XP ye kendim nasıl dönerim

westanil
13-04-2007, 14:45   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

ben vista kullanıyorum fakat bazı oyunlarda sorun yaşıyorum bende nasılsa vistanın cd war diye Xp ye geçmek istiyorum fakat illaki gidipte format parasımı wermem lazım kendim nasıl yükleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

gökhan19
13-04-2007, 15:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
997 mesaj

Formata para vermeye ne gerek var.İnternette resimli format atılımı var.Zaten kolay tak cd yi herşeye ileri ileri de.

Banned
13-04-2007, 17:13   |  #3  
Banlandı
268 mesaj
gökhan19
Formata para vermeye ne gerek var.İnternette resimli format atılımı var.Zaten kolay tak cd yi herşeye ileri ileri de.
Kahkaha ya kardeş sen bunu normal xp kurarken mi sandın bende denedim  olmuyomuş öle ztn görenler sölerler bi akç işlemden sonra o oluyomulş senin ileri ileri dedigin şey visadan xpye dönüş diyo

FreeN
13-04-2007, 20:22   |  #4  
Üye
71 mesaj

Ben XP kurarken şunları yapıyorum:

XP CD'sini sürücüye koyuyorum.
BIOS'a girip SYTEM BOOT bölümünden First BOOT cihazı olarak CDROM' seçip F10 ile ayarı kaydedip BIOS'dan çıkıyorum.

Bilgisayar yeniden başlarken "CD ROM'dan yüklemek için bir tuşa bas" mesajı çıkınca "enter" basıyorum ve CD'den kurulum başlıyor.

Kurulum devam ederken çıkan mesaj ve seçenekleri dikkatlice okuyorum.

ilk olarak sistemde kurulu olan windows sürümünü belirterek bunun üzerine yeni bir kurulum mu yoksa onarmak mı istediğimi soran dialog çıkıyor.

Ben yeni kurulum için belirtilen tuşa basıyorum.

Sonra içinde Format seçeneği de olan başka bir dialog ekranı geliyor.

Ben "F" tuşuna basarak seçilmiş olan bölümü formatlamayı seçiyorum.

Sonra Format işlemi başlıyor.
Format İşlemi Bittiğinde XP kurulmaya başlıyor.

Sonrasında, arkadaşın dediği gibi, kurulum devam ederken birkaç defa bizden istenen yada sorulan sorulara evet yada hayır yada ilerle(next) diyerek ve ürün anahtarını da girdikten sonra XP kurulum işlemi bitiyor.

Sonra da gerekli donanım sürücülerini (Grafik,ses kartı,modem, vs..) kuruyorum.

Programları da kurup son olarak güncellemeleri de yapınca kurulum süreci tamamlanıyor.

Yardımcı olur mu bilmiyorum, Özetle böyle.

Kolay gelsin..

westanil
16-04-2007, 17:29   |  #5  
OP Yeni Üye
29 mesaj

ben xpnin cd sini nerdeen bulcam  bulursam arkadaşın dediği gibi sorun çıkarmı yoksa diğerlerinin dediği gibi direk cd yi takıp normal xp yi onarır gibimi yapicamSoru