XP SP2' 'de D Sorunu

plower
10-05-2010, 18:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

Arkadaşlar PCme format attım.XP SP2 kurdum.C ve D diye 2 tane bölüm açtım.C'ye Windows XP'yi kurdum. D yede kişisel dosyalarımı koyarım dedim.80 gblik hafızanın 50 gbsini C,30unu d yaptım.D ye tıklıyorum

disket biçimlenmemiş.Biçimlendirmek ister misiniz? diyor.

Bir daha format atmak istemiyorum.D 'yide kullanabilmek için ne yapmalıyım?

Atilla Sarıtaş
10-05-2010, 18:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Sorunun içinde cevabı var :)
D'yi biçimlendirilmesi gerekiyor sorununa evet'i seçeceksin korkma C yani Windows kurulu olduğu dizine değil boş olan D sürücüsünü biçimlendirir. Format sırasında 2'ye bölünmüş HDD'de sadece Windows kurulacak bölüm NTFS formatında otomatik olarak biçimlendirir kurulum sonrasında bölünen diğer bölümleri elle (manuel) olarak biçimlendirmen gerekir. :)

mcafee23 ayrılmıştır
10-05-2010, 20:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj
Alıntı: Atilla Sarıtaş  
Sorunun içinde cevabı var :)
D'yi biçimlendirilmesi gerekiyor sorununa evet'i seçeceksin korkma C yani Windows kurulu olduğu dizine değil boş olan D sürücüsünü biçimlendirir. Format sırasında 2'ye bölünmüş HDD'de sadece Windows kurulacak bölüm NTFS formatında otomatik olarak biçimlendirir kurulum sonrasında bölünen diğer bölümleri elle (manuel) olarak biçimlendirmen gerekir. :)

evet aynen bu şekilde bilgisayar/özellikler/bilgisayarı yönet disk yönetimi bölümünden d sürücünü bul sağ tıkla biçimlendir'i seç hızlı biçimlendir de hem fazla beklememiş olursun

Atilla Sarıtaş
10-05-2010, 20:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj
Alıntı: mcafee23  

evet aynen bu şekilde bilgisayar/özellikler/bilgisayarı yönet disk yönetimi bölümünden d sürücünü bul sağ tıkla biçimlendir'i seç hızlı biçimlendir de hem fazla beklememiş
Hızlı biçimlerdir ile Biçimlendir arasındaki hız farkı dışında bişey anlamadım her ihtimale karşı normal biçimlendiriyorum. :)