Yardım edin arkadaşlar bi çare bulun şu olaya

muho06
25-02-2013, 20:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
207 mesaj

arkadaşlar ben 2 hafta önce bi pc topladım 

HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

Core i5 3570k soket 1155 3,5ghz 6mb cache 22nm işlemci

intel 120GB 330 Serisi Sata 3.0 SSD (500MB Okuma / 450MB Yazma)

3.5" 500GB Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64MB Cache Hardisk

msı Z77A-G43 Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2667MHz(O.C.) DVI&HDMI Anakart

HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

windows 7 64bit ultimate

pc özelliği bu windows modede kinght online oynuyorum buyrun söyle

Benim diğer pc pentium 4 3.00ghz

nvidia geforce 6200 turbo (tm) 256mb ekran kartı

80gb harddisk

2gb ddr2 kinghtton ram

windows xp profesyonel işletim sistemivar

bu pcde 4 tane aynı şekil oyun acıyorum işlemci %95-%98 arası oynuyor hiç internet felan açmazsam  oyun zaten özelliksiz bi oyun acayip derecede hafif zaten oyun herşey low ayarda herşey düşük ama gel gellim internet acıyorum işlemci %100 vuruyor hemen oynun biri kapanıyo kendigilinde ben buna bi anlam veremiyorum Bi yol gösterin bana napıyım ben arkadas 3tane kullanıyor char i7 2 cinesil işlemcili leptopuvar aynı sekil acıyor herşey kulalnıyor vidiyo izliyo cart curt %30 anca oluyor islemcisi 4 cekirdek aynı şekil ben buna bi anlam veremiyom bukadar kötümü bu i5 okadar internete fark yok farkyok bumu dur yani

Son Düzenleme: muho06 ~ 25 Şubat 2013 20:32
black_flood
25-02-2013, 23:10   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kötülüklen alakalı bir durum değil normalde bu oyun doğası gereği ne ayaktır anlamadım ama tek 1 client açık çalışıyordu daha sonra  multi client açmaya olanak sunduysa bilemem. ben en basidini anlatayım sanal pc kurup onun üzerinden oyna ayrıca cpu kullanımı çok agresif x6 bir buldozer fx' te sanal pc bazında  ram eğer yetiyorsa 10 tane sorunsuz çalışıyor. sendeki i5 ile bu dediklerim imkansız gibi bir şey.

muho06
26-02-2013, 07:43   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

banna açmama koymuyo adamın 2 çekirdek işlemciyle 8 tane açması koyuyor :D

berk1995
26-02-2013, 19:33   |  #4  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 17
323 mesaj

Forumda hep diyorum ama dinlemeden gidip intel işlemci alıyorsunuz sonrada niye 4 oyun açamıyorum diyorsun. Oyun için her zaman amd işlemciler önerilir çünkü amd işlemciler oyun yani iş yüküne göre çekirdek hızlarını yükseltirler aynı zamanda sanal çekirdeklerini devreye sokarak üstün performans sağlarlar. Misal amd fx 6100 işlemci fiziksel 3 sanal 6 çekirdektir. Masaüstündeyken yaptığın işlemleri fiziksel 3 çekirdek üzerinden yapar. Ama bir oyuna girdiğinizde yada aynı oyundan 4 tane açtığınızda sanal 3 çekirdeği otomatik olarak çalıştırarak 6 çekirdekli olurlar. Aynı zaman da normal durumda 3.3 Ghz olan saat hızlarını 4.0 Ghz ve daha da üstüne çıkarabilirler. Bu teknoloji sadece amd işlemcilere aittir. Bir de ön bellekleri yüksek olduğundan (16mb gibi) işlemleri daha hızlı bir şekilde işe sokabiliyorlar. İntel İşlemcilerde bunu yapmak neredeyse imkansız o.c ile yapabilirseniz ne ala fakat bu da işlemci örünü azaltıyor. Bu yüzden oyun performansı istiyorsan amd işlemci almalıydın. Dediğin kişinin demek ki 2 çekirdekli bir amd işlemcisi si var diye bilirim.

