Yalancı Türktelekom

yusa67
30-12-2018, 03:07   |  #1  
yusa67 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Merhaba ağabeyler ve arkadaşlar. Öncelikle ben Türktelekomluyum. 100GB 16mbps olan paketi kullanıyorum. Hemen konuya geçeyim. Ben en fazla 3.50 mbps hız alabiliyorum. Ama hemen yanımda ve aramızda 20 metre olan komşum 10 mbps hız alabiliyor. O da benimle aynı paketi kullanıyor. Neredeyse hergün arıza kaydı açtırıyorum ve çok nadir evime gelen elemanlar mahalleme 8 mbps hız geldiğini ve evimdeki kutuya gelene kadar 4 mbps'e kadar düştüğünü ve modeme gelip tüm eve dağıtana kadar 3.50 ye düşmesinin normal olduğunu söylüyorlar. Eleman basbayağı yalan söylüyor ve bende bunu yüzüne söylüyorum. Yanda komşum var o neden 10 mbps alıyor diye. Mahallede herkes iyi hız alıyor yani iyi değil normale göre ama 8-13 mbps arası alıyorlar. bir tek ben 3.50 mbps hız alıyorum. Arızakaydı açmaktan,kavga etmekten bıktım. Apartman tesisatı temiz,ankastre kutusu sağlam,modemde de sorun yok. Bina yeni bina tesisatında sıkıntı yok. Gelen adamlar da öyle diyor ama bu neden böyle. Ayrıca CS:GO oynarken pingim aniden 90'dan  260'lara kadar fırlıyor. Ne yapmalıyım sizin önerileriniz neler? Zaman ayırdığınız için sağolun...

cleverman
01-01-2019, 10:33   |  #2  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 29
2,498 mesaj

Günaydın!

Sizlere interneti satarken şöyle bir hileye başvurulur: "16Mbps'a kadar" ibaresi.

"Kadar" kelimesi sahtekarlara ziyafet çeken sihirli bir sözcüktür.

Yani sizden 16Mbps ücreti alırlar ama size çok daha düşük bir bağlantı hızı sağlarlar; çünkü sizin internet porsiyonunuzu bölüştürür ve başkalarına da aynı taktik ile satarlar.

AKN de işte böyle bir hiledir. Mevcut altyapıya çivi çakmadan 1 porsiyon internetten en az 10 porsiyon internet çıkarıp satarlar.

Ve bu ve diğer soygunlardan sonra şu anda Türkiye'nin interneti dünyanın en geri kalmış internetlerinden biridir.

Dünya gelişiyor, dosya boyutları büyüyor, internetin kullanım alanları her geçen artıyor, herkese de paket satıyorlar ama altyapı finansmanını da 15 sene boyunca cebe indirdiler ve bütün bunların sonucunda da şu anda çok büyük bir darboğaz yaşıyorlar.

AKN'yi normal şekilde kaldırmaları ve taahhüt ettikleri hızı size sağlamaları asla mümkün değildir...

Emre G
03-01-2019, 16:09   |  #3  
Emre G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
549 mesaj

@cleverman, çok net ifade etmiş. Tebrikler.

grezimonk
05-01-2019, 03:29   |  #4  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,062 mesaj

testi yapın siz dsl tıklayıp onaylıyacaksınız fiber fibere...

Turhost