yardım edermisiniz lütfen!! cvplarnız çok önemliii

dobra_5
13-02-2009, 00:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

arkadaşlar artık kafamdaki ürünü 2ye indirdim  diyebilirim ama hala daha karar veremiorum yarın laptop almayı düşüyorum aklımda ki ilk model

asusun parmak izi bluetooth u beni çekiyor

,7949.html

sonyinin ise ekran kartı daha iyi gibi
karar verermedim acaba sonynin ekran kartı paylaşımlımı hangisini tercihi etmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim

linkleri tekrardan düzelttim arkadaşlar artık sorun çıkmaz

Son Düzenleme: dobra_5 ~ 13 Şubat 2009 03:21
ufuk_35
13-02-2009, 00:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Bende Asus m51sn var. Sadece çalışıyor mu diye bakıp bir daha hiç kullanmadığım iki özelliği: Bluetooth ve Parmak İzi Okuyucu

transit
13-02-2009, 00:40   |  #3  
Üye
96 mesaj

asusun ekran kartı çok kötü bu özelliklerde bu notebook için söylüyorum
bu fiyattaki bu özelliklerdeki notebooka yakışmamış
marka olarak bakarsan da sony önde gelir
ama markadan çok özellik önemli bence
ama asusun özelliklerine benzer hatta daha iyi ve ekran kartı iyi olan

bu notebook da yaklaşık bir fiyata

Banned
13-02-2009, 01:07   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Diğer link açılması ama asus olduka iyi. Orta seviye güzel bir laptop. Ha ekran kartı biraz daha iyi olabilir, 9600 ekran kartlı sistemlere bakabilirsiniz. Parmakizi okuyucusuna gelince sanırım windows7  yayınlanınca bu özellik laptoplarda en çok aranan özelliklerinden birisi olacak.

dobra_5
13-02-2009, 02:30   |  #5  
OP Yeni Üye
25 mesaj

teşekkür ederim kahraman lnkiş düzelttim arkadaşlar lütfen yardımcı olalım sony olanmı asus olan ürün mü

okfbgnc
13-02-2009, 02:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

rakipsizfiyat açılmıyor asusun ekran kartı düşük oyunlarda zorlanırsın sony hakkında yorum yapamıycam link ölü.transitin casper önerisini de dikkate al ekran kartı da iyi işlemcisi de.sony yi tekrar koyarsanız veya modelini yazarsanız bir bakalım o nasılmış

Son Düzenleme: okfbgnc ~ 13 Şubat 2009 02:54
Banned
13-02-2009, 03:07   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Yok sanırım kullandığım netten olacak gerek bende açılmıyor, sorun yüksek olasılık işyeri bilgisayarı olduğundandır. Bugün bir yazı okudum.
Diyorki;
    -Pahalı bir cihaz alacak olduğum zaman öncelikle teknik servisine mail atıyorum. Sanki cihazı almışşımda arızalanmış veya arızalı çıkmış gibi. Alacağım cevaba ve hızına göre o markadan alıp almamaya karar veriyorum.

Konuya dönecek olursak şöyle yada böyle markanın içerisindeki donanımlar ve bunların üreticileri aynı. Siz hagi hız ve özellikler olmasını istiyorsanız o özelliklere sahip cihazların fiyatını ve teknik servisini gözönünde bulundurduğunuzda hangisini alacağınıza birçırpıda karar verirsiniz.

Önce özellikleri sıralayalım.

İşlemci hızı: en önce göz önünde bulundurulanlardan olmalı (2.4 GHZ)

Ram: Çok düşük maliyetle yükseltilebilinir, önemli olan ne kadar ram olduğundan ziyade sistemin ne kadara kadar ram desteklediği. Çoğu bilgisayar üreticisi düşük sistemlere yüksek ram takarak iyi sistemmiş izlenimi vermeye çalışıyuor. Siz ram mikraına değil sistemin desteklediği ram miktarına ve hızına bakın.

Harddisk: İhtiyacınızı karşıladıktan sonra fiyat farkı çok fark etmiyorsa gözönünde bulundurun.

Bluetooth: Ha varlığı ha yokluğu, açık unutursunuz yok yere pil harcar, 1015 liraya usbdeb çalışan alabilirsiniz.

Kamera: Mutlaka olmalı

Ekran özellikleri: Bence en önemlilerden, sonra gölge arayp durmak zorunda kalmayın.

