Ya şundadır Ya bunda!

theironman
11-06-2006, 08:33   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

"YA ŞUNDADIR YA BUNDA"  YAYINDAN KALDIRILDI

Sunuculuğunu Mehmet Ali Erbil in üstlendiği   Ya Şundadır Ya Bunda adlı programın 9 Haziran 2006 Cuma günü yayınlanan bölümünde ne yazık ki hoş olmayan görüntüler ekrana yansıdı.

Program canlı olarak yayınlandığı için herhangi bir müdahalede bulunulamadı.

Benzer olaylar sebebiyle, yapımcı ve sunucuyu defalarca uyarmamıza rağmen, toplumun ahlaki değerlerine ters düşen, ilkeli yayıncılık anlayışımızla bağdaşmayan ve seyircilerimize saygısızlık niteliğindeki bu davranışı kabul etmemiz mümkün değildir.

Bu nedenle adı geçen programı süresiz olarak yayından kaldırmış bulunuyoruz.

ATV Genel Müdürlüğü

Ahlaki değerler bu kadar da göz ardı edilmez ki? Canlı yayınlanan bir programda böyle bir olayın olması sunucuyla beraber, program ve kanalın da suçudur kanımca; çok göz yumuldu buna yakın olaylara. ATV'nin bence caydırıcı bir ceza alması yerinde olur, diğerlerine örnek olsun, artık iyice zıvanadan çıktılar.

make-believe
11-06-2006, 12:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Bu program artık iyice zıvanadan çıkmıştı zaten.

Selçuk İslamoğlu
11-06-2006, 13:06   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

- Yardım edin Memed ali böey

Kahkaha

Sadece o programla kalsa neyse, hemen her kanalda benzeri bir program var sonuçta.

Diğer bir yandan bunda halkın hiç mi suçu yok? Yani izlenilmese bu programlar, niye mantar gibi her kanalda fırlasın?

Hele ki sabah programları, sözde kadın programları beni derinden üzüyor "Ben bu insanlarla aynı ülkeyi paylaşıyorum, ülkeyi tanımayan biri televizyonu açtığında beni -bu tipler- temsil ediyor" diye.

tolga2207
11-06-2006, 13:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
793 mesaj

Çocuğa şeker verir gibi halka da sürekli bu programlar veriliyor. Millet te yiyor bunları tabi.
Elvis32'ye katılıyorum. Şöyle adam akıllı bir ceza verilmedikçe bunlar çoğalmaya devam edecek. Şöyle bir ay kapat bakalım kanalı neye uğradığını şaşırsın adamalar. Hem hakettiklerini bulurlar hem de örnek teşkil etmiş olur.

Mdg
11-06-2006, 16:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

mehmet ali erbil'i pek sevmem ama adam halkın istediğini vermekten başka hiçbirşey yapmadı bence açıkçası yaşadığı sorunlu çocukluk uzun süredir içinde  bulunduğu yalan dünyası ve bissürü  ıvır zıvır üstüste gelince  bende  onun yerinde olsun
telefonda memetalibey yardım edin lütfen diyene
sürün lan ..............  şeklinde  tavır tutunur
kendimi ,kendilerinden çirkin diye kendilerini  başkalarından üstün gören manken ve şarkıcı parçalarını ellemekle ve
daha bissürü aslında tavsip  edilmeyen fakat
kötü yaşanmış bir hayatın neden sonuç ilişkisi sonucunda olasılıklardan fırlayıp gözümüzün önüne  gelmiş olayları bir 21. yüzyıl dramı olarak görüyorum
o kendini çıplak gören adamda  kaç bölümdür kendini  hertürlü ezdirip bununla  para kazanmış ve sesini çıkarmamışsa şimdide  konuşmasın.

ha sonuçta iyi oldumu oldu kurtulduk gitti darısı kadın ve sabah programlarının başına

TuncaBozkurt
11-06-2006, 17:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

valla ya.yaptıkları açıklama da saçma zaten.

Karadavut
11-06-2006, 20:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

RTÜK nerede kardeşim kapatsın işte.

nukanta
11-06-2006, 20:42   |  #8  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

halkın suçu büyük; halk ilgi duydukça bu tür programlar çoğaldı ve herşeyin fazlası zarar diye boşuna dememişler zıvanadan çıkmaya başladı 1 gün kanal kapatma ya da kaldırma ile bu sorunlar çözülmez kapatırsın adam akıllı 10 15 gün neyse o zaman aklı başına gelcek

Karadavut
11-06-2006, 20:45   |  #9  
Yıllanmış Üye
555 mesaj
nukanta
halkın suçu büyük; halk ilgi duydukça bu tür programlar çoğaldı ve herşeyin fazlası zarar diye boşuna dememişler zıvanadan çıkmaya başladı 1 gün kanal kapatma ya da kaldırma ile bu sorunlar çözülmez kapatırsın adam akıllı 10 15 gün neyse o zaman aklı başına
Doğru söylüyorsunda ATV bastırır parayı uzun süre kapatılmasına izin vermez.

