XP mode ve driver

HPQ-User
14-04-2010, 06:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

blade225 sormuş:
Windows 7 yi yeni kurdum ve kullanıyorum ses kartı hariç driver sorunum olmadı.

Creative ses kartımla ilgili çalışmalarına devam ediyor ama bi hayli zaman alacak gibi gözüküyor.

Sorum şu olacak.

Windows XP Mode kursam ve ses kartımın eski driver ını yüklesem. Windows 7 yi kullanırken ses alabilir miyim?

İncelediğim kadarıyla Windows XP Mode; Windows 7 içerisinde yeni bir pencere içinde XP uyumlu PROGRAMLARI çalıştırma imkanı sağlıyor.

1)XP mode yüklersem;
Windows 7 içinde Eski Ses Driver ımı kurarsam
Windows 7 kullanırken ses alabilir miyim?

2)XP mode penceresi açıkken ses kartımın eski driver ını kursam ve XP penceresindeyken bir oynatıcı çalıştırsam XP deki gibi ses kartım çalışır mı? (windows 7 deki ile çakışıp bi terslik olur mu?)

3)XP mode u kurmadan (gerekirse kurarak) eski driver ımı yükleyip autorunda çalışıcak ses kartı programının uyumluluğunu XP olarak ayarlarsam ne olur?

biraz uzun oldu kusuruma bakmayın ama 6+1 hoparlör ve destekleyen ses kartım var fakat Windows 7 de verimli kullanamıyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Pentium Dual Core 2.8
2 Gb ram
80 Gb HDD
Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS ses kartı
Ati Radeon X550 ekran Kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; InfoPath.1; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)