XP'de yönetici problemi

le_papilyon
17-07-2006, 11:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

XP home edition kullanıyorum. çalıştırdan regedite girmeye çalışınca 'Kayıt defteri düzenleme, yöneticiniz tarafından devreden çıkartılmış' diye mesaj veriyor. Ancak sistemdeki tek yönetici kullanıcı benim. Hatta sistemde başka kullanıcı yok bir tek guest hesabı var. Bu sorunu nasıl giderebilirim?
Teşekkürler...

bigudy
09-04-2007, 20:17   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

aynı sorunla bende karşılaşırum ne yapcağımı şaşırdım. lütfen yardımcı olun

Son Düzenleme: bigudy ~ 09 Nisan 2007 20:19
crazyfish
02-06-2007, 19:10   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj
bigudy
aynı sorunla bende karşılaşırum ne yapcağımı şaşırdım. lütfen yardımcı
BOOMFUNKMCS
02-06-2007, 19:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

bu kadar eski olmasına rağmen madem hala çözülememiş bir sorunumuz var,o zaman;

"Çözüm 1
"Başlat"--> "Çalıştır" Aç Kutusuna
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f değerini kopyalayıp ve "tamam" diyoruz.

Çözüm 2
Bu çözüm XP Professional işletim sistemi olan arkadaşlarımız için geçerlidir.

"Başlat" --> "Çalıştır" Aç Kutusuna "gpedit.msc" yazın ve "tamam" diyoruz. Karşımıza Grup İlkesi geldi. İzleyeceğimiz yol şu:
"Kullanıcı Yapılandırması"--> "Yönetim Şablonları" -->"Sistem" --> "Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine iki kere tıklayıp
"yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula", "tamam" diyoruz."

resimli anlatım: http://www.turktekno.net/index.p ... w&id=786&ItemId=135

bigudy
10-07-2007, 22:16   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj
BOOMFUNKMCS
bu kadar eski olmasına rağmen madem hala çözülememiş bir sorunumuz var,o zaman;

"Çözüm 1
"Başlat"--> "Çalıştır" Aç Kutusuna
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f değerini kopyalayıp ve "tamam" diyoruz.

Çözüm 2
Bu çözüm XP Professional işletim sistemi olan arkadaşlarımız için geçerlidir.

"Başlat" --> "Çalıştır" Aç Kutusuna "gpedit.msc" yazın ve "tamam" diyoruz. Karşımıza Grup İlkesi geldi. İzleyeceğimiz yol şu:
"Kullanıcı Yapılandırması"--> "Yönetim Şablonları" -->"Sistem" --> "Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine iki kere tıklayıp
"yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula", "tamam" diyoruz."

resimli anlatım: http://www.turktekno.net/index.p ... w&id=786&ItemId=135

iidee bunlarlada bşi olmadıı ilk çözümm yoluda bi işe yarammadı

jeomania
11-07-2007, 09:07   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

merhaba Dilek,
bu soruna genelde virusler sebep olur. antivirusun yoksa kaspersky yukle, guncelle, virus taraması yap, sonra da yeni kullanıcı hesabı açarak bu sorunundan kurtulabilirsin. saygılar.

leventdr
21-09-2007, 23:24   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj
le_papilyon
XP home edition kullanıyorum. çalıştırdan regedite girmeye çalışınca 'Kayıt defteri düzenleme, yöneticiniz tarafından devreden çıkartılmış' diye mesaj veriyor. Ancak sistemdeki tek yönetici kullanıcı benim. Hatta sistemde başka kullanıcı yok bir tek guest hesabı var. Bu sorunu nasıl giderebilirim?
Teşekkürler...
leventdr
21-09-2007, 23:25   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj
le_papilyon
Teşekkürler...
safran78
04-10-2008, 13:45   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj
le_papilyon
Teşekkürler...
Oguzkhan
04-10-2008, 14:00   |  #10  
Yıllanmış Üye
296 mesaj

asagıda linkini verdiyim prgları yukle pc guvenli modda ac(pc acılırken f8 tusuna bas sonra cıkan yerde en ustte safe mod-guvenli mod yazar orayı tıkla administrator oturumunu sec) pcyi bu prglarla tarat cıkan vırusleri temizle sonra o oturumu kaldır yeni 1 oturum kur denetim masasından
Kis 2009    http://www.kaspersky.com.tr/yuklemeler.html
ad-aware 2008    http://www.inndir.com/Ad-Aware_2008-346p.html
spybot and destroy    http://www.inndir.com/Spybot_-_Search_&_Destroy-15474p.html

safran78
04-10-2008, 18:57   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

teşekkürler eline yüreğine sağlık

achor123
06-10-2008, 12:22   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

emeğine sağlık kardeş