XP setupdd.sys Hatası

DancingCorpse
17-10-2006, 20:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar.
Benim sistemimde problem vardı ve sisteme format atmak istedim fakat Xp cdsini koydum ve sistem yükleme işlemine başladım. Cd önyükelemyi yaptı ve kur için gerekli dosyaları yükledi. Sonra hani bir ekran çıkıyor. Sistemi kurma seçenekleri. Alttaki hangi bölüme kurmak istersiniz die. O çıktığında Harddiskimi 4 ayrı bilinmeyen aygıt olarak görüyordu ve ayrıca hangi seçeneği seçersem seçim hep setupdd.sys hatası verdi. Bende 98 Cdsi ile format attım sonra Xp yi kurmayı tekrar denedim ama aynı şeyler karşıma çıktı hep. Farklı bir ram takarak tekrar denedim fakat yine aynı sorun çıktı karşıma. Biosda Harddiskimi görüyor ve tanıyor fakat iş sistem kurmaya gelince bilinmeyen aygıt olarak görüyor sizce sorun neden kaynaklanıyordur. Yardımcı olursanız çok sevinirim. 3 Gündür işin içinden çıkamadım.

viking20
17-10-2006, 22:48   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Setupdd.sys yüklenemedi. Hata kodu 4.
Setupdd.sys yüklenemedi. Hata kodu 7.

Bu sorun, bilgisayarınızda bozuk veya Windows XP ile uyumsuz olan bir donanım bileşeni varsa oluşabilir.
------------
setupdd.sys could not be loaded error code 4

--------
(sonra setupdd.sys 'nin yüklenemediğini söylüyor hatanın 7)

------------
Acil yardım setupdd.sys could not be loaded.
[Win Xp Pro kurmaya çalışıyorum. bana setupdd.sys could not be loaded. error code 4 diye bir mesaj veriyor. Win 98Se kurup üzerine update yapmayı denedim ama nafile yükleyemem diyor kalıyor].

Son Düzenleme: viking20 ~ 25 Ekim 2006 21:14
nebikoska
25-10-2006, 18:15   |  #3  
Yeni Üye
47 mesaj

gerçi arkadaş sağulsun gerekli yerlere link vermiş ama

yinede yorum yazmakta fayda var

cd bozuk olabilir

KULLANDIGIN VE KURMAK İSTEDİĞİN WİNDOWS VERSİYONLARI

(S1-S12 PRO - HOME ) FARKLI OLABİLİR

HDD Yİ YAVAŞ NORMAL ŞEKİLDE SİL   

FARKLI BİR AYGIT VARSA USB GİBİ ONLARI ÇIKART

YENİDEN DENE

maydin05
17-03-2009, 14:18   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

İLK FORMAT ESNASINDA HDD Yİ SİLMEK İSTİYORUM FAKAT DİSKE ERİŞİLEMİYOR DİYE YANIT VERİYOR SONRADA SETUPDD.SYS ŞEKLİNDE MAVİ EKRANDA HATA VERİYOR

yasargor1
23-02-2011, 12:47   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

sorun ram lerde ramleri tak çıkar yapın..eksiltin çoğaltın deneyin ....umarım düzelir

DieseL-C
26-05-2011, 22:59   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

sözkonusu durum kesinlikle ram dan kaynaklanıyor. özellikle frekansları farklı ise.  makina rami sayıyor ama iş windows kurma vb. bir işleme geldi mi problem çıkartıyor.

hubris
14-12-2011, 01:17   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Laptoplar için çözüm :

1. Yeniden başlatırken BIOS ekranına gir.
2. BOOT secenekleri veya configuration kısmına gelip "SATA Support" kısmını "Disabled" yapın. Diğer support kısımlarını da (Usb) "Disabled" yapın.
3. F 10'a basıp kaydedip çıkın.
4. Windows'u yeniden başlatın. Format ekranında bu sefer sorun almayacaksınız.

Bu arada, bu hatanın sebebi Microsoft forumlarında yazıldığı gibi RAM'den kaynaklı değil aslında.

dveb
02-05-2012, 16:24   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Evet böyle sorunlarda ramın frekansından dolayı yanı farklı ram takılıysa cıkarılmasını ve tek tek denenmesı sorun cozluyor ondan sonra