XP garip bir sorun

masterofhorror
26-07-2011, 14:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
149 mesaj

bilgisayara 2 hafta önce bir format atttım aslında pcde sorun yoktu ben yenı pc aldım onu babama verdim o yüzden içindekiler temızlensın diye verdım ama ben eski bilgisayarda cs 1.6 felan normal bi şekilde oynuyordum bilgisayar bayagı eski ama internette dolaşmaya felan yarıyordu  birde cs 1.6 oynasnıyordu :D 

neyse format attım driverleri tanıttım bilgisdayar öle bi donuyorki internete tıklıyorum 5 dkye felan anca geliyor

xp sp3 kurdurdum

celeron işlemci
512 mb ram
128 mb nvidia geforce 5200 ekran karıt bayagı eski ama dediklerimim yapıyordu şimdi yapmıyor sorun neden ?

ramcixx
26-07-2011, 14:49   |  #2  
ramcixx avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

SP2 den SP3 e geçtiğin için olabilir mi.Önce ki sürümünde SP2 miydi? Sürüm farkından dolayıda pc ağır kalmış olabilir.Muhtemel olabilirlikleri düşün bakalım.

Son Düzenleme: ramcixx ~ 26 Temmuz 2011 14:50
disquel
01-08-2011, 06:56   |  #3  
Üye
55 mesaj

Kardeş modifiye sistem mi yükledin ? modifiye sistem yüklediysen bu hatayı alırsın :) Windows'un kendi hiç ellenmemiş olanını stabil olanı kur aynı sistem bendede var ve pcm hiç kasmıyor ;)

M.G.G
02-08-2011, 01:09   |  #4  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

windows flp dene xpden daha iyidir ;)
Kasanın içindeki tozlar temizlensin diye mi harddisk temizlensin diye teknik servise götürdün ?
Tozlar temizlensin diyeyse işlemci fanını oturtamamışlardır.yada Sata kablolarını kasanın içini aç bütün parçalara güçlü ama yavaş şekilde bastır.Işlemci fanını sök  termal macunu sil ve yenile.Sonra düzgünce oturt ve sabitle.Anakrta kablo değmemesine dikkat et ;)
Harddisk temizlensin diyeyse hdd regenerator ile pcyi tarat bulunan sorunları düzelt ;)