Ses kartı: Ses sistemi takmadıktan sonra pekte fark etmez.(bence)

Portlar; İhtiyacı karşılayacak kadar olsa yeter, gerekirse nadiren gerekecektir çoklayıcı kullanılabilinir.

Parmak izi: Hani merakınıza kalmış ama ben olmayanını almazdım.

İşletim sistemi: Linux veya freedos tercih sebebidir. İstediğin işletim sistemini kırıp keyfince kullanmak hoş oluyor. Aksi halde mikrosoft 2-3 senede bir yeni işletim sistemi çıkartıp geçiş yapmayanları düşman görüyor.

Ekran kartı: Ekran kartı başlı başına bir sistemdir. Önemli olan ne denlisine ihtiyaç duyup duymadığınız misal laptopta oyun merakısıysanız 3470 sizi hayal kırıklığına uğratabilir,nvidia 9600 kullanılan sistemler daha iyi olacaktır. Yok amacına uygun olarak laptopu ofis vs. işlerimde kullanacağım oyunla felan sistemi mahvetmeyeceğim derseniz 3470 de fazlasıyla yeterli olacaktır.

Servis; EN ÖNEMLİSİ ( bence). Bunlar narin cihazlar, hatalıda olabilir beklenmeyen hatalarda yapabilir. Servisi kötüyse, yapmıyor veya eveleyip geveliyorsa paranızdan olduğunuz yetmiyormuş gibi canınızdanda olmaya başladınız demektir.

Sonuç: Önce ne istediğinize, sonra istekelerini en iyi neyin karşıladığına, sonra fiyat ve hkalitesine bakın sonrasında alın. En iyi bile en kötü, en yeni bile en eski olmaya mahkumdur, bu teknoloji aleminde.

Hani nöbetteyiz geceler uzun, frene basmasak sabaha kadar yazacakmışız.

dobra_5
13-02-2009, 03:22   |  #8  
OP Yeni Üye
25 mesaj

linkleri tekrardan düzelttim arkadaşlar artık sorun çıkmaz yorumlarınızı tekrar bekliyorum

ensar2002
13-02-2009, 03:59   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj

ben daha yeniyim,site forum şahane ötesi

angelsneverdie
13-02-2009, 12:41   |  #10  
Yeni Üye
27 mesaj

Oyun amaçlı düşünüyorsan sana aşağı da ki modeli öneririm. 512 paylaşımsız ekran kartı mevcut.

,8171.html

erdem barış
13-02-2009, 14:35   |  #11  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,312 mesaj

Casper ın çıkardığı laptoplar çok uygun ve özellikleri de mükemmel mesela 4000 tl ye toshibadan alınan bi laptp 2500 tl ye alınabiliyo sonuçta parçalar aynı işlemci aynı harddisk aynı ram aynı işletim sistemi aynı.firmalar marka yapıştırıp prestijine göre fiyatı basıp yolluyo mağazaya alacağın laptopu seçmişsin kafanı karıştırmak istemem ama bi de başka markalara baksan elinde 2000 tl civarı bi para var çok iyi bi masaüstü de alabilirsin bu parayla dediğim gibi Casper nirvana laptoplara bi bak.

bu tam bi oyun canavarı parmak izi okuyucuyu işe yaramaz vista ya girişte şifre koyarsın tamamdır.bluetooth bu modelde de var ekran kartı nvidia 9600gs oyun için yeterli directx10 destekli 512 mb çekirdek hızları ve işlemci hızları güzel .hadi kolay gelsin.

Son Düzenleme: erdem barış ~ 13 Şubat 2009 14:41
okfbgnc
13-02-2009, 16:03   |  #12  
Yıllanmış Üye
259 mesaj

oyun oynayacaksan bu ikisi senini işini görmez bence ekran kartı 9600 olan bir makina çok daha uygun olur

arda001
13-02-2009, 17:22   |  #13  
Yıllanmış Üye
190 mesaj

bu ikisini de alma...casper hiç alma..

Kapalı Hesap (105749)
13-02-2009, 18:28   |  #14  
Kapalı Hesap
280 mesaj

Laptop alma bence güzel bir kasa yapalım sana:)

reward
18-02-2009, 15:12   |  #15  
Taze Üye
14 mesaj

wwww.canbilisim.com bi de buraya bak istersen Beğendim

marosarap
18-02-2009, 19:58   |  #16  
marosarap avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj