xp home sp3 yavaş açılıyor.. yrd.

ıcouldnt
13-01-2009, 20:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
125 mesaj

casper era
2 gb a-data 667 ram
intelcore 2 duo e4300 1,8ghz
nvidia geforce 7300 512mb
160 gb sata
xo home sp3

arkadaşlar pc normalde hızlı sadece  açılırken geç açılıyor
sistemde kis8 yüklü ama açmadan kastım kullanıcıya tıkladıktan sona değil.. o 2,3 sn yede acılıyo..

xp yazısı gelip sayaaç dönerken  9,12  tur atıyo anlayamıyorum 4 tur atıyo duraksıyo  sonra bi 5,6 tur  daha atıyo yani buda yavaş açılmasına sebep oluyo ???

windowsun altındaki Prefetch  koasorunu boşaltıyorum değişen bişiy yok..

sistem geri yükleme kapalı ..
tune up 2009 ful yuklu..   herşeyi ile  disk birleştirme vs..

ccleaner var..

yrd. bkliyorum..

Son Düzenleme: ıcouldnt ~ 13 Ocak 2009 20:23
mancukya
13-01-2009, 21:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

kaspersky cok iyi pcni korudugu icin olmus antimalware yukle update yap temizle ve sonrasinda ad adware ve spybotla kontrol et spywarede varmi diye

Fatih_ARMAĞAN
13-01-2009, 22:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

ordaki logonun kaç tur attığı çokta önemli değildir o kısımdaki hızı yada yavaşlığı genelde bilgisayarınızdaki donanım sürücüleri ilgilidir.

9 ila 12 turda pekte yavaş bir açılma değildir bana göre oldukca normal daha komplike bir pc de dahada uzun sürebilir.  burdaki süre eğer olması gerektiğinden uzun olduğunu düşünüyorsanız donanım sürücülerininz dzgün yüklenmesine özen gösterin mümkünse en gülcel sürücüleri bulup yükleyin.

pc nizde donanımsal bir sıkıntı olmadığından emin olup işlemci ısınızıda kontrol etmenizde fayda var.

böylesinede takıntı yapmanıza gerek yok :) bahsettiğiniz sayaç ın anlık takıntı yapması yavaşlamasının nedeni değildir bahsettiğiniz sayaçdaki anlık duraksama olayı elimden yüzlerce bilgisayar geçti ve hemen hemen hepsinde bahsettiğiniz duraklama vardı. içiniz rahat olsun 9-12 türda kullanıcı hesaplarına veya masaüstüne gelmesi gayet yeterli bir hız.

asıl kafamı karıştıran :) kullanıcıya tıkladıktan sonra 1-2 sn de açılıyor dediniz oda bana çok fazla hızlı geldi hemde kis8 yüklü maşallah diyeyim bare. :) gelin bi 10-15 sn ye anlaşalım :) tıkladıntan 2 sn sonra masaüstü gözüküyordur ama tüm yazılımların stabil hale gelip kaspersky ın tam aktif hale gelmesi ve kum saatinin ekrandan gitmesi 30 sn civarında sürer gibi geliyor

saygılar..

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 13 Ocak 2009 22:36
Name
14-01-2009, 01:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
234 mesaj
ıcouldnt
casper era
2 gb a-data 667 ram
intelcore 2 duo e4300 1,8ghz
nvidia geforce 7300 512mb
160 gb sata
xo home sp3

arkadaşlar pc normalde hızlı sadece  açılırken geç açılıyor
sistemde kis8 yüklü ama açmadan kastım kullanıcıya tıkladıktan sona değil.. o 2,3 sn yede acılıyo..

xp yazısı gelip sayaaç dönerken  9,12  tur atıyo anlayamıyorum 4 tur atıyo duraksıyo  sonra bi 5,6 tur  daha atıyo yani buda yavaş açılmasına sebep oluyo ???

windowsun altındaki Prefetch  koasorunu boşaltıyorum değişen bişiy yok..

sistem geri yükleme kapalı ..
tune up 2009 ful yuklu..   herşeyi ile  disk birleştirme vs..

ccleaner var..

yrd. bkliyorum..

Sitemı Gerı Normal Yuklıyemıyorsan Biostan Geri Alabılırsın

Antı Vırus Olarak Kıs İyi Ama Bıraz Fazla Kasıyor Onun Yerıne Nod 32 Kullan Bence Ama Normalde 2Gb Ram In varken Bu Pc Boyle Acılıyor Sp 2 Yı Dene Istersen Bır Yada Illa Sp3 Dıorsan Prof Varsa Onu Kur

Name
14-01-2009, 01:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
234 mesaj
sakarboy
.

9 ila 12 turda pekte yavaş bir açılma değildir bana göre oldukca normal daha komplike bir pc de dahada uzun sürebilir.  burdaki süre eğer olması gerektiğinden uzun olduğunu düşünüyorsanız donanım sürücülerininz dzgün yüklenmesine özen gösterin mümkünse en gülcel sürücüleri bulup yükleyin.

Ama Adam Demıskı Orda  Sayac Duruyor Gene Ilerlıyor Mesela Benım Pc De Boyle Sorun Yoq 512 Ram Olmasına Ragmen

Belkıde Home Olmasındandır Ama Home Yı Degıstırmelı Bence Prof Alması Gerek

Fatih_ARMAĞAN
14-01-2009, 10:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
Name
Ama Adam Demıskı Orda  Sayac Duruyor Gene Ilerlıyor Mesela Benım Pc De Boyle Sorun Yoq 512 Ram Olmasına Ragmen

Belkıde Home Olmasındandır Ama Home Yı Degıstırmelı Bence Prof Alması

Sayaç ın anlık donması Home yada PRo olması ile ilgili değildir.

olsa olsa sistem sürücüleri ile ilgili olabilir. bir çok makinada sıklıkla rastlanabilen bişeydir.

hatalı kurum ve sürücü yüklemelerinde kaynaklı olabilir.

serdar_ayberk
14-01-2009, 14:27   |  #7  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

aygıt yöneticisinden donanımları güncelle ondan sonra da advanced system free ile hataları onar duru düzelebilir belki bir donanımda sorun oluşmuştur. güncelleştirmeden sonra ccleaner ile temizle. bir de msconfi'ten başlangıçta hangi programlar açılıyor adobe,nero falan varsa iptal et. ccleaner ile de iptal edebilirsin.

ıcouldnt
14-01-2009, 15:08   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
125 mesaj

arkadaşlar  hepinize teker teker teşekkür ederim.....

artık boyle idare edecez....