XP de win32 sorunu

i_ozyurt
08-01-2008, 17:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Eskiden win98 de oynadığım oyunu(tzar) xp de açmak istetiğimde "tzar.exe geçerli bir win32 uygulaması değil" mesajı alıyorum.Biraz nostalji yapayım dedim burnumdan geldi.Tabi birde takıntı durumu var.Uyumluluk ayarlarını değiştirdim, sihirbazı denedim, büyük küçük harf duyarlılığını kapattım int.yeni exe dosyaları indirip denedim vb. Sonuç alamadım.Eğer çözümü varsa bana yardımcı olurmusunuz? Win98 ve XP yi aynı bilgisayarda çalıştırabilirmiyim.Eğere çalıştırabilirsem ne gibi sorunlar çıkar.Donanım uyumsuzluğu vb.Konf:İntel DP965LT anakart, e4300 işlemci, sparkle GF 7600GT

Papatyasever
08-01-2008, 19:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Adını ilk defa duyduğum bir oyun ama sanırım epey eski. Eğer vaktiyle popüler bir oyunsa ve bu popülerliği XP'den sonra da devam etmişse XP ile uyumlu çalışması için bir yama ya da XP uyumlu bir versiyonu çıkmış olabilir. Onu araştırıp bulman gerek. Bunun dışında halihazırda yapabileceğin birşey yok. Tabi bir oyun için sistemine ikinci bir işletim sistemi ya da sanal bir işletim sistemi kurmayı göze alırsan o ayrı. Ki kursan bile oyun açılacaktır ama muhtemelen oyunun sebep olduğu sorundan daha büyükleri ortaya çıkacaktır...

i_ozyurt
08-01-2008, 19:54   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

1999 yapımı bir oyun.Popüler olduğunu sanmıyorum çünkü bulgar yapımı.Strateji oyunları içerisinde en çok keyif aldığım oyun diyebilirim.Forumlarda yama aradım bitakım şeylerde buldum ancak bulgaraca bilmediğim için Win32 hatasıyla alakalı olması dışında bişey anlamadım.Çift işletim sistemi konusunda senin gibi düşünüyorum.Fakat son çare heves gidermek için bir süreliğine sorunlarla idare edebilirim...