Yalan mı? Gerçek mi? Para Tuzağı mı?

kyotoprotokolü
09-05-2010, 19:08   |  #1  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Evet arkadaşlar piyasada bir sürü sitem optimize, temizleme, kaldırma vs. Araçları var.
Ashompoo WinOptimizer, SystemUp Tunning, TuneUp Ultilities, Comodo System Cleaner, CCleaner vs
Revo Uninstaller, Your Uninstaller vs.
GİBİ. Programlar Piyasada Mevcut. Bunların Paralı Olanları da var Ücretsizi de.

Şimdi Soruyorum. Programlar Bilgisayarı Temizleme Optimize etme, Program Kaldırmada vs.
Yani Bilgisayarı Hızlandırmada Ne kadar Başarılı Veya Başarılı mı? Başarısız mı?

Bunlar Para Tuzağımı? Bir Halta Yaradıkları Yok mu?  Vaad Edilenleri Gerçekleştire biliyolar mı?
Registry Temizliği Falan Yalan mı? Doğru mu?

KISACA Bilgisayar HIZLANIYOR MU? HIZLANMIYOR MU? YALAN MI? DORU MU?

Anket
kyotoprotokolü
09-05-2010, 19:17   |  #2  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Ankete Katılan Arkadaşlar Aynı zaman da Görüşlerini yazarlarsa. Kaynak açısından daha iyi olur.
HERKESE TEŞEKKÜRLER

Tolunay Kaymakçı
09-05-2010, 19:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
479 mesaj

Bu optimize programları iyidir bence tek kötü yanları onlarıda yüklüyorsun sonuçta kayıt defterini onlarda şişiriyor. Ama öbür taradtan yaptıkları kayıtlardan çok daha fazla gereksiz kayıt silip aynı zamanda defteri birleştirdikleri için gerçekten işe yarıyorlar. Bazıları varki diskte yer açıyor bu da gerekli hızlandırıyor. Bazıları gereksiz Ram kullanan yazılım ve hizmetleri kapatıyor oyun oynarken çok işe yarar. Windows'un birleştiricisinden daha iyi birleştiriyorlar. Yani son derece gerekliler ayrıca bedelsiz olanlarıda var.

Atilla Sarıtaş
10-05-2010, 01:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Benim bilgisayarımda şuanda Advanced SystemCare, CCleaner ve Glary Utilities programları kurulu ve bilgisayarı kapatmadan her seferinde temizliyorum. Yararı vardır illaki ama gözle görülür olacak diye bi kaide yok. Programlar yararlı olabilir ama para verilecek kadar değerli olduklarını sanmıyorum. Anti-virüs'e para verilir, İşletim sistemine para verilir, hatta iş gereğide Photoshop gibi profesyonel yazılımlara para verilir ama böyle programlara para vermek biraz saçma geliyor bana tabiki bu benim şahsi görüşüm.

mcafee23 ayrılmıştır
10-05-2010, 02:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

registry temizleyip bilgisayarın açılmamasına sebep olan yazılım da gördüm.
bir politik cevap olsa da programa göre değişir diyelim.

xxömür
10-05-2010, 11:12   |  #6  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,574 mesaj

Advanced system care gercekten basarılı işe yarıyor

fbg
10-05-2010, 12:05   |  #7  
Yeni Üye
20 mesaj

okulda 2000lerden kalma bir bilgisayarla işim vardı , o kadar yavaşki anlatamam , başlata tıklıyorsun 10 saniyede açılıyor falan , hemen ccleaner indirdim , kayır defterini çerezleri falan temizledim bilgisayar düzelti , gene yavaş bir bilgisayar ama en azından bişeye tıkladığın zaman hemen tepki verir oldu , bence bu tip programlar yararlı ama para vermem ben kendi adıma , ayrıca şahsi fikrimdir herkez Advanced system care programına iyi diyor ama windows 7 ultimate kullanıyorum , sayesinde sistemi 3 kere silip kurdum , benim internet bağlantı hızımı bozuyor :D

ahmet_1023
10-05-2010, 13:03   |  #8  
ahmet_1023 avatarı
Yıllanmış Üye
105 mesaj

walla ben revouninstaller ın ücretsiz olanını kullanıyom.normal bi program silmede documant and setting dosyasında yada programfiles ta bir sürü dosya kalırken revo hepsini bulup siliyor.ben açıkcası ücretisizinden memunum.paralısı daha bi faydalı olabilir.

_hEro
10-05-2010, 14:30   |  #9  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Cclenear kullanıyorum ve yaklaşık 10 günde bir temizlik yapıyorum.Bazen 1.5-2 gb veri silindiği oluyor ve bunların hepsi boşa yük bindiren çöp dosyalar.
nasıl yararı olmadığı söylenebilir ki ?

Kapalı Hesap (101323)
10-05-2010, 20:21   |  #10  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

deep freeze  pasif ettiğimde revo uninstaller ve ccleaner ile  pc yi kayıt defterini falan tüm gereksiz şeyleri temizliyorum bir daha pasif edene  kadar öyle  kalıyor

firaristt
10-05-2010, 20:32   |  #11  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

tune up 2010 orjinal sürümünü kullanıyorum turbo modu özellikle oyunlarda acaip şekilde işe yarıyor haftada 3-5GB çöp siliyorum ayda en az 15GB yaparki 15GB 2-3 tane full HD film demek :D 3-4 hafta hiç temizlemeyince temzlik yaptığnızda gözle görülür büyük bi fark oluo tawsiye ederim parasının karşılığını tam anlamıyla çıkarıyor :D