xp ve eski xp sorun :(

oguzhansan
20-11-2007, 23:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

öncelikle merhabalar,

bugun upgrade ettiğim bilgisayarıma yeni sata destekli anakart,işlemci ve 2 adet sata hdd aldım.
tum montajı yaptım,ardından sata hdd lerden birine yeni bir xp kurdum ve ide ile baglı olan eski xp kurulu hdd mi de kasaya taktım.fakat buyuk bir sorun tekil eden olay şu;
1-ide ile baglı olan eski harddiskimdeki masaüstü ogelerine ulaşamıyorum,erişim engellendi uyarısı çıkıyor
2-sata hdd lerden diğerini anakart açılışta görüyor fakat ikincisini xp görmüyor :(
bana acil yardım ederseniz çok sevinirim.

stern
21-11-2007, 14:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

1- eski sistemdeki bilgilerine ulaşmak iin dosyalarıns ahipliğini alman gerekir bunun için dosya üzerine sağ tıklayıp özelliklerine gel bu bölümde güvenlik tabını göreceksin ( pro edition bilgisayarlada klasör seçeneklerinden basit dosya paylaşımı kullan seçeneğinin yanındaki işareti kaldrıman gerekir home edition bilgisayarlarda ise bu işlemi güvenli modda yapmalısn) sonrasıdna gelişmiş seçeneğine tıkla sahibi tabına gel ve burda kendi kullanıcının üzerini tıkla ve alt bölümdeki kutucuu işaretledikten sonra tamam tuşuna bas bu şekilde sorunsuz olarak dosyalara ulaşabilirisn
2 - soru ise farklı bir donanım üzerinde kullandığın için tabiki eski sistemi açman pek mümkün olmayacaktır