yamayı yükledim ama dil seçeneği ayarı?

HPQ-User
08-11-2008, 18:24   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pavilion sormuş:
merhaba
unreal tournament orjinal dilinde almanca olarak çıktı ama ben bunu ingilizce yapmak istiyorum bunu oyunun içindeki ayarlar menüsünden yapabilirmiyim_?
not: 1.2 yaması yükelndi.
kernel32.dll hatası da veriyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
dv6148eu
amd turion 64x2
nvidia geforce go7200
1gb ram
80gb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092417 Firefox/3.0.3

Fattur
08-11-2008, 18:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

UT nin hangi versiyounu? bir sürü versiyonu var  UT3 ise yapamayabilirsin.Tam emin değilim

umuthvr
08-11-2008, 19:07   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
331 mesaj

ut3 yamasını da yükledim ama siz bana anlatın ben yapabilirim

umuthvr
10-11-2008, 15:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
331 mesaj

sanırım kimse yardım edemicekAğlıyorAğlıyorZonkZonk

SAİNT
10-11-2008, 15:34   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

kernel için şunları önerebilirim hat için yani
1) Başlat > Çalıştır'a " services.msc " yazıp, Tamam dedikten sonra burada bulunan DCOM Sunucusu İşlem Başlatıcı hizmetini çift tıklayınız. Başlangıç Türü seçeneğini Otomatik yapınız.

2) Başlat > Çalıştır'a " dcomcnfg " yazıp, Tamam dedikten sonra Bileşen Hizmetleri > Bilgisayarlar > Bilgisayarım üzerinde Sağ Tık > Özellikler > COM Güvenliği sekmesine gidiniz. Erişim İzinleri > Sınırları Düzenle butonunu tıklayınız. Ekle sekmesini tıkladıktan sonra da çıkan pencereye bulunduğunuz Kullanıcı Hesap adınızı yazınız. Pc'nizi yeniden başlatınız.

SAİNT
10-11-2008, 15:36   |  #6  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

KERNEL HATALARI

Windows hata mesajları arasında KERNEL32.DLL hata mesajları en ünlüsüdür ve sık tekrarlanıp insanı deili eder. Bu hata mesajı içinde çeşitli sürücüler (Explorer, Guide.exe, Msgsrv32, Commgr32, Mprexe ve diğerleri), ile ilgili Geçersiz Sayfa Hatası (Invalid Page Fault) mesajı alıyorsanız, paroal dosyanızın bozulmuş olması kuvvetle ihtimaldir. Bu durumda parola dosyanızı aşağıdaki şekilde yeniden oluşturmalısınız: \Windows klasörünü açın. .pwl soyadlı bütün dosyaları silip Windows’u tekrar başlatın.

Not: Bu işlem bütün şifrelerinizi silecektir, Bu yüzden, önceden tüm şifrelerinizi - sonradan tekrar girmek için - bir kenara not alarak bu işe girişmenizi öneririz.

"MSIMN caused an invalid page fault in module KERNEL32.dl" gibi bir hata alıyorsanız, PC’nize Happy99 virüsü bulaşmış olabilir. Bu virüsü temizleme konuda [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] adresinde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kernel32 hatalarının diğer genel nedenleri arasında şunlar sayılabilir:

l Uyumsuz veya kalitesiz bellek kullanmak.

Bellekte çok bariz bir kusur varsa şu şekilde bulunabilir: C:/config.sys dosyasına DEVICE=C:\WINDOWS\HIMEM.SYS /TESTMEM:ON

satırını ekleyin (Başlat*Çalıştır >msconfig* Config.sys bölümünden de ekleyebilirsiniz). Windows’u baştan başlatın. Açılırken ekranda ‘in xx:xxxxxx adresinde güvenilmez bellek adresi bulduğuna dair bir mesaj alırsanız bellek problemi vardır. Ancak bu mesaj her zaman çıkmayabilir. Bellek testi yapan BCM Diagnostics programını [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız].

com/utilities/windiag.zip adresinde bulabilirsiniz.

Bu tür bir başka shareware program da [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] adesindeki kayıt formu doldurularak elde edilebilir. Öte yandan bellek testinin çok güç bir iş olduğunu ve her zaman mutlaka markası bilinen, kaliteli bellek kullanılması gerektiğini hatırlatalım.

l Bir diğer neden overclocking. İşlemcinizi overclock ettiyseniz, PC’niz ve özellikle belleğiniz bunu kaldıramıyor demektir.

l Grafik hızlandırma seçeneği, ekran kartınızın destekleyebildiğinden daha yüksek ayardadır. Bu ayar ile ilgili bilgileri, yukarıda, "Ekran Kartı Problemleri" başlığı ile vermiştik.

l Sürücüler bozuk veya eskidir; özellikle de ekran kartı sürücüleri. Özellikle Internet Explorer ile ilgili hataların ekran kartı sürücüsü güncellenerek giderildiği bilinmektedir.

l PC’nizin havalandırması (işlemci veya güç kaynağı fanı) düzgün çalışmıyordur. Özellikle tozdan dönemez hale gelen fanlara dikkat etmek gerekir.

umuthvr
10-11-2008, 15:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
331 mesaj

teşekkürler yardımlarınız için