Yamanan IE 7 açığı can yakmaya devam ediyor

CHIP Online
19-02-2009, 16:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Hacker'lar, Microsoft'un yakın zamanda yamadığı IE 7 açığını kullanmaya tam gaz devam ediyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Yama ... m-ediyor_11023.html

Microsoft yakın zamanda, Internet Explorer 7'de bulunan kritik bir güvenlik açığını, yayınladığı yama ile [url=""]kapatmıştı[/url]. Fakat bu hacker'ları durduramadı. Henüz yamanın tüm bilgisayarlara yüklenmemiş olması avantajını kaçırmak istemeyen hacker'lar, daha çok kullanıcının bu yama ile sistemlerindeki açığı kapatmadan önce daha fazla bilgi çalabilmek için faaliyetlerini artırdılar.

Üstelik hacker'lar, Microsoft'un yamasını yayınladığı açığı kullanmak için yeni yöntemler bile geliştirdiler. Özellikle güncellemeyi yüklememiş bilgisayarlarda işe yarayan bu yöntemde hacker'lar anti-virüs programlarına yakalanmamak için Word'den yardım alıyorlar. Yeni yöntem ayrıca Microsoft'un yayınladığı yamayı da etkisiz kılmayı deniyor ve anti-virüslere yakalanmadığı durumlarda hedefine ulaşabiliyor. Bakalım bu durum Microsoft'u aynı açık için ikinci bir yama yayınlamak zorunda bırakacak mı?

Tüm konu: Yamanan IE 7 açığı can yakmaya devam ediyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz yamayı kurup sisteminizi güvenli hale getirdiniz mi?

Banned
19-02-2009, 16:50   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
347 mesaj

sistemim zaten firefox ile tam güvende...keyloggerlara karşı bir sürü önlem clipboard koruması daha komplike şifreleme sistemi derken ie nin hiç şansı yok...format atmadan önce nasıl olsa sileceğim diye sisteme keylogger bile kurdum sonra loglarına baktım firefoxla ilgili yazıların alayı çok alakasız loglar çıktı.. :)

Fattur
19-02-2009, 20:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

sistemim zaten firefox ile tam güvende...keyloggerlara karşı bir sürü önlem clipboard koruması daha komplike şifreleme sistemi derken ie nin hiç şansı yok...format atmadan önce nasıl olsa sileceğim diye sisteme keylogger bile kurdum sonra loglarına baktım firefoxla ilgili yazıların alayı çok alakasız loglar çıktı.. :)

maalesef sen ff ile girsen bile adam kafayı koymuşsa hiçbirşey onu durduramaz. Ayrıca İe yi silsen bile internet bağlantının can damarıdır.Bunu da belirteyim.

Banned
19-02-2009, 21:12   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
347 mesaj
Fattur

maalesef sen ff ile girsen bile adam kafayı koymuşsa hiçbirşey onu durduramaz. Ayrıca İe yi silsen bile internet bağlantının can damarıdır.Bunu da belirteyim.

ie yi silmedim msn için lazım oluyor...3 tarayıcım var şu an opera firefox ve ie..aslında chrome da vardı ama sürekli güncellemeye çalışıyordu kaldırdım gitti...adam kafayı niye koysun ki alt tarafı forum şifrelerimden başka hiçbir gizli bilgim yok onunlada en fazla foruma girip küfredip banlanır ben de 10 dakika içinde bütün hesaplarımı yenileriyle değiştiririm..