Xp Sp3 Sorunu :\

altintasgurcan
04-11-2008, 10:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

S.a arkadaşlar.Geçenlerde evime internet bağlattım ve virüs bulaşma ihtimali çok çok yükseldiği için elimde full kaspersky 6 ürünü vardı ve onu kurmak istedim,ancak xp sp3 ile mcafee diye bir güvenlik sistemi geliyormuş.Kaspersky bu programı kaldırmamı istedi ancak program ekle kaldırda böyle bir antivirüs gözükmüyor.Kayıt defterinden mcafee ile ilgili bütün verileri sildim ancak kaspersky hala mcafee diye kurulu bir antivirüs görüyor ve bunu kaldırmadan kurulmuyor.
Sizce ne yapmalıyım tekrar format atmak istemiyorum :(
Yardımlarını için teşekkürler.

Kajmer41
04-11-2008, 10:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

Bendede olmuştu ben şöyle yaptım :

1:önce programın uzantısını değiştir (bunu yapmasanda olur ama yaparsan garanti olur )

2:sonra görev yöneticisini aç ve işlemler sekmesinden silmek istediğin programın ismini ara ve işlemi sonlandır yap

3:Bunları yaptıktan sonra bilgisayarından programı sil ....

Son Düzenleme: Kajmer41 ~ 04 Kasım 2008 10:14
Banned
04-11-2008, 10:36   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Xp sp3 ile mcafee diye bir yazılım gelmesi söz konusu değildir. Muhtemelen siz yada PC yi kullanan bir başkası mcafee yazılımını sisteminize kurmuştur ki bunun sp3 ile alakası yok. Yapmanız gereken kaspersky nin kurulum ekranında yazılımla ilgili çıkan uyarıda uninstal seçeneği aktiftir, kaldır seçeneğini tıklarsanız kaspwersky onu kaldırp restart isteyecek ve açılışta kendisi kurulacaktır.

altintasgurcan
04-11-2008, 12:26   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

Hayır sp3 içinde güvenlik eklentisi olarak mcafee geliyor,ilk başta banada saçma geldi ama gerçekten geliyormuş,bilgisayarı sadece ben kullanıyorum ancak kaspersky'ın kurulum ekranında remove seçeneği var ne yazık ki bu seçenekte işe yaramadı.tıkladığım zaman program ekle kaldıra yönlendiriyor beni,program ekle kaldır'da da yok malesef.
kajmer arkadaşım tavsiyen için teşekkürler bu yöntemi deneyeceğim,
yorum yapan herkesin ellerine sağlık...

SchenooL
04-11-2008, 12:51   |  #5  
Yeni Üye
40 mesaj

Yardımcı olurmu bilemeyeceğim ama bende SP3 kurulu ayrıca MCAFEE site advisor ürününü kendim kurdum antivirüs olarak ta NOD32 kurulu ancak böyle bir uyarıyla karşılaşmadım. KİS daha yeni versiyonlarını deneyebilirsin. 30 günlük deneme sürümlerinde de aynı uyarıyı alacakmısın?

Toxic
04-11-2008, 12:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

b enimde başıma gelmişti your uninstall

programı ile kaldır

Banned
04-11-2008, 13:54   |  #7  
Banlandı
5,777 mesaj

Kaç bilgisyara sp3 kurdum hatırlamıyorum, şimdiye kadar böyle bir ekl yazılım ne içerdiğini gördüm nede duydum ilk defa siz Sp3 içerisinde mcafee gibi lisans gerektiren microsoft harici bir firmanın ürününün sp3 e entregre gelediğini söylüyorsunuz. Böyle birşey olsa microsoft şimdiye çoktaaaaaaan batmıştıda adı bile klamamıştı, rekabet ortamını bozduğu için.

Derseniz ki ben netten sp3 entegreli Xp cd indirip onu kurdum, o vakit içerisinde abuk sabuk yazılımlar olması gayet doğal. Hatta içerisinde zararlı yazılım ların bulunması bile garanti çünkü bu tür içerikli işlemleri yapanların  amaşlarının altında genelde kendi kodlarını entegre etmek yatar. Sağlam lisnaslı microsofttan yada ilgili firmalardan temin edilmiş Xp cd de böyle bir yazılım ve bu tür sorunlar olmaz

Son Düzenleme: khramn ~ 04 Kasım 2008 13:56
altintasgurcan
04-11-2008, 15:00   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

