistem cevap vermiyordu...
BELKİ İNANMAYACAKSIN AMA PCI USB çOKLATICI İLE SORUNUMU ÇÖZDÜM...
anakartın İnşallah benimki gibi gigabayt değildir...
Valla Açıkçası Usb Portlarda sorunun var Ben Servise götürüp en Az 3-4 hafta beklemektense bir çoklayıcı ile halladei verdim...

İtacHi_
17-01-2007, 13:33   |  #3  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

usb portunun tozlanıp tozlanmadığına bak.başka port ta deneyebilirsin.bide flas belleiğinin usb girişinin tozlanıp tozlanmadığına bak.

zafko
17-01-2007, 15:14   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

benım usblerde sorun yok calısıyorlar ben flash dıskı taktıgımda bılgısayar tanıyor saatın yanında yuklenıyor dıyor ve yukluyor ama bı turlu bılgısayarımın ıcınde harf cıkmıyor ıcıne gırebılmek ıcın yonetımsel araclardan bılgısayar yonetıcısıne gırıp flash dıskın surucusunu degıstırdım ama olmadı portları kaldırıp yenıden yukledım yıne olmadı.coklatıcıda dene dım olmadı.fujitsu simens laptop kullanıyorum.ne yapıcam hıc bılmıyorum yaw yokmnu bı bılen acaba

turksoftware
18-01-2007, 23:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

Anakartının usb driverlarını anakartının sitesinden indir önce  çalışan usb driver'larını aygıt yönetisinden kaldır sonra bu indirdiğin driver'ları yükle çalışması lazım.İnşallah çalışır kolay gelsin...
Bunları yapmadan önce bir sistem geri yükleme alsan bir şey kaybetmessin.

Son Düzenleme: turksoftware ~ 18 Ocak 2007 23:17
BySecure
20-01-2007, 00:02   |  #6  
Taze Üye
11 mesaj

Yapacagın işlemleri yazıyorum..

Bilgisayarım sağ klik yönet
Disk Yönetimi'ne girdiğin zaman
Flash diskini donanım olarak göreceksin.
Flash dikinin üzerinde sağ klik yapıp Sürücü harfini değiştirmeyi seçer ve başka bir harf belirtirsen sorunun ortadan kalkar..

chiemsee111
20-01-2007, 04:06   |  #7  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
BySecure
Yapacagın işlemleri yazıyorum..

Bilgisayarım sağ klik yönet
Disk Yönetimi'ne girdiğin zaman
Flash diskini donanım olarak göreceksin.
Flash diskinin üzerinde sağ klik yapıp Sürücü harfini değiştirmeyi seçer ve başka bir harf belirtirsen sorunun ortadan kalkar..

Göz kırpma Dogru
Ayni sorunu bende restore den sonra Harici USB HDD ile yasiyorum ve buradan bir harf vererek tanitinca düzeliyor.

akmaN
20-01-2007, 10:31   |  #8  
Üye
86 mesaj

BySecure'nin bahsettiği yöntem işinize yarayabilir. Eğer başka bir sürücü(CD/DVD-ROM - Ağ sürücüsü vs.) Flash belleğin en son aldığı sürücü harfini alıyorsa flash bellek tekrar yüklendiğinde aynı sürücü ismini almaya çalışır dolayısıyle yüklenir ama bilgisayarımda görünmez. Sürücü ismini değiştirdiğiniz taktirde bilgisayarınızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sorununuz %90 bu yüzden kaynaklanıyordur.

Saygılar.

celal_gozlek
01-12-2007, 01:41   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar,
Eğer USB diskinizde sorun oluştu ve siz diskinizi kullanamıyorsanız kesin çözüm XP cd si ile DOS ortamında Flash diskinizi silmektir.Flash diskinizi xp kurar gibi bölüm silme işlemini uygulayın.Makinayı normal açtıktan sonra diskinizi tanır,fakat aynı disket gibi biçimlendirme seçeneği çıkar.Orada FAT sistemiyle biçimlendirin.Hepsi bu.

sahinyildiz
21-01-2009, 11:09   |  #10  
Yeni Üye
41 mesaj

arkadaslar yeni bir flash disk aldım ama veri olarak ne atsam yiyor o dosyayı.mp3lerimi atıyorum başka yerden dinlemeye çalıştıgımda dosya bozuk diyor.resim atıyorum açmaya çalıştıgımda resim goruntulenemiyor diyor.acil yardım

birnefes_90
22-01-2009, 11:05   |  #11  
Taze Üye
11 mesaj

celal_gozlek. aradaş doğru söylüyor daha geçen gün başıma gelde windows kur ortamında biçinlendirdim ve çok güzel veriler alıyorum.

vlkn23
31-10-2010, 15:53   |  #12  
Yeni Üye
21 mesaj

Arkadaşlar bende yeni flash bellek aldımda flashın ismini volkan yapıyorum sonra birkaç kez takdıktan sonra ismi yine çıkarılabilir disk oluyor acaba neden kaynaklanıyor? bilen varmı