Son Düzenleme: berk1995 ~ 26 Şubat 2013 19:36
pankreas76
26-02-2013, 21:02   |  #5  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj
Alıntı: berk1995  
Forumda hep diyorum ama dinlemeden gidip intel işlemci alıyorsunuz sonrada niye 4 oyun açamıyorum diyorsun. Oyun için her zaman amd işlemciler önerilir çünkü amd işlemciler oyun yani iş yüküne göre çekirdek hızlarını yükseltirler aynı zamanda sanal çekirdeklerini devreye sokarak üstün performans sağlarlar. Misal amd fx 6100 işlemci fiziksel 3 sanal 6 çekirdektir. Masaüstündeyken yaptığın işlemleri fiziksel 3 çekirdek üzerinden yapar. Ama bir oyuna girdiğinizde yada aynı oyundan 4 tane açtığınızda sanal 3 çekirdeği otomatik olarak çalıştırarak 6 çekirdekli olurlar. Aynı zaman da normal durumda 3.3 Ghz olan saat hızlarını 4.0 Ghz ve daha da üstüne çıkarabilirler. Bu teknoloji sadece amd işlemcilere aittir. Bir de ön bellekleri yüksek olduğundan (16mb gibi) işlemleri daha hızlı bir şekilde işe sokabiliyorlar. İntel İşlemcilerde bunu yapmak neredeyse imkansız o.c ile yapabilirseniz ne ala fakat bu da işlemci örünü azaltıyor. Bu yüzden oyun performansı istiyorsan amd işlemci almalıydın. Dediğin kişinin demek ki 2 çekirdekli bir amd işlemcisi si var diye bilirim.

ben dedim adama i5 3570k al diye bendede 3570k var sen şimdi bunu 2 gerçek 2 sanal olduğunuda söylersin evde 2 tane daha pc var biride i7 3770k diğeride i7 2700k hadi bakalım ben bu adamın yaşadığını i5şimde hiç yaşamadım ben amd kullanmış bir adamım fx 8150 vardı hadi o acemiliğimize geldi sonra fx8320 aldım bide fx6da vardı oyunlarda intel açık arada koydu ondan sonra onları elden çıkarttım sen hangi dünyadan yaşıyon yok 3 gerçekmiş 3 sanalmış biz aynı şeyimi konuşuyoruz bu bildiğimiz fx6 dan bahsediyon demi 3 tane çift çekirdekli işlemciden :=] kardeşim sen hiç bakmadınmı o işlemciler 3 tane çift çekirdekden oluşuyor her çiftde 1 tane ortaklaşa kayar nokta hesaplayıcı kullanıyor bunada 6 çekirdek denemez bildiğimiz 3 çekirdek bu olay çekirdekleri yormuyor ve ısı yükseltmiyor tek etkisi bu oyunlar çekirdek başına performans istiyor ve amd bu konuda sefilleri oynuyor bu olay sağdece amdye özgü bu arkadaş o oyunları amd dede açsa aynı sorunu yaşıyacak çünkü ne 6 tane yada 8 tane kayar nokta hesaplıyıcıları yok bir konuda haklısın intel işlemcilerde o.c işlemcinin ömrünü kısaltıyor milyar yıllık ömürlerinden bir 500 yıl eksiliyor

Son Düzenleme: pankreas76 ~ 26 Şubat 2013 21:06
berk1995
27-02-2013, 09:34   |  #6  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
323 mesaj

Anlasilan sen amd yi sevmiyorsun bizde biliyoruz fx 6100 un uc cekirdek oldugunu farkindaysan fiziksel uc sanal da uc dedim ama onlarin ne anlama geldigini bilmiyorsan bu konuda sana diyecek sozum yok :] oyunlarda amd fx serisi islemcilerin intel islemcileri gectigi testlerle kanitlandi oyun icin amd alinmali belliki sen intel taraftarisin omur.bakimindan intelin uzun oldugu kesin ama gerek hiz gerekse kullanim bakiminda amd suan ileride diyebilirm belli bir fiyata kadar mesela ucuncu nesil i7 bir islemci var fiyati 2200 civarinda onunla hicbir amd yibir tutamazsin fakat fx8 ile veya fx6 ile i5 i karsilastirmanda amd gece

