yardım arkadaşlar

marchello
14-06-2014, 20:42   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
91 mesaj

öncelikle herkeze mrb arkadaşlar sormak istediğim soru şudur kendi eivimize taşınıyoruz ve fiber alt yapı var benim iki sorum olucak sizlere birincisi  superonline mı yoksa ttnet mi alıyım ve ikinci sorum  hangi modemi alıyım beni sıkıntı yaratmıcak ve hızdan problem olmıcak  modem lazım fiber alıcam zaten altyapısı var paradan yana sıkıntım yok... herkeze saygılar.....

mustafa2116
15-06-2014, 01:20   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Süperonline Alırsan üst kota bulunduğun bölgedeki Süperonline kullanıcı değerlerine göre değişim yaşar. Ki bu iyi bişi

TTnet alırsan  üst kota dolduğu an firenlenirsin.

ben süperonline kullanıyorum ve bulunduğum bölgede süperonline  üst kotayı pek uygulamıyor 16 mps  50 gb yerine 16 mps 100 gb lerde yavaşlatıyor. Kullanıcı birimelrine göre değişyor.. :D

Kapalı Hesap (153334)
15-06-2014, 14:51   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

ttnet doping o bu şu hikaye geç fibere rahatla.Naptıkları belli değil haftada bir yavaşlıyor öyle böyle değil.Test ediyorsun sorun yok internete girmek istediginde yada video izlediginde işkenceye dönüyor.Ayrıca ping çok yüksek oyun falanda oynatmıyor.Adamların ping i 5ms senin 120ms  adam ates ediyor sen görene kadar adamı ölüyorsun.Zulum.Hemen fibere geç.Bende kısa zamanda geçicem.
Ben dopingden şikayetçi değilim fakat istedigim performası alamadım.Sözde 8mbit.upload hızıda çok düşük upload hızı çok önemli insanlar download önemli sanır aslında upload hızı çok daha önemli çünkü sitelerden geri gelen yanıtı upload agır olursa site geç açılır.Video geç dolar.
Mesala bende 8mbit download 1mbit den çok daha düşük bir hızdada upload hızı var.3 kişi kullandıkmı internet ferç geçiriyor.Halbuki 8mbit upload 50mbit download olsa 30 kişi bağla internet kafe diye işlet.Bide ping oranın çok düşer 2ms kadar düşer.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (254447) ~ 15 Haziran 2014 14:56
mustafa2116
15-06-2014, 19:44   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
ttnet doping o bu şu hikaye geç fibere rahatla.Naptıkları belli değil haftada bir yavaşlıyor öyle böyle değil.Test ediyorsun sorun yok internete girmek istediginde yada video izlediginde işkenceye dönüyor.Ayrıca ping çok yüksek oyun falanda oynatmıyor.Adamların ping i 5ms senin 120ms  adam ates ediyor sen görene kadar adamı ölüyorsun.Zulum.Hemen fibere geç.Bende kısa zamanda geçicem.
Ben dopingden şikayetçi değilim fakat istedigim performası alamadım.Sözde 8mbit.upload hızıda çok düşük upload hızı çok önemli insanlar download önemli sanır aslında upload hızı çok daha önemli çünkü sitelerden geri gelen yanıtı upload agır olursa site geç açılır.Video geç dolar.
Mesala bende 8mbit download 1mbit den çok daha düşük bir hızdada upload hızı var.3 kişi kullandıkmı internet ferç geçiriyor.Halbuki 8mbit upload 50mbit download olsa 30 kişi bağla internet kafe diye işlet.Bide ping oranın çok düşer 2ms kadar düşer.
upload hızları  bilerek az bırakılıyor..
Upload hızı dosya paylaşımını artırabiliyor. P2P tehlikeside burda.
Upload hızını artırmak için Daha güçlü mOdem kullanmak yerinde olur ancak bu sana sadece örnek 80 kb yerine 90 kb  artırımı sağlar.
Ping süresini kısaltmak için hosts adreslendirmelerini bilirsen  1-2 milisanye de  karşılıklı cevap alabilirsin. Bunun için bilgisayarını bir DNS sunucusu gibi kullanabilemen gerekir.