xp nin üzerine kursam xp yi formatlamış oluyommu

muratahmetbeyoglu
16-01-2008, 14:40   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
176 mesaj

xp ye format atmadan vista dvd sini taksam biostan cd rom diye boot ettikten sonra dvd den kurarsam xp nin dosyaları kalıyormu yoksaa xp yi siliyormu bir kere vista yükledim format süresi kadar herhangi bir işlem yapmıyor sadece dosyaları yüklüyor vista dvd si.yani xp cd siyle önce format sonra vista dvd siyle yüklemek gerekiyor gibi geldi bana sizce nasıldır  teşekkürler paylaşımınız için...

swordmaster_65
16-01-2008, 15:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

vista dvd sini xp acıkken tak bütün işlemleri yap özel gelişmiş bölümüne gir.
Daha sonra c sürücünü sec daha sonra vista yüklendikten sonra xp yi windows.old diye bir klasörün içine atıyor.

Sefa Adak
16-01-2008, 15:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Merhaba

Eğer Windows Vista'yı ve Xp'yi aynı anda kurmak istiyorsanız bir bölüme Vista,diğer bölüme Xp kurmanız gerekiyor.Sadece Windows Vista kullanmak istiyorsanız Pc'nizi CD Sürücüden Boot edin.Vista'yı C:'ye kurun.Xp silinecektir.

swordmaster_65
16-01-2008, 15:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj
Sefa Adak
Merhaba

Eğer Windows Vista'yı ve Xp'yi aynı anda kurmak istiyorsanız bir bölüme Vista,diğer bölüme Xp kurmanız gerekiyor.Sadece Windows Vista kullanmak istiyorsanız Pc'nizi CD Sürücüden Boot edin.Vista'yı C:'ye kurun.Xp silinecektir.

Sefa arkadasımın anlattıgı gibi eger benim dedigim sekilde kurarsanız sadece eski winodowsun silinmez ama kullanılmaz bir hala gelir.