pankreas76
27-02-2013, 15:50   |  #7  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Anlasilan sen amd yi sevmiyorsun bizde biliyoruz fx 6100 un uc cekirdek oldugunu farkindaysan fiziksel uc sanal da uc dedim ama onlarin ne anlama geldigini bilmiyorsan bu konuda sana diyecek sozum yok :] oyunlarda amd fx serisi islemcilerin intel islemcileri gectigi testlerle kanitlandi oyun icin amd alinmali belliki sen intel taraftarisin omur.bakimindan intelin uzun oldugu kesin ama gerek hiz gerekse kullanim bakiminda amd suan ileride diyebilirm belli bir fiyata kadar mesela ucuncu nesil i7 bir islemci var fiyati 2200 civarinda onunla hicbir amd yibir tutamazsin fakat fx8 ile veya fx6 ile i5 i karsilastirmanda amd

al bakıyım burda amd fx8 mimarisi var fx6da 7ve 8. çekirdekler yok sen sanal falan kastediyorsun ortada sanal olan birşey yok demissinki fiziksel 3 çekirdeği var 4 den fazla oyun açtığında ise sanal 3 çekirdeği açar 6 çekirdek olur eğer mimariden anlıyorsan burda sanal bir çekirdek bulamazsın eğer ekstıradan 3 sanal çekirdek daha var dersen o işlemcinin 9 çekirdekli olması lağzım ozamanda fx9 yazardı :=]  fx6 bildiğimiz gerçek 6 çekirdek ama her çift çekirdek bir kayar nokta kullandığı için 3 çekirdek performansı verir tmm amd hız konusunda inteli geçmiş ola bilir ama hız okadar fark yaratamıyor ne yazıkki arabaları düşün çok hızlı araban var ama virajı alamıyor yavaşlıyor diyer araba virajı iyi alırsa öbür arabayı geçer mantık böyle bide amd oyunlarda inteli geçmiş demissin onun için kos koca amd fx8 intelin ortancı işlemcisi i5 lerle kapışıyor neden amdnin en üst modeli inteli orta modeli ile kıyaslanıyor bana bunu açıkla hatta i5 leri bile geçilemiyor word of cambin oynunda fx8 intel i3 3220 ye geçildi bide bana oyunda amd diyor yürü git allah aşkına kimin anladığı belli oluyor

berk1995
28-02-2013, 18:08   |  #8  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
323 mesaj
Alıntı: pankreas76  

al bakıyım burda amd fx8 mimarisi var fx6da 7ve 8. çekirdekler yok sen sanal falan kastediyorsun ortada sanal olan birşey yok demissinki fiziksel 3 çekirdeği var 4 den fazla oyun açtığında ise sanal 3 çekirdeği açar 6 çekirdek olur eğer mimariden anlıyorsan burda sanal bir çekirdek bulamazsın eğer ekstıradan 3 sanal çekirdek daha var dersen o işlemcinin 9 çekirdekli olması lağzım ozamanda fx9 yazardı :=]  fx6 bildiğimiz gerçek 6 çekirdek ama her çift çekirdek bir kayar nokta kullandığı için 3 çekirdek performansı verir tmm amd hız konusunda inteli geçmiş ola bilir ama hız okadar fark yaratamıyor ne yazıkki arabaları düşün çok hızlı araban var ama virajı alamıyor yavaşlıyor diyer araba virajı iyi alırsa öbür arabayı geçer mantık böyle bide amd oyunlarda inteli geçmiş demissin onun için kos koca amd fx8 intelin ortancı işlemcisi i5 lerle kapışıyor neden amdnin en üst modeli inteli orta modeli ile kıyaslanıyor bana bunu açıkla hatta i5 leri bile geçilemiyor word of cambin oynunda fx8 intel i3 3220 ye geçildi bide bana oyunda amd diyor yürü git allah aşkına kimin anladığı belli

Orada anlatmak istediğim üç sanal çekirdek yok tan var edilen bir çekirdek değil daha önce yazdığımıda gördüysen masaüstünde üç çekirdek üstünden çalışır ama bir oyuna girdiğinde diğer üç çekirdeğide aktif