XP ile Ubuntu arasinda nasil gecis Yapilir ?

emoz159
04-11-2008, 11:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 3
96 mesaj

Merhabalar herkese...

Bilgisayarimda XP ve ubuntu 8.10 yuklu. Bilgisayarimi hic kapatmadan araladinda gecis yapmak istiyorum ama bunun icin hangi program gerekli ne sekilde kullanilir hic bir fikrim yok. Bildiginiz herhangi bir program war mi ???

Banned
04-11-2008, 12:15   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bir işletim sistemini kapatmadan diğerini açamazsınız.Bu PC donanım tarihinde olmuş ve herhangi bir yazılımlada olabilecek birşey değil. Benzer bilgilere nette rastlamış olabilirsiniz.Bu bilgiler bir iletim sistemi altında bir programmış gibi virtual makina, virtual disk vb. yazlımlarla diğer işletim sisteminin kurulmasına yöneliktir ki böyle durumda bir işletim sistemi çalışırken diğeri ilgili yazılım aracılığı ile çalışır ve donanımlar aynı anda kullanılır.Bu sebeblede virtual makina ile kurulmuş olna işletim sistemi gereğinden çok yavaş çalışır , donanımları kısıtlı kullanır ,dananım sürücüleri yüklenmez.Bu yöntem genelde yeni işletim sistemlerini deneme/test etme amaçlı kullanılır, kullanma değil..  HDD ye standart kurulum yapılmış işletim sistemleri için aynı durum söz konusu olmamaktadır.