Xperia U Sorunlarım

ahmetkürkçü
18-02-2013, 16:20   |  #1  
ahmetkürkçü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
809 mesaj

1. USB kablo ile Xperia U yu laptoba bağlayamıyorum, USB aygıtı tanınmadı hatası alıyorum ama USB kablo ile şarj edebiliyorum. 20 gün öncesine kadar böyle bir sorun yoktu. 7 bilgisayarda bu bilgisayarların farklı usb portlarında denedim hatta farklı USB kablolarıyla denedim yine aynı hatayı verdi bilgisayarlar telefonu görmedi. Nette söylenenleri de yaptım ama yine olmadı. Başka ne yapabilirim? Böyle bir sorunu olup da çözen varsa lütfen çözümü yazsın.

2. Telefonumda (Xperia U) android 2.3.7 sürümü yüklü ayarlardan baktığımda derleme numarası 6.0.B.3.184 görünüyor. Sonynin Türkiye sitesinde en son derleme numarası 6.0.B.3.162 ingiltere sitesinde de 6.1.1.B.1.10 olarak görünüyor. Buradan Türkiyeye android 4.0 ın yayınlanmadığını anlayabilir miyim? İkincisi nasıl oluyorda benim telefondaki derleme numarası Türkiye için yayınlanan en son derleme numarasından daha yüksek olabiliyor?

3. USB kablosuz olarak Xperia U yu android 4.0 a (Türkiye için yayınlandıysa) nasıl yükseltebilirim? Telefonda Update Center diye bir uygulama var ama onda en son sistem güncellemerli yüklü diyor.

Teşekkürler.

Son Düzenleme: ahmetkürkçü ~ 18 Şubat 2013 17:12
ahmetkürkçü
19-02-2013, 12:47   |  #2  
ahmetkürkçü avatarı
OP Yıllanmış Üye
809 mesaj

Cevap yok mu?

MecTruy
16-03-2013, 22:38   |  #3  
MecTruy avatarı
Taze Üye
6 mesaj

arkadaşım bende xperia u kullanıyorum sana tavsiyem 4.0a yükseltme 2.3.7de kalsın eğer yükseltirsen kasmalar olcak hiç beğenmiceksin  telefondan soğuyacaksın 1 hafta sonra flashlayıp 2.3.7ye geri döneceksin olacaklar bu :) ama beğenirsen oda senin görüşün tabi :)

2. olarak bendede derleme numarası 184 ile bitiyo ve yeni sürüm var yani ics 4.0 :) senin pc companion güncel olmayabilir programı güncelle otomatik olarak telefon içinde yeni güncelleme olduğunu bulacaktır

3. olarak pc sorununu çözemedim bendede ara sıra pc telefonu görmüyo ama genel oalrak bi problem yok iyi günler dilerim