Xp format ve mavi ekran hatası

Sagolera
21-01-2009, 16:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
806 mesaj

Arkadaşlar merhaba
Bugün kasamı temizlemek için bi kaç donanımı çıkardım.Fakat donanımları taktıktan sonra pcyi açınca mavi ekran hatası verdi ve reset attı.Bende Windows xp home cdsini taktım format atmak için.Fakat bu sefer eskisi gibi sorunsuz açıldı.Sonradan farkettim ki içinde home cdsi olunca açılıyor.Olmayınca mavi ekran hatası verip reset atıyor.Sonra format atmaya karar verdim.Setup'a tıkladım fakat şöyle bir uyarı aldım:
Bilgisayarınızdaki Windows sürümü CD'deki sürümden daha yeni olduğundan Kur devam edemiyor.

Uyarı: Bilgisayarınızda yüklü olan daha yeni Windows sürümünü silmeye karar verirseniz, dosyalar ve ayarlar geri yüklenemez.Ve format atamıyorum.Sizlere sorum
1-Bu sorun neyden kaynaklanabilir.
2-Nasıl format atabilirim.?

Lütfen yardımcı olun.Teşekkürler.

_cypher_
21-01-2009, 16:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

windows tan deil cd den boot edip kurulum yap

kasayı temizlerken hdd jumperi felan değiştirdiysen yada hdd nin yda cd romun yerini deistirip baska bi kabloya takarsan yapar

Sagolera
21-01-2009, 16:20   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj
_cypher_
windows tan deil cd den boot edip kurulum yap

kasayı temizlerken hdd jumperi felan değiştirdiysen yada hdd nin yda cd romun yerini deistirip baska bi kabloya takarsan

cd içindeyken açınca f8'e basıyorum sürücüyü seçiyorum fakat xp açılmaya devam ediyor.Evet kasada donanımların yerlerini değiştirdim fakat kabloları falan değiştirmedim aynı yerlere taktım.Ve benim hddnin arkasında jumper yok.Olması gerekiyor mu teşekkürler.

_cypher_
21-01-2009, 16:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

elindeki cd nin boot sectoru olmaya bilir başka bi cd ile dene

jumper olması pek bisi farkettirmez

ahmetKayar
22-01-2009, 11:47   |  #5  
Yeni Üye
21 mesaj

Evet farklı bir cd dene ve biostan cd roomu başlangıç olarak ayarla birde pc de kaç tane hdd var iki tane hdd varsa çakışma yapıyor ola bilir yani 2 hdd yüzünden cd sürücüyü görmüyor ola bilir makina

Sagolera
22-01-2009, 12:20   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

Farklı cdle denedim.Format attım sorun halledildi yardımlarınız için teşekkürler.