XP defender pro (unregister) kaldırama

HPQ-User
01-05-2010, 08:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

KorsaNekro sormuş:
Windows Güvenlik duvarının XP defender Pro (unregister) adlı programı sürekli uyarılar verip duruyor. explorer ı açamıyorum sürekli alarm veriyo. saatin yanında bulunan ikonuna tıklıyorum fakat açıldığında nereye tıklasam aktivasyon istiyor. kaç gündür uğraşıyorum fakat bir türlü kaldıramadım uninstall programları indirdim fakat onlardada görünmüyo. Başlat/çalıştırdan register yazıp kayıt defterinden falan baktım oradada programla ilgili hiç bişey yok. bu şeyi nasıl kaldırcam? yardımcı olursanız çok sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Roadrunnner
01-05-2010, 09:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
694 mesaj

Sisteminize ave.exe adlı virüs-malware karışımı bir zararlı bulaşmış.Sakın aktivasyonla falan uğraşmayın.Oradaki sahte bir güvenlik yazılımıdır ve sizi zararlının kaynağına yönlendirmek istiyor.Size tavsiyem, bu satırları okuduktan sonra bilgisayarınızın ethernet kablosunu hemen çekmeniz yönündedir.Zaralıyı ortadan kaldırmak için MalwareBytes Antimalware programını indirip kurun.Tam sistem taraması yaptırın.Hemen bulup temizleyecektir.Kolay gelsin ve geçmiş olsun.Çok belalı bir virüsle karşı karşıyasınız...

Son Düzenleme: Roadrunnner ~ 01 Mayıs 2010 09:56
özkan_oktay
01-05-2010, 10:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Arkadaşa katılıyorum ama önce malwarebytes'i güncelle sonra internet bağlantısını kes.