XP LOGIN SCREEN

kayasez
08-08-2006, 18:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhabaalar,,arkadaslar; dos komutlarını kurcalartkene net user <user name> /active:no gibi aptalca bişey yazdım merak ettim restart atınca ne olcak diye ...şimdi de laptopumu açamıyorum ...XP login screen da "your account ahas been disabled,please see your administrator" gibi bi error mesajı alıyorum ...tamamen benim suçum,,bu hatayı nasıl düzeltebilirim,,,guest hesabı yoktu makinada ve tek admin hesabı aktfti ki ben onu bloke ettim, öküzlüğün bu kadarı olur yani,, çözüm önerilerinizi bekliyorum formatsız kurtarabilirsek müthiş olur....lap topun recovery dvd si elimde ama onu kullanırsam tamamen hdd yi silecek galiba ..lütfden yardım

delikanli53
08-08-2006, 18:08   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

kardeş xp cd siyle onar yaparsan sorun olmaz. format atmadan yani f8 den sonraki onara tıkla sorunun çözülür. bilgilerine bişey olmaz.

TuncaBozkurt
15-08-2006, 11:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

bilgisayarın için kötü bişey olmuş.keşke adminden başka bir hesap açıp onunla kullansaydın bilgisayarı.dosyalarını kurtarman çok zor gibi gözüküyor.harddiskini başka bir bilgisayara bağla.biliyorum çok zor ama bi şekilde bağla.ama o bilgisayarda bi harddisk daha olsun ve o harddiskte de işletim sistemi yüklü olsun.işletim sistemi farketmez.o bilgisayara harddiskini tanıtıp dosyalarını yedekle ve harddiski formatla.

Recep Baltaş
15-08-2006, 13:37   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Admin hesabı açık olmalıdır.O ekran gelince iki kez CTRL+ALt+Del yap sonra gelen ekransa Administrator yaz ve girmeye çalış..Gelmezse diğer önerileri deneyebilirsin.

kayasez
26-08-2006, 02:07   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj
Recep Baltaş
Admin hesabı açık olmalıdır.O ekran gelince iki kez CTRL+ALt+Del yap sonra gelen ekransa Administrator yaz ve girmeye çalış..Gelmezse diğer önerileri deneyebilirsin.
bu sorunu cozdu ,tesekkurler,umarim ayni sorunla kar$ila$an arkada$lara yardimi olur

Recep Baltaş
26-08-2006, 03:38   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ne demk görevimiz.

CHIP Online Takımı