XP FORMAT ATMA

HPQ-User
02-04-2007, 22:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

levent guclı sormuş:
SELAMLAR..BENİM SORUM..BİLGİSAYARIMA FORMAT ATMAK İSTİYORUM AMA FORMAT ISLEMİYAPMAYA BASLADIKTAN COK KISA SURE SONRA ..BU IŞLEMİ YAPMAYA YETKİNİZ YOK..LUTFEN YONETİCİ ŞİFRESİ İLE OTURUM ACARAK OYLE DEVAM EDINIZ DIYOR...AMA BEN YONETICI SIFRESINI BILMIYORUM ...BUNU NASIL KALDIRABILIRIM...BIRDE PROGRAM EKLE KALDIRDADA AYNI MESAJI VERIYOR HIC BIR ISLEM YAPAMIYORUM...BU BELADAN NASIL KURTULACAGIM..TESEKKURLER..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMAD 1800+
512 RAM
80GB HDD
LG DVDR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Mea
02-04-2007, 22:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

Bilgisayara sağ Tıklıyarak Yönet den yetkinizi ADMİN e getire bilirsiniz.Bİrde format atmak istediğiniz yer neresi "C" ise atmaması gayet normal.

Banned
03-04-2007, 00:02   |  #3  
Banlandı
268 mesaj

nasıl oluyo o ya enter bas bak nasıl açılıyo o olmadı yeni kurulum diyerek 2 dick ayır c ye kur öle bişe çıkmaz çıkarsada enter bas açılır ondan sonra kullanıcı ayarlarında parolayı kaldırde kalkar

erkanc
03-04-2007, 00:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

anlattığınıza före kısıtlı kullanıcı modundasınız o yüzden format atamıyorsunuz admin olmanız lazım veya kendinize admin tanımlamanız lazım mea arkadaşımızın da dediği gibi c:\ sürücüsüne veya işletim sistemini kurduğunuz partiona format atamazsınız

22levent
03-04-2007, 20:47   |  #5  
Taze Üye
18 mesaj

arkadaşlar ben bunu tam olarak anlayamadım daha detaylı olarakanlatabılırmısınız tesekkurler..

22levent
03-04-2007, 20:49   |  #6  
Taze Üye
18 mesaj
HPQ-User
levent guclı sormuş:
SELAMLAR..BENİM SORUM..BİLGİSAYARIMA FORMAT ATMAK İSTİYORUM AMA FORMAT ISLEMİYAPMAYA BASLADIKTAN COK KISA SURE SONRA ..BU IŞLEMİ YAPMAYA YETKİNİZ YOK..LUTFEN YONETİCİ ŞİFRESİ İLE OTURUM ACARAK OYLE DEVAM EDINIZ DIYOR...AMA BEN YONETICI SIFRESINI BILMIYORUM ...BUNU NASIL KALDIRABILIRIM...BIRDE PROGRAM EKLE KALDIRDADA AYNI MESAJI VERIYOR HIC BIR ISLEM YAPAMIYORUM...BU BELADAN NASIL KURTULACAGIM..TESEKKURLER..yönetici şifresini kaldıramadıgım için program ekle kaldırdan program silemiyorum ve sistem zamanını değiştiremiyorum..ayrıca sistem geri yüklemeside olmuyor...saygılar..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMAD 1800+
512 RAM
80GB HDD
LG DVDR

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

BordoBereli08
03-04-2007, 21:24   |  #7  
Üye
56 mesaj

bilgisayarı açarken F8 tuşuna bas güvenli modda aç admin i seç ve admin olarak sistemi aç o kısıtlı kullanıcıyı kullanıcı hesaplarından kaldır yada yetki ver.yada cdden boot la xp cdsiyle aç sistemi oradan herşeyi silip yükleyebilirsin dostum kolay gelsin saygılar...

Kapalı Hesap (53751)
04-04-2007, 14:10   |  #8  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

sayın levent guclı bence sen biostan basla format atmaya tak xp cd sini  sil böl biçimlendir o kadar

asimileci
04-04-2007, 14:18   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

sen bölümle silinir gider zaten
formatı da çek tamamen silinir
sen yoksa açık windows a mı format çekmeyi düşünüyorsun.

Uğur-Onur
04-04-2007, 14:32   |  #10  
Üye
96 mesaj

BordoBereli08 ve asimileci... Bir süredir mesajlarınızı takip ediyorum ve forum kurallarına uymayan hakaret içeren kelimeler yazıyorsunuz birbirinize...

Bu davranışlarınızın dışarıdan bakıldığında hiç de hoş görünmeyen şeyler olduğunu biliyor olmalısınız.

Bundan sonra daha dikkatli olmaya davet ediyorum ikinizi de.

