ya reklamlardan ya grafiklerden

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mrcplus
14-05-2005, 22:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
564 mesaj

Arkadaslar chip forum cok geç açılıyor bilmiyorum sizde nasıl?.Yani bir aktif konulara tıklıyorum ve bekliyorum sonra bir mesajı okuyacagım bekliyorum ki sayfa acilsin aynı sey uyelerin bilgilerine bakmak içinde ole vede tabi mesaj duzenlicen bekle ki sayfa acilsin??

Simdi bir kablonet kullanıcısı olarak ben boyle isem (128/32) ya dial up ile baglanan kullanıcılar ne yapsın??

tonic
14-05-2005, 22:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

ben dial-up ile bağlanıyorum öyle çok yavaş gelmiyor bana sadece üyelerin profillerini açarken ve arama sayfasını açarken. özellikle arama sayfasını açarken. çünkü tüm üyelerin isimleri çıkıyor. bu yüzden gereksiz üyelikler silinmeli bence.

sweetyalien
15-05-2005, 19:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

mrcplus bende de iki gün öncesine kadar öyleydi ama dün formatladım makinayı dünden beri hiç bir problem yok. bence senin sistemde bişiler var!

cico
15-05-2005, 19:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

üyelere girerken var problem ama diğer sayfalarda pek problem yok.

mrcplus
15-05-2005, 19:42   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
564 mesaj

benim sistemde biseler yok baska sitelere girerken chip temi sistemimde biseler oluyor bununla alakalı olması garip.Yani her yavasladıgında format mı atalım makinaya.

birde ben zaten sayfada problem var demiyorum dial up ve diger dusuk hızla baglanan kullanıcılar için reklam ve grafikler cok fazla diyorum

cico
15-05-2005, 19:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

inşallah senin bu sözlerinden sonra avatarlar kaldırılmaz.

mrcplus
15-05-2005, 20:02   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
564 mesaj

yok ya oyle yapacaklarını sanmam :)yani su resimli imzalar kalkabilir tabi oda mı olmuyor ozaman su reklamlar kalkabilir.Evet evet reklamlar bak cozumdur bir nebze olsun:).hem forumlara neden reklam koyuyorlar anlamıyorum anasayfada bile daha az reklam var:).burasi paylasım mekanı (bilgi) para kazanacaklarsa bence anasayfadan kazanabilrler yeterince??
Birde su an firefoxla yazıyorum reklam hala yuklenemedi onu bekliyor.

cico
15-05-2005, 20:33   |  #8  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

dial up kullanan arkadaşları düşünerek imzamdaki resmi kaldırdım.

mrcplus
16-05-2005, 09:54   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
564 mesaj

Duyarlı oldugun için seni kutluyorum :)Bende kucuk bir smiley vardı onu kaldırdım imzadan.

sherlockholmes
16-05-2005, 11:08   |  #10  
Yıllanmış Üye
202 mesaj

bu yoğunluk server'in yükü kaldıramamasından kaynaklanıyor olabilir bizim bağlantı da çok hızlı mesela ms sitesinden snde 2 mb ile download yapıyorum ama chip forumda öğlen saatlerinde muhtemelen yoğunluktan kaynanklanan bir yavaşlama gözlüyorum ... diğer sayfalarda böyle bir durumla karşılaşmadım , bir de flashoku.com/forum'da var buna benzer durum , orada öğlen saatlerinde server iflas ediyor , sayfanın yarısı görüntüleniyor , geri kalan da asp kodları filan görünüypr , en sonundada "sunucu çok yoğum olduğu için cevap veremiyor" yazıyor ...yeni gördüm ceviz forumda da aynı uyarı geldi ...

sweetyalien
16-05-2005, 16:55   |  #11  
Yıllanmış Üye
282 mesaj

her yavaşladığında format atma o zaman yavaş yavaş takıl. kimseye bi şikayet etme!!!

Nedir format fobiniz anlayamıyorum.

Son Düzenleme: sweetyalien ~ 16 Mayıs 2005 16:57
mrcplus
17-05-2005, 00:14   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
564 mesaj

arkadas format fobsi filan yok bilerek soylersen yada biraz daha makul bir mesaj yazarsan bundan sonra sevinirim.Tabi benimsenin mesaj atmana karısmak gibi bir niyetim yok...

bu arada ne demiştim ha hatırladım senin mesajlarına ben karısamam dimi ozaman sanane benim format atıp atmamamdan yada yavas yavas takılmaktan sikayet etmekten.Birde sikayet edip etmemeyide bazı larına soracak da degilim bir kac duyarlı insan burada bu mesaja karsılık verdiler en azından bu kadar kişiyi ikna edebildim ben.

cursed
17-05-2005, 00:30   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,123 mesaj
alıntı:
Gönderen : sweetyalien

her yavaşladığında format atma o zaman yavaş yavaş takıl. kimseye bi şikayet etme!!!

Nedir format fobiniz anlayamıyorum.

kimin ne zaman nasıl takılacağını sen belirliyemeyeceğine göre bölye konumasan daha iyi olurdu Göz kırpma

bu arada imza kaldırma olayınada  karşıyım neticede bu bize sunulmuş bir hizmet sanırım boyutlarıda o yüzden düşürdüler ..

shehsuvar
17-05-2005, 01:12   |  #14  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

ben  de imza kalkmasına karşıyım . forum renklensin diyoruz zaten . ayrıca ufacık avatar , sınırlı boyutta imza bence bu kadarı ideal . ayrıca bende de bazen site yavaşlıyor , hatta açılmıyor bile . bide bunun  sebebini doğru  bilmek gerek . ha adsl kullanmayan arkadaşlar bu yavaşlığın imzalardan kaynaklandığından eminseler tartışalım bi şekilde uzlaşalım bi resim için birbirimizi kırmayalım . ama arkadaşlar hoşgörün imzam benim için değerli .

mrcplus
17-05-2005, 20:29   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
564 mesaj

ben susuyorum artık siz tartısmak isterseniz tartısın cunku benim altta kocaman kocaman :) imzam olmadıgı için bisey demem yersiz olur sadece ortaya fikri attım ben.