XP`nin Az RAM Kullandığının Kanıtı !

berkayjan
09-06-2014, 23:47   |  #1  
berkayjan avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
88 mesaj

Gördüğünüz Gibi 173 MB Ram Kullanıyor. Hiçbir PhotoShop Yoktur. İsteyen Teamviewer İle Bağlanabilir. P.M Atıp.

Performans Bölümünün Resminide Atabilirim İsteyen Olursa.

Resme Sağ Tıklayıp Resmi Yeni Sekmede Aç Derseniz Daha Net Görebilirsiniz.

Son Düzenleme: berkayjan ~ 09 Haziran 2014 23:52
padisah
10-06-2014, 00:07   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Bir işletim sisteminin kalitesini güvenlik, performans (yazılımsal ve donanımsal uyumluluk), hız sıralamasına göre değilde ram kullanımına göre ölçmek...Alkış
O zaman Windows 98 SE kullanalım. Hatta Windows 3.1 veya 1.0 neden olmasın ki hem daha az yer kaplıyor hemde çok az ram kullanıyor.

asmerhan
10-06-2014, 00:26   |  #3  
asmerhan avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
62 mesaj

Toplam gerçek fiziksel RAM miktarın ne kadar acaba? HDD 'den takviye yaptın mı belleğe? Bellek kullanımı en genelde %15-25 oranındadır. Bu kadar düşük bellek tüketimi için toplam RAM de düşük olmalı.

berkayjan
10-06-2014, 01:23   |  #4  
berkayjan avatarı
OP Üye
88 mesaj

Ram 4 GB HDD`den Herhangi Bir Takviye Yapmadım. Zaten Kaç Tane İşlem Açık Olduğunu Görebilirsin. 10 İşlem Var.

berkayjan
10-06-2014, 01:29   |  #5  
berkayjan avatarı
OP Üye
88 mesaj
Alıntı: padisah  
Bir işletim sisteminin kalitesini güvenlik, performans (yazılımsal ve donanımsal uyumluluk), hız sıralamasına göre değilde ram kullanımına göre ölçmek...Alkış
O zaman Windows 98 SE kullanalım. Hatta Windows 3.1 veya 1.0 neden olmasın ki hem daha az yer kaplıyor hemde çok az ram kullanıyor.

Windows 98 VE Windows 3.1 Hangi Oyunları Açıyor Söylermisin ? En Azından XP 2012 Oyunlarını Açıyor. Max Payne 3 Gibi. Bilgisayarına Antivirüs Yükle Bilmem Neleri Aç. Sanki Bir Bankanın Sahibisinizde Bilgisayarınızı Biri Hackleyecek. Türkiyede Zaten Böyle Hackleyen 3 Grup Var. Kim Bizim Şeylerimizle Uğraşacak. Ayrıca Bankalar XP`den Ayrılmış Değil.

Ben Zaten XP`yi HD 5000 ve Altı Ekran Kartı Olanlar Kullansın Dedim. 

padisah
10-06-2014, 14:03   |  #6  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: berkayjan  

Windows 98 VE Windows 3.1 Hangi Oyunları Açıyor Söylermisin ? En Azından XP 2012 Oyunlarını Açıyor. Max Payne 3 Gibi. Bilgisayarına Antivirüs Yükle Bilmem Neleri Aç. Sanki Bir Bankanın Sahibisinizde Bilgisayarınızı Biri Hackleyecek. Türkiyede Zaten Böyle Hackleyen 3 Grup Var. Kim Bizim Şeylerimizle Uğraşacak. Ayrıca Bankalar XP`den Ayrılmış Değil.

Ben Zaten XP`yi HD 5000 ve Altı Ekran Kartı Olanlar Kullansın Dedim. 

Tamam sen antivirüs yükleme, güncelleştirme yükleme sonra bu virüsler nasıl bu kadar yayılıyor, hackerler neden dururulamıyor?
Güvenlik herkes için gereklidir bankalar emin ol normal kullanıcılar gibi 1-2 güvenlik programıyla korunmuyordur.
(Ayrıca bankalar da artık desteği bittiği için Windows xp kullanmayı bırakıyor.)
Sen onuda yapmayınca bilgisayarın virüs yuvası oluyor. Zaten xp yeterince güvensizken.
Ekran kartının işletim sistemi ile ne alakası varsa artık HD3000 serisini bile Windows 7 destekliyor.  

Bilgisayarına en azından Windows Vista Sp2 kur da güvenli ve düzgün bir işletim sistemi kullanmaya başla.
Ayrıca üzerinde oyun oynanabilmesi ile bir işletim sisteminin kalitesi ölçülmez.

Ben işletim sisteminde güvenliği önemsiyorum ve bu yüzden Windows Vista yı mümkün olduğunca (kişide orijinal vista lisansı varsa) öneriyorum.

http://8.enpedi.com/2013/01/windows-8e-gecmek-icin-25-neden.html
http://www.technopat.net/sosyal/ ... llanmamalıyız.9123/

Son Düzenleme: padisah ~ 10 Haziran 2014 17:23