Yahoo! Messenger sorunu

Fubiku
30-11-2008, 23:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
226 mesaj

Bilgisayarıma Yahoo!Messenger kurdum. Ama açmak istediğimde hata veriyor. Hatada; eksik dosya flash.ocx windowsun bu sürümünde bulunmuyor diyor. C/Windows/System32/Macromed/Flash/Flash10a.ocx ile alakalı olabilir mi.Yardımcı olurmusunuz Neden hata veriyorki anlamadım. Defalarca kurdum yine olmadı. Acaba başka bir yerden setup'ını tekrar indirip denesem olur mu.. Ben başka yerden indirip kuracam. Deneyene kadar belki içinizden biri bu konuda yardımcı olabilir. Teşekkür ederim ilgilenecek arkadaşlarıma...

Fubiku
01-12-2008, 00:08   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
226 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımda Aile koruma şifresi programı kuruluydu ve kaldırınca Yahoo!Messenger sorunsuz çalıştı. Ama Aile koruma şifresi programı kuruluyuken Yahoo'nun açılmasına izin vermiyor ve hata mesajı veriyor. Acaba neden böyle birşey oluyor. Uyumsuzlar mı.. Çakışıyorlar galiba.. Bu sorunu nasıl giderebilirim.. Ben her iki programıda kullanmak istiyorum..

emrah33
01-12-2008, 01:19   |  #3  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
802 mesaj

bende hem aile koruma şifresi hemde yahoo messenger kurulu sorunsuz çalışıyor. Aile koruma şifresinde kullanıcı denetim ayarları var ve oradaki izinleri kendinize göre esnek hale getirebilmeniz mümkün.

Fubiku
01-12-2008, 20:37   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
226 mesaj

Aile koruma şifresi programında izin ayarlarını yaptığım halde yine aynı sorun çıkartıyor. Artık vazgeçtim. İlerki zamanlarda yeniden denerim. Bazen sorunlar kendiliğinden çözülüyor. Yeni sürümlerinde denerim artık.

Fubiku
03-12-2008, 13:58   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
226 mesaj

Bazı arkadaşlar bu sorunla karşılacak olursa;

Soru : Aile Koruma Sifresi’ni kurduktan sonra Yahoo Messenger ile sorunlar basladı. Ne yapabilirim?

Cevap : Yahoo Messenger’da Tercihler bölümünü açıp Bağlantı kategorisini seçin. Bağlantı tipinin Proxy
olmaksızın güvenlik duvarı olduğunu kontrol edin. Artık bağlantı sağlayabilirsiniz.

sinanyc
06-07-2009, 02:37   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

konuya şöyle bir bakmıştımda  neyse  (C/Windows/System32/Macromed/Flash) geldiğimizde  (Flash10a.ocx) klasörünü göremezsiniz çünki yok bu hatayı ben her zaman yaşıyorum ve her formatta yeniden yapıyorum ama ingilizce olduğundan kısaca anlatayım sırasıyla C/Windows/System32/Macromed/Flash  giriyoruz daha sonra donatılardan boş bir not defteri açıyoruz burasını tam anlamadığım için yazmıyorum  ama kısa ca iki yada üç kelimelik bir  notu buraya yapıştırıp
not defterimizi n adını farklı kaydetten girip Flash10a.ocx bu şekilde yazarak kaydediyoruz daha sonra bu dosyayı macromed /flash dosyasına atıyoruz şimdi pcyi yeniden başlatın işlem tmm dır ;)

ama dediğim gibi not defterinin içine bir kod ekleniyor bunu bilmiyorum siz bakarsınız