Kullandığım windows lisanslı.Zaten sorun orda sistemde hiç bir şekilde mcafee ile ilgili ne dosya ne klasör var.Bunu sp3 kurulu tüm makinalarda denedim aynı uyarı ile karşılaştım.Kayıt defterinde mcafee ile ilgili veriler var buda demektir ki sp3 mcaffe ile ilgili birkaç data atıyor.Zaten yukarda aynı olay başına gelmiş arkadaşlar var benim durumumu anlıyorlar.

candygirl
04-11-2008, 15:10   |  #9  
Üye
87 mesaj

Yalancı anti virüs olamazmı.
Songünlerde böyle programlar çoğaldı

Alparslananadolu
04-11-2008, 20:11   |  #10  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Evet XP SP3 kurulumu ile birlikte Mcafee de kuruluyor. Fakat bu tam kurulum olmuyor. Sistemde gözükmüyor. Program Ekle-Kaldır'da gözüküyor, ama buradan da kaldırılmıyor. Uninstall programlarının birçoğu işe yaramadı. Kaspersky'i kurabilmem için (Çünkü Kaspersky sistemde başka antivirüs algılarsa kendini kurdurmuyor.) Windows İnsatll Clean Up programını yükledim. Ve Mcafee'yi buradan tamamen kaldırdım. İlgili arkadaşa tavsiyem WİNDOWS İNTALL CLEAN UP programı....

altintasgurcan
04-11-2008, 20:33   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

dostum Allah razı olsun,çok teşekkür ederim sorun çözüldü.yukarda bunu inkar eden abim sp3 kursun ben ona kaspersky cd'mi yollayayım kurmayı denesin bi:)

icemanphoenix
04-11-2008, 23:48   |  #12  
Yıllanmış Üye
308 mesaj

arkadaşlar bende laptopuma xp sp3 kurdum. microsoftun sitesinden indirerek değil güncelleme ile kurdum ve mcafee yoktuuu. evdeki pc için disk imajını indirdim microsofttan. bu hafta sonu format atyıp onu kuracam. öyle bişey çıkarsa yazarım. ama dediğim gibi bende sp3 kurdum ama mcafee gelmiyor içinde.

Banned
05-11-2008, 02:50   |  #13  
Banlandı
5,777 mesaj
altintasgurcan
dostum Allah razı olsun,çok teşekkür ederim sorun çözüldü.yukarda bunu inkar eden abim sp3 kursun ben ona kaspersky cd'mi yollayayım kurmayı denesin bi:)
İnkar çok çirkin bir tabir ki bizim luğatımızda hoş karşılanmaz. Heleki size yardımcı olmaya çalışan birisine karşı kullanıldığında hakaret niteliği taşır.Bilmezsek söylemeyiz, bilmezsek burda olmayız. Buyur delikanlım. Kendi bilgisayrımdan senin için sistemin eski yedeğini yükleyip sp3 ü tekrar kurdum akabindede kaspersky'i. Ne senin aldığın hatadan nede senin söylediğin yazılımdan iz var.Abuk sabuk sitelerden SP3 paketini veya bu tür sisteme entegre olan yazılımları indiriyorsunuz sonrada proplem yaşıyorum diyorsunuz. Son tavsiye abuk sabuk sitelere güvenip kaynağından haricindeki yerlerden indirme yapmayın.

icemanphoenix
05-11-2008, 03:06   |  #14  
Yıllanmış Üye
308 mesaj
khramn
İnkar çok çirkin bir tabir ki bizim luğatımızda hoş karşılanmaz. Heleki size yardımcı olmaya çalışan birisine karşı kullanıldığında hakaret niteliği taşır.Bilmezsek söylemeyiz, bilmezsek burda olmayız. Buyur delikanlım. Kendi bilgisayrımdan senin için sistemin eski yedeğini yükleyip sp3 ü tekrar kurdum akabindede kaspersky'i. Ne senin aldığın hatadan nede senin söylediğin yazılımdan iz var.Abuk sabuk sitelerden SP3 paketini veya bu tür sisteme entegre olan yazılımları indiriyorsunuz sonrada proplem yaşıyorum diyorsunuz. Son tavsiye abuk sabuk sitelere güvenip kaynağından haricindeki yerlerden indirme yapmayın.
eline sağlık hocam, bende bunu anlatmaya çalışmıştım.BeğendimAlkış güncelleme ile alınca no mcafee, no problem Cool

