XPde Ekran kartı driver sorunu

volkan orhan
13-11-2008, 23:07   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
422 mesaj

arkadaşlar bende entegreli xp var ve ekran kartı son driverını yükleiğimde ekran acayip dercede renk bozulmaları oluyo yani ekran kartı devre dışı kalıo yardımcı olursanız sevinirm

Sniper27
14-11-2008, 00:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Eski driverı silerek elinde cd si varsa ordan kurulum yap ve ondan sonra güncellemeye geç. Her pc de değil ama bazen, yeni driver kurulunca ekran kartı işlemcisi driver yüzünden çökme yaparak 4 bit renk ayarına kadar düşebiliyor ki buda genelde ATI ekran kartlarında meydana geliyor.

volkan orhan
17-11-2008, 16:50   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
422 mesaj

bende zaten ekran kartı cd si var sorun modifiye xplerde oluyor yoksa normal xpde böle bir sorun olmuyor bunu düzeltmeme yardım edecek arkadaş yok mu ????

SAİNT
17-11-2008, 17:19   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

modifiye dediğin xp devamlı tutarsızlık gösteren yazılımlar anlamına geliyor ben kullandım kurmamla kaldırmam bir oldu yazılımın ne kadar vasat olduğu hemen hissediliyor bence onları kullanacağına bi tema kur yeter çünkü göze farklı gelen sadece tema başka hiç birşey yok şayet eksisi var ben ultimate olduğu yazan sürümünü yüklemiştim ve birçok eksiği vardı en barizleri defrag ve fax modem ayrıca çok sakıncalı sonuçta yazılım entegresini bilmediğin tanımadığın ve haytta hiç tanışamayacağın bu işten ne kadar anladığı bile belli olmayan bi insan entegre aşamasında sistemine veya antivirüs programına çaktırmadan arka tarafta çalışacak uzak erişimi sağlayan yazılım entegre etme tehlikesi 100%100'ki yeni format atmış olduğum pc çok ağır çalışıyordu sebebini çözmem uzun sürmedi bahsettiğim yazılımlar vardı nedense vistada pc uçuyor dicksinki işlemcin yada ram azdır sende değil 2 gb ram ve core 2 duo işlemci ile bu rezilliği yaşıyordum kaldırdım vistayı yükledim şahane bence. yukardada bahsettiğim gibi ekran sorunu veriyorsa bakalım hangi sistem dosyalarını koymadılar bu sorunun kaynağını bulmak bence bill gates bile zor gelir dediğin gibi normal xp bişey yoksa şüphe duyulacak tek şey kaldı oda entegre denilen çakma yazılımlar.

Son Düzenleme: SAİNT ~ 17 Kasım 2008 17:21
volkan orhan
19-11-2008, 19:57   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
422 mesaj

entegreyi ben kendim yaptım sonuçta programı var bu işin her defasında program yükleme zahmetine girmeyeyim diye o şekilde entegreli olarak hazırladım ve bende herhangi bir yavaşlama olmadı ama işte sadece ekran kartının güncel sürümünü yükleyemiyorum