xp de ms-dos sorunu

HPQ-User
17-05-2008, 08:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

murat geçer sormuş:
merhabalar. benim sorum şu. NOD32 yüklüydü kaldırdım ve KASPERSKY 2009 yükledim. ne olduysa bundan sonra oldu. 16 tane virüs buldu ve sildi. sonucu COMMAND.COM dosyası zarar görmüş galiba. xp professional ve eta7 lisanslı. eta yı açarken veya herhangi bir ms- dos komutunu calıştırırken hata veriyor. 16 BİT MS-DOS ALT SİSTEMİ... ETA7 SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\VİRTUALDEVİCEDRİVERS. KAYIT DEFTERİNDEKİ SANAL AYGIT SÜRÜCÜ BİÇİMİ GEÇERSİZ.UYGULAMAYI BİTİRMEK İÇİN KAPAT'I SEÇİN...  diyor. yoksay deyince çalışıyor ama. ben bunu çözmek istiyorum... XP-CD sinden command.co_ mu açıp kopyalayamadım. şimdi kimseyi incitmeden bu sorunu nasıl çözerim. tekrar xp yükleme imkanı yok. çünkü etayla her an kullanıyorum. yardımlarınız için teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd4000
1gbram
160gbhdd
17"lg crt
mercury anakart
onbord

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

silenceandsilence
18-05-2008, 01:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Command.com u kopyalamana bilgisayar açık olduğu için izin vermiyordur. İlk önce kopyalacağın yerin tam adresini al sonra da kopyaladığın yerin xp cdsini tak ve kurtarma seçeneklerine  gel orda komut satırıyla giriş yap ve komut satırını kullanarak xp yi açmadan cd den windows a kopyala sorun çözülmesi gerek arkadaşta aynı şekilde ntldr ve ntdetect hatasını çözdük Komut şöyle olmalı
COPY X:\i386\COMMAND.COM C:\SYSTEM32
X cd rom un harfi i386 dan tam emin değilim tam yeri burdakine benzer olarak yazabilirsin

Son Düzenleme: silenceandsilence ~ 18 Mayıs 2008 01:31