XP kurulumu ile ilgili format atma sıkıntısı

mr.kiyak
26-12-2008, 13:17   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

merhaba herkese

xp kurulu bi makina var. bilgisayar başlarken windowsa geçmiyor siyah ekranda system klasörü altında bi dosyanın zarar gördüğü ve sistem cd si takıldıktan sonra 'r' harfine basılarak işleme devam edilmesi gerektiği yazıyor.

cd yi takıyorum yeniden başlatıyorum ama sistem cdsinin içine girmiyor. BIOS ayarları doğru cd den boot etmesi lazm ilk olarak ama yine bi şekilde diske geçiyor bu sefer de sistem dosyası sorunlu olduğu için aynı siyah ekran geliyor.

ihtiyacım olan şey makinaya format atmak. fikirlerinizi bekliyorum. harddiski söküp başka makinaya takmadan bu konuyu nasıl çözebilirim ? eskiden yaptığımız şu başlangıç disketi mantığı USB için de geçerli midir ? Önerilerinizi bekliyorum

mancukya
26-12-2008, 14:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

cdyi takioyrsun windowsu yeniden baslatiyorsunda bir tusa absarak boot menu yeni tarz pclerde eski pclerde ise biosdan cdromu göstermen gerek.

mr.kiyak
26-12-2008, 16:15   |  #3  
OP Üye
70 mesaj

teşekkürler denediğimde yazacağım

kays
27-12-2008, 12:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
348 mesaj

arkadaşım senin yapacağın şey şu hdd ni başka bir bilgisayara tak orada sadece format başka bir şey yapma hiçbir şey yükleme ve sonra hdd ni kendi bilgisayara tak ve orada çalıştır şimdiden xp nin tadını çıkar kolaygelsin