xp den vistaya kazara dönüş

HPQ-User
23-06-2009, 14:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

giresunlu sormuş:
merhaba iyi çalışmalar
benim sorunum şu.
benim bilgisayarda il geldiğinde vista home yüklüydü kullanışlı olmadığı için vistayı sildim xp yaptım. dün akşam bilgisayara trojan bulaşması oldu bende document and setting kısmında birkac dosya sildim ve pc yi kapattım sabah actıgımda NETDLR DOSYA hatası diyerek pc acılmadı. bu ara F1 e bastım önüme 2 secenek geldi bende üstteki seceneği işaretledim ve enter yptım.
sonra bilgisayar recover falan filan dedi 3 secenek çıktı ilk sıradakini işaretledim. 20 dk sonra bilgisayarım vistaya tekrar kendi kendine dönüş yaptı dosyalarımı yedeklememiştim xp de bir sürü dosyam var bunları nasıl geri alabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
asus f3 serisi

İnternet Tarayıcı: Opera/9.63 (Windows NT 6.0; U; tr) Presto/2.1.1

osmanefe
23-06-2009, 15:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

sanırım recover karta sahipsiniz bu kart sizsetiminize önceden alınmış imageyi tekrar sisteminize yüklemiş image olduğu için formattan farkı yoktur sanırım ilk başta verdiği seçeneklerede yedekle diye bir şık vermiştir eğer onu seçtiyseniz yedeklemişti ama nereye yedeklediğiyle ilgili bir bilgim yok ama yanlışlıkla bütün bilgilerinizi silmiş olabilirsiniz.

nonpasaran
23-06-2009, 15:29   |  #3  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... mat-atmak_2224.html

burayı okursan ne yaptığını anlarsın. Ağzı kulaklarına varıyorVerilerine gelince D sürücüsüne bak orada bişi yoksa geçmiş olsunŞaşkın

Erhan Tiryakioğlu
23-06-2009, 15:45   |  #4  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

aviation Doğru Söylemiş Vista XP ye Göre Gerçekten Güzel Ve Performansda Gözle Görülür Şekilde Yüksek Hem Artık Güncellestirmeler sonundada Eskisi Kadar Uyumsuzluk Hatası Kalmadı Yaşasın VİSTA Yaşasın 7 Yasasın XP :D