Son Düzenleme: icemanphoenix ~ 05 Kasım 2008 03:07
altintasgurcan
05-11-2008, 13:55   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj
khramn
Abuk sabuk sitelerden SP3 paketini veya bu tür sisteme entegre olan yazılımları indiriyorsunuz sonrada proplem yaşıyorum diyorsunuz. Son tavsiye abuk sabuk sitelere güvenip kaynağından haricindeki yerlerden indirme yapmayın.
Ben neyi kurduğumu bilmiyor muyum?sp3 ü microsofun sitesinden indirdiğimi ve xp min lisanslı olduğunu da bilmiyorum dimi?o saçma sapan abuk subuk sitelerden entegreli xp indirmediğimi de gayet iyi hatırlıyorum.Hangi şehirde yaşıyorsunuz,eğer görüşme imkanımız olabilirse sizinle bu konuyu görsel olarak bilgisayarlarda deneyebiliriz.Ayrıca size sp3 entegreli cd'den kurulum yaptığımı anlatan bir bilgi verdiğimide hatırlamıyorum
Birde ''senin söylediğin yazılımdan bir iz yok'' demişsin.Ben zaten bir iz olduğunu söylemedim aksine ne bir dosya var ne bir uygulama var.Bu problemi veya olayı bilen arkadaşlarını yorumlarını bekliyorum.Madem böyle bir sorun ve böyle bir yazılım yoktu bu olay başına gelmiş olan arkadaşın bana tavsiye ettiği program niye işe yaradı?Üstelik aynı şeyle kendisinin de karşılaştığını ifade etti?

Son Düzenleme: altintasgurcan ~ 05 Kasım 2008 14:01
sxpromustang
23-11-2008, 19:45   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar merhaba..
ben kasperskyı kurabildim ama program açılmıyor..bu konuda yardımcı olabilir misiniz..mccafee varsa onu nasıl kaldırabilirim?? engel o mudur??

Son Düzenleme: sxpromustang ~ 23 Kasım 2008 19:45
mancukya
23-11-2008, 23:17   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sp3 hic bir sürümünde mcafee yok ne normal ag baglanti paketlerinde nede iso image paketlerinde.
Zaten olmasida imkansiz koyacak olsa Windows live onecare eklerlerdiki ozamanda ayvayi yerlerdi.
Senin sorunun sanirim pcde bir sekilde ya entegre edilmistir yada kurulup kullanilmamistir.
Bazi üreticiler oem olarak baya eklenti yapiyorlar orjinal cd olmasi demek oem olarak icine bir sey eklenmemeside demek degildir.

berke_han
16-01-2009, 16:10   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

benzer sorunla bende karşılaştım. yeni modifiye bir xp yüklemiştim.şuan kaspersky kuramıyorum.kurulumda mcafee sorunu oluşuyor.ancak mcafee ile ilgili hiç birşey yok bilgisayarda.kayıt defterini aratıp bulunan değerleri sildim ama yine sonuç aynı. şimdilik addon şeklindeki bir kaspersky 7 kurdum onunla idare etmeye çalışıyorum.

mancukya
16-01-2009, 21:19   |  #19  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

google kaspersy free remever yaz yukle
Sistem egri yuklemeni kapat programi calistir kaldirir.

FCWARE
17-01-2009, 20:14   |  #20  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Ewt SP 3 içinde mcafe die bir yazılım yoktur faka arkadşın dedii gibi OEM sahipleri bu arkaplanda çalışan zıvırtıyı spyware weya başka bişey koruması içn entegre etmiş olabilirler

fatherrain
13-09-2009, 15:02   |  #21  
Taze Üye
2 mesaj

konuşma uzun zaman önce gerçekleşmiş olsada bu sıkıntı ile karşılaşan arkadaşlar için yazmak istedim. aynı problemle bende karşılaştım ve regeditten mcafee ile ilgili anahtarı komple silerek kurtuldum. anahtarı sildiğinizde program ekle kaldırdaki mcafee programıda kalkıyor. böylece kasperskyi rahatlıkla kurabiliyorsunuz. umarım regedit bi tarafımda patlamaz daha sonra :)) bu arada regeditte bul deyip mcafee yazdığınızda direk anahtara gidiyorsunuz başka hiç bi yerde anahtarı yok zaten. kolay gele...

PC.Kopat
13-09-2009, 15:17   |  #22  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj
Alıntı: altintasgurcan  
Hayır sp3 içinde güvenlik eklentisi olarak mcafee geliyor,ilk başta banada saçma geldi ama gerçekten geliyormuş
virüs olabilir ...

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 13 Eylül 2009 15:20
T-MacGrady
13-09-2009, 15:47   |  #23  
Yıllanmış Üye
231 mesaj

bizde niye mc afee yok ozmn ?

bence seninkinde bi yanlsılık var Microsoft mcafee koyamaz çünkü sitesinde sp3 de belirmiyor

mc afee diye bişey :S