Xp Pro 64 bit cdrw dvd rw driver sorunu

ErlikKhan
12-01-2007, 19:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba
sorunumu anlatayım arkadaşlar.
xp pro 64bit işletim sistemi kurulumu yaptım. lisanslı adobe production studio ve creative suite paketlerinin kurulumlarını gercekleştirdim. dvd rw üzerinden hiç bir sorun yoktu ancak sistemi bir restart yaptıkdan sonra dvd ve cd rw larım bios tarafından görülmesine rağman xp tarafından görülmüyor. donanım bölümünden baktığımızda dvd ve cd üzerinde ünlem işareti mevcut. microsoft teknik desteğini aradığımda ise sorunların donanım ile ilgili olduğunu kendilerini kapsamadığını belirttiler. 64 bit uyumlu driver ların yüklenmesi gerektiğini belirttiler. ancak ben bu cd rw ve dvd rw rı yarım saat önce kullanıyordum ve onlarla program kurulumları yaptım. ben cd rw ve dvd rw larımı nasıl aktif hale getireceğim. konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa  yardımcı olsun lütfen. cd ve dw rw lar lg marka ancak ben hiç bir yerde xp 64bit cd rom driverı bulamadım :(

mlado
20-01-2007, 18:22   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

arkadasım cd sürücü ve dvd sürücülerin driverleri olmaz bu senin donanımınla ilgili olabilir xp yi yeniden kurmayı dene bidee 64bit i kullanman için 64bit islemcin olması gerekiyor

chiemsee111
20-01-2007, 19:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/xp-de-flash-disk-sorunu_t24742.html

Bu topik teki cözüm seninde isine yarayabilir.