XP SP3:Son kullanıcılar için şimdi resmileşti

CHIP Online
08-05-2008, 00:34   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows XP için çıkarılan son servis paketi son kullanıcı için de resmi olarak indirilmeye sunuldu.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/XP-S ... esmilesti_6776.html

Yaklaşık 1 haftalık gecikmeyle de olsa Windows XP için Service Pack 3 son kullanıcılar için resmi olarak indirilmeye sunuldu. XP kullanıcıları SP3'ü 302 MB boyutunda bağımsız paket olarak yahut CD imajı şeklinde indirebilirler. Ayrıca Microsoft bu güncellemeyi Windows Update sunucuları üzerinden de sunuyor.

Basın açıklamasına göre Microsofts Dynamics Retail Management System (RMS) kullanan müşterilerin halen SP3 kurulumundan vazgeçmeleri öneriliyor. Fakat Microsoft uyumluluk sorunlarını ortadan kaldıracak bir çözümü bu ay içinde yetiştirecek.

CHIP Online Yorumu:
Okuyucularımıza Service Pack'i Windows Update üzerinden çekmelerini tavsiye ediyoruz. Bu durumda sadece gerekli kısımlar indirilip kurulacaktır ki, bu da indirilecek dosya boyutunu büyük ölçüde düşürecektir. Daha önce bizim haberimizle birlikte SP3'ü indirenlerin tekrar indirmesine gerek bulunmuyor, zira Service Pack 3 dosyaları aynı. ISO paketinde ekstra olarak DOTNETFX gelmekte...

Download: Windows XP Service Pack 3 (Bağımsız Paket)

Tüm konu: XP SP3:Son kullanıcılar için şimdi resmileşti

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Service Pack 3 yüklediniz mi?

mbrider
08-05-2008, 10:12   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Yükledik ve ethernet cort... Ne ayar yaptıysak sürücü yüklediysek olmadı..
İnternet yok..Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüme ulaşan varsa cevap bekliyorum teşekkürler..

keshkesh
08-05-2008, 12:57   |  #3  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

xp sp2 çıktığında benzer bi problem olmuştu, sadece belli chipsetlere sahip ethernetleri(surecom ep317 idi sanırım) olan pc lerde windows u kurduktan sonra driverları kurmadan servicepack yüklediğimizde makine etherneti farklı marka bir etherne olarak tanıyordu ve ayrıca makine donuyordu, çözüm olarak windows u kurduktan sonra driverları kurup sonra sp2 yi kırıyorduk.

ethernet problemini çözene kadar modemini usb olarak kullanmayı dene arkadsım ;)

Selçuk İslamoğlu
08-05-2008, 13:06   |  #4  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Haklısın keshkesh, Windows Vista SP1 ile de örneğin, Realtek ethernet kartlarının sürücülerinin yeni sürüme güncellenmesi gerekiyor.

TxT
08-05-2008, 13:14   |  #5  
Üye
89 mesaj

SP3 indirdim ve kurdum. Bilgisayar özelliklerinde Service Pack 3 yazmaktan başka bi yararını görmedim desem :) muhakkak vardır ama şimdilik pc i kasıyo gibi geldi bana .. En iyi verim alma yöntemi yada sorunsuz olması için XP + SP3 entegreli bir format sanırım.Böylelikle daha fazla sorunsuz verim alabileceğimi düşünüyorum.. sizce ?

keshkesh
08-05-2008, 13:20   |  #6  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

haklısın txt hantallaşmış bir windows a sp3 ü yüklemek onu daha da hantallaştıracaktır. en iyisi windows u kurup arkasından sp3 yüklemek yada senin dediğin gibi sp3 ü xp cdsine entegre etmek.

yarasa722
08-05-2008, 15:10   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

ilk verildigi linkteki sp3ler rc sürüm mü oyle birseyler söyleniyorda oyleyse bunu indirilerim hangisi rc hangisi full şimdi.birde elimde orjinal sp1 xp cdsi var onla formatlayıp sonra sp3 kursam sp2 gerek kalır mı

Selçuk İslamoğlu
08-05-2008, 21:33   |  #8  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

RC olan yok. Hepsi "full"

alperen77
12-05-2008, 10:38   |  #9  
Üye
91 mesaj

yarasa 722, sp3 bildiğim kadarıyla xp üzerine ilave edilen bütün güncellemeleri içeriyor. yani sp2 olmadan kurabilirsin, hatta sp1 olmadan bile. eğer yanılıyorsam lütfen uyarın arkadaşlar...