Xp reset atmadan açılmıyor

HPQ-User
17-10-2008, 03:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

h@ydut sormuş:
bilgisayarı açıyorum bios ekranı geçiyor ardından xp nin o geçen yeşil çubuklu ekranı gelecekken gelmeden önce siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor pc reset tuşuna basıyorum bios u geçiyor yeşil çubuk gelmedne önce windows normal ayarlarında başlat,en son çalışan ayarlarda başlat,güvenli kipte başlat gibi seçenekler geliyor, en son yapılandırma iel başlat diyorum normal açılıyor

sorun nedir? 3-4 kez üst üste kapa aç yapıdlığında xp nin check disk uygulaması beni karşılıyor diski taramak isityr...

ne yapılması gerek,sorun nedir acaba...Yardımlarınız için tşeşekürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
gigabyte ga-ma69gm-s2h
asus eah2600 pro
2 adet 1g 800mhz kinstone ram
120 gb segate ide 80 gb maxor hdd

İnternet Tarayıcı: Opera/9.60 (Windows NT 5.1; U; tr) Presto/2.1.1

kwasny
17-10-2008, 10:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
102 mesaj

Bunun nedeni güç enerjisinin aniden kesilmeseniden kayanaklınaıyor veya sistemde herhangi bir dosyanın silinmesinden olabilir..Format atın :D

h@ydut
17-10-2008, 14:02   |  #3  
Yeni Üye
37 mesaj

check disk  uygulamasının açılamsı birdne enerji gitmesi doru da o siyah ekranın sebebi nedir? siyah ekran varken monitöre görüntü geliyo ama monitör kapalı değil yani; monitör samsung 793mb görüntü varken sürekli yeşil ışık yakar görüntü yok ise yani kasa kapalı ise veya ekran akrtı çıkış vermiyor ise ışığı yakıp söner, o siyah ekran varken sürekli yanık...

siyah ekran geliyor,reset atıyorum sonra yanlış kapatldığı için güvenli kipte başlat,normal başlat en son yapılandırmada başlat gibi seçenekelri oaln pecenre geliyor.... Sebebi nedir? xp de mi sorun donanımsal mı acaba?

senin verdiğin cevap sanırım sadece check disk uygulaması için di?

kwasny
17-10-2008, 14:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

anlıyourm demek istediğini monitör açık ama siyah ekran var diyorsun ve monitörün ışığıda yeşil pc ile kasa arasındaki bağlantı kablolarını kontrol et diyeceğim ama etmişsinidir büyük ihtimal demekki ekran kartından kaynaklanıyor inş ekran kartı onboard değidir....

h@ydut
17-10-2008, 14:39   |  #5  
Yeni Üye
37 mesaj

onbord değil,

bugün ekran akrtını söktüm taktım, iki sefer pc yi aç kapa yaptım o hatayı yapmadı ama...sonra ne olur  bilemem...

neyse eğer tekrarlanırsa yine yazarım...

ilginiz ve bilgilendirmeniz için teşeşkkürler...

clupbar
18-12-2012, 21:08   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar pc normal olarak açabiliyorum ama rest atınca siyah ekranda kalıyor yardım ede bilirseniz sevinirim

cyclops93
19-12-2012, 00:19   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
14 mesaj

daha önce overclock yaptınmı ?_?_? sanırım sorun anakart yada ram diye tahmin ediyorum... Ayrıyetten "Windowsu normal olarak başlat" seçeneğini seçince böyle bi hata alıyomusun ?_?_?

melih_crea
19-12-2012, 13:25   |  #8  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
35 mesaj

arkadaşım bence senın problemın kullandıgın power  ile alakalı kac watt kullanıyorsun?.