XP Lİ PC'DEN VİSTALI PC'E BAĞLANAMIYORUM

COBE38
17-01-2009, 08:49   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Arkadaşlar benim şöyle sorunum var ama ondan önce bilgisayara hakkında bilgi veriyim.

Şimdi iki tane bilgisayarım var Birinde Windows Xp profossianal yüklü diğerinde notebook da ise Windows vista strater Yükü şimdi Evimde ADSl 4 portlu+wirless olan modemim var bunla xpli pci kablo ile bağlı notebook ise wirless ile bağlanıyorum. Bu iki bilgisayar da benim olduğu için evim de tamamen sorunsuz bir ağ kurmak istedim onun için de iki bilgisayara da WORKGROUP lu bir ağ grubu oluşturdum. Şimdi notebook daki vistalı yüklü pcden ana bilgisayarı yani windows xp'yi görüyor ondaki dosya paylaşımını felan hepsini rahatlıkla yapıyorum ama Windos xp yüklü bilgisayardan vistalı bilgisayar ağ grubundan tıkladığım da

resimdeki gibi uyarı alıyorum

ama wistalı pc paralo yok hiçbirşey yok windows vistalı pc de ağ paylaşım merkezimin durumu şöyledir.

Özel ağ görmesininin nedeni şudur çünkü Kaspersky Internet Security 2009 yüklü iki pc de Ben bu virüs programlarını yüklerken önce ip nolarını virüs programına girmiştim zaten ondan dolayı da vistalı notebook rahat giriyor windows xpli ağlarıma. Aynı ip nolarını ana bilgisayarım xp'ye de girdim ama o nedense vistalı ağ ya bana açmıyor parola soruyor anlamıyorum ya parolada yok hiçbirşey de yok arkadaşlar lütfen bana yardım edin şimdiden yazan her arkadaşıma teşekkürederim.

Son Düzenleme: COBE38 ~ 17 Ocak 2009 09:27
TuncaBozkurt
17-01-2009, 11:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

O olmayan parolayı koymanız gerekiyor. Bildiğim kadarıyla, güvenlik gerekçesiyle, şifreli olmayan oturumlara uzaktan bağlanma sağlanamıyor. Bu nedenle bir Bilgisayar Yöneticisi hesabına şifre koyun ve o hesap üzerinden bağlanmaya çalışın.

COBE38
17-01-2009, 12:31   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

kardeş o dediğin parolayı koydum da denedim gene değişmedi. Bu kez de uyarı verdi izn yok diye. Birileri bununla ilgili çözüm anlatmış ama ben benim vistaya uygulayamadım çünkü vista starter olduğ için kim anlatmış dersen buyur http://www.cozumpark.com/blogs/v ... -yaz-c-payla-m.aspx