xp silinen dosyalar

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
cankus
13-02-2004, 13:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

xp kullanıyorum excel dosyalarımdan bazıları yanlışlıkla silinmiş. Çöp kutusundanda silinmiş. Bunları kurtarma şansım var mı? Nasıl?

hasanyasin
13-02-2004, 14:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Kurtarma şansınız var, eğer bu dosyalar silindikten sonra bilgisayarınızda hiçbir şey yapmadıysanız... Bunu şöyle anlatayım: Dosyalarımızı sil dediğimizde aslında silinmiyorlar ve çöp kutusuna atılıyorlar. Çöp kutusuna atılma olayı ise, bu dosyaların kapladığı alan üzerine bir şey kaydedilmemesi anlamına geliyor. Eğer dosyalar burada da yoksa, o zaman üzerlerine yazılmaması için hiçbir neden kalmamış ve büyük ihtimalle değerli byte'larınız şimdiye kadar uçup gitmiştir. Üzgünüm...

Hemen az önce olduysa eğer böyle bir şey, belki kurtarma şansınız olabilir... Yok eğer bu mesajı aynı bilgisayarda yazdıysanız, o alanın dolmuş olması ihtimali çok yüksek...

Gökhan Varişler
17-02-2004, 16:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

daha önce okuduğum forumların birindede bu sorunu okumuştum ve dosyalarını kurtarma şansının olduğunu söyleyebilirim fakat bunun başka bir programla olabileceğini biliyorum ve ismini hatırlayamıyorum bunu dikkate al ve araştır.