!YARDIM ADSL DOWNLOAD PROBLEMİ!

supercharger
14-10-2008, 00:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar benim problemim işletim sistemimle mi? ayarlarımlamı? Yoksa modemimlemi anlıyamadım? herhangi bişeyi download etmeye başladığımda 100KB/s geçince modem duruyor ve bi süre hiç bişey yüklemiyor tekrar yüklemeye başladığında 100kb/s altına inmiş oluyor tekrar üstüne çıkınca download yine duruyo bunun sebebini bir türlü anlıyamadım daha önce robotics 4 lü rooter kullanıyordum ve herhangi bi sorunla karşılaşmadım. Acaba bellirli bir zaman periyodunda mı duruyor  bunuda anlıyamadım çünkü download süresinde 5-6 saniyede bir durup tekrar başlıyor belli bir hızı geçince mi yoksa belli bi sürede bir mi duruyor bilmiyorum.Biri yardımcı olursa sevinirim deli olucam. İşletim sistemim windows vista kullandığım modem linksys wag200g wirelles modem şimdiden teşşekürler

Yavuz Taşcı
14-10-2008, 00:23   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

merhaba..adsl modeminizi fabrika ayarlarına geri çevirmeyi denediniz mi?

sonicteam
14-10-2008, 23:15   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj
supercharger
Arkadaşlar benim problemim işletim sistemimle mi? ayarlarımlamı? Yoksa modemimlemi anlıyamadım? herhangi bişeyi download etmeye başladığımda 100KB/s geçince modem duruyor ve bi süre hiç bişey yüklemiyor tekrar yüklemeye başladığında 100kb/s altına inmiş oluyor tekrar üstüne çıkınca download yine duruyo bunun sebebini bir türlü anlıyamadım daha önce robotics 4 lü rooter kullanıyordum ve herhangi bi sorunla karşılaşmadım. Acaba bellirli bir zaman periyodunda mı duruyor  bunuda anlıyamadım çünkü download süresinde 5-6 saniyede bir durup tekrar başlıyor belli bir hızı geçince mi yoksa belli bi sürede bir mi duruyor bilmiyorum.Biri yardımcı olursa sevinirim deli olucam. İşletim sistemim windows vista kullandığım modem linksys wag200g wirelles modem şimdiden teşşekü
sonicteam
14-10-2008, 23:22   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj
supercharger
Arkadaşlar benim problemim işletim sistemimle mi? ayarlarımlamı? Yoksa modemimlemi anlıyamadım? herhangi bişeyi download etmeye başladığımda 100KB/s geçince modem duruyor ve bi süre hiç bişey yüklemiyor tekrar yüklemeye başladığında 100kb/s altına inmiş oluyor tekrar üstüne çıkınca download yine duruyo bunun sebebini bir türlü anlıyamadım daha önce robotics 4 lü rooter kullanıyordum ve herhangi bi sorunla karşılaşmadım. Acaba bellirli bir zaman periyodunda mı duruyor  bunuda anlıyamadım çünkü download süresinde 5-6 saniyede bir durup tekrar başlıyor belli bir hızı geçince mi yoksa belli bi sürede bir mi duruyor bilmiyorum.Biri yardımcı olursa sevinirim deli olucam. İşletim sistemim windows vista kullandığım modem linksys wag200g wirelles modem şimdiden teşşekü
Arkadaşım aynı sorun bendede bugün ortaya çıktı.Bende Windows Xp var.Modemde Datron onlarla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Telekomdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.