İyi çalışmalar.

asimileci
04-04-2007, 16:00   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

sagolasın küfür eden o
o çeki düzen versin kendine

BordoBereli08
04-04-2007, 19:26   |  #12  
Üye
56 mesaj

Özelden atılan mesajlar belli ortada birde ulu orta küfürler.Ben yönetimi dinleyip bundan sonra sana cevap vermiyeceğim.Ama Adresim Değirmenlikızık mah Güçlü Sk no:1 YILDIRIM BURSA bir adreste buluşup sorunumuzu çözelim.Uğur-Onur ustam kusura bakmayin.Saygılar...

asimileci
05-04-2007, 08:24   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

senle işim olmaz

yumaz
09-04-2007, 01:38   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

ARKADAŞLAR BEN BU SİTEYE YENİ KATILDIM VE İLK PROBLEMİMİ SİZLERE SORMAK İSTİYORUM BANA CVP YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.SORUNUM.FORMAT ATMA XP KURACAĞIM ZAMAN C:'Yİ SİLMEK İSTİYORUM AMA BANA      KUR İSTENEN İŞLEMİ SEÇİLEN BİÇİMDE YAPAMIYOR .BU BİRİM YÜKLEMENİN TAMAMLANMASI İÇİN GEREKEN GEÇİCİ KURULUM DOSYALARI İÇERİYOR.DEVAM ETMEK İÇİN ENTER TUŞUNA BASIN. DİYOR BEN C:'Yİ NASIL SİLECEM BİRİ BANA YARDIMCI OLSUN 3 HAFTADIR ARAŞTIRIYORUM AMA BİR TÜRLÜ YAPAMADIM BİRAZ ACİL YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

TGSOFT
09-04-2007, 09:49   |  #15  
TGSOFT avatarı
Yeni Üye
46 mesaj

windows içerisindeyken olmaz <zaten boot ederk cdyi frmat atmalısın iyi çalışmalar

yumaz
09-04-2007, 20:00   |  #16  
Taze Üye
2 mesaj

sayın bluebead kardeşim ben ilk defa format atıcam bunun için bana detaylı şekilde anlatırsan çok sevinirim.İlgine teşekkür ederim

tamsayga
10-04-2007, 17:58   |  #17  
Yeni Üye
39 mesaj

Windows açıkken cd sini takıp  format atmaya çalışırsan böyle bir sorun vere bilir pc'yi kapat aç cd!yi tak formata başla şifre falan istemez

PcMaKeR
14-04-2007, 04:28   |  #18  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Arkadaşım şimdi ilk olduğun için biraz karışık gelebilir ama kusura bakma en aza indirgemeye çalışacağım.

İlk önce bilgisayarını yeniden başlat ilk sıyah ekran çıktığı anda durmadan del tuşuna bas(standart bios a girme tuşu) anakart a göre bazı yerler değişiyor. Yeni olduğunu varsayıyorum. Boot menüsü wardır. first boot device yada ismini tam hatırlamıyorum ama yeri aklımda :) ilk ayarı CD - ROM yapacaksın ve F10 tuşuyla Gelen küçük uyarıya Yes yada Y harfine basın Enter ile kapatacaksın. (bunları yaparken Xp cd sini CD - DVD sürücüne tak. Makina tekrar yeniden başlayacak.

Eğer herieyi doğru yaptıysan Xp logosu görünmeden önce Lütfen CD yada DVD den başlatmak için her hangi bir tuşa basınız yazısı belirecek Diren enter a bas.

Kur başlayacak mavi ekran üzerinde beyaz yazılarla Windows Kur ekranı gelecek. Buradan Eğer türkçe kuruyorsan yönergeleri takip et. İngilizce ve türkçe arasında farklılık yok. Sıfır kurulum yapacağımız için devam ediyorum. Lisans sözleşmesini kabul et. Karşına Kurulu olan xpler gelecek bunları esc ile geç. Sonra kurmak istediğin yerin üzerine yön tuşları ile gel (yukarı  - aşağı) ve enter a bas kur sana bu diski nasıl formatlamak istediğini soracak. Bence NTFS kullan en güvenli ve sağlam çalışan dosyalama sistemidir. Fat32 dersen Windows 98 - ME - Dos gibi programlardan erişim yapabilirsin ama NTFS yaparsan onlardan erişemezsin diske. Eğer windows 2000 altı işletim sistemi kullanmayacaksan NTFS den şaşma derim veri güvenliği en sağlam sistemdir. Ve kur formatı atıp kuruluma başlayacaktır. Bir yeniden başlatma yapacak ve Görsel kuruluma geçeceksin. Orası daha basit artık tamamen shirbaza dayalı. Kolay gelsin eğer bir sorun olursa msn imi özel mjla isteyebilirsin. Kolay gelsin. Yawas yawas okursan daha çok anlarsın. Ezber yapma uygulaya uygulaya öğrenirsin. Ben attığım formatın sayısını unuttum :D

cancan1993bc
17-07-2007, 20:40   |  #19  
Yeni Üye
21 mesaj

Windows XP de format atılamaz fakat NTFS olursa.