ufuks
11-06-2006, 21:48   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

İyi olmuş

shehsuvar
11-06-2006, 22:18   |  #11  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

alıntı "kendimden" ( başka bir yere yazdığımın aynısı )
çok şükür böyle bişey oldu ki . bu uyduruk programların uydurukluğu gündeme gelecek . m ali de iş kazası diyor . ve kendi savunmasını podyumda kaza ile göğüsleri açılan mankenler ile yapıyor .
bende derimki o zaman , su testisi su yolunda kırılır .

ha birde şimdi aklıma geldi aynı olay aynı programda birkez daha meydana gelmişti ama pek dikkat çekmemişti .yine iç çamaşırı giymemiş (bir bayan) konuk bacak bacak üzerine atarken aynı olay gerçekleşmişti ama bu bir anlık olduğu için pek akılda kalmamış olmalı ki m. ali olayı bu sefer akılda kalır hale getirdi .

Banned
12-06-2006, 17:22   |  #12  
Banlandı
1,148 mesaj

bu program atv tarafından kaldırılmış ama showtv sahip çıkmış....
biz bunları kendimiz yetiştiriyoruz...sonrada neden böyle oluyor diye dövünüyoruz...
halkımızın bu tip programları yayınlayan kanallara prim vermemesi lazım...
bir haber sitesinde  en çok okunanlar ve en çok yorumlananlar kısmında bu haber birinci sırada ...
insanlar bunları kendileri yetiştiriyor.... bundan sonra inşaallah AHLAKLI bir nesil yetişir....
saygılar...

R02I4I5X
12-06-2006, 17:42   |  #13  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

hmm,oha

theironman
12-06-2006, 22:47   |  #14  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
byzihh
bu program atv tarafından kaldırılmış ama showtv sahip çıkmış....
biz bunları kendimiz yetiştiriyoruz...sonrada neden böyle oluyor diye dövünüyoruz...
halkımızın bu tip programları yayınlayan kanallara prim vermemesi lazım...
bir haber sitesinde  en çok okunanlar ve en çok yorumlananlar kısmında bu haber birinci sırada ...
insanlar bunları kendileri yetiştiriyor.... bundan sonra inşaallah AHLAKLI bir nesil yetişir....
saygılar...
İyi bir yere değinmişsin. M. Ali Erbil'e burada çok kızanımız var ama acaba kaçımız onun showlarını izlemeyen azınlıktayız? Bu gayet de samimi bir soru; sorumun nedenine gelince oldukça açık: Millet istiyor, kanallar da veriyor; talep arzı yönlendiriyor arkadaşlar, bu çok açık. Eğer halkımız M. Ali Erbil'i ve programlarını bu denli yoğun ilgiyle izlemese emin olun ki kanallar birbiriyle yarış halinde olmaz onu kapmak için. Çok düşünmeye de gerek yok; sabah programlarını açın; kadın programlarını izleyen büyük bir kitle var ve yayından elbette ki kalkmıyorlar, hatta sayıları da ortam bulmuş bir mikrop gibi sürekli çoğalıyor. Televizyonlar iyice kokmaya başladı deyim yerindeyse; anlamsız beş para etmez tartışmalar, bunları izleyen ve dünyadan bihaber yaşayan büyük bir kesim ve daha da acısı bu durumun önlenemeyişi ve akabinde tırmanışı... Üzgünüm ama biz ne ekersek onu biçiyoruz; M. Ali Erbil'e o yüzden çok da kızamıyorum aslında, halk onu oraya koydu, öyle sevdi onu, şimdiyse uçuk bir hareketinden sebep eleştiriye maruz kalıyor ama görün bakın birkaç haftaya kalmaz bu da unutulacak ve yeni kanalında benzer bir formatta bir program daha yapacak; hep öyle olmadı mı? Bu ülkede eğitim desen yok, suç olayı almış başını gidiyor, mutsuz bir kitle sürekli artıyor Türkiye'de ve böyle lüzumsuz programlarla vakitlerini iyi geçirmeye çalışıyorlar sözde; gerçekleri es geçerek ne kadar devam edebiliriz ki? Aslında bu olayın M. Ali Erbil'e bağlanıp sınırlı şekilde değerlendirilmesi hiç doğru değil; genel bir tablo çıkarmak ve bir şeyler yapmak lazım; ama bu olmayacak tabii, zaten M. Ali demedi mi kazara yaptım diye, eh kimse dört dörtlük değildir di mi,  hadi affedelim yine, bir daha bu haylaz çocuk yaramazlık yapmaz nasıl olsa, bilmiyor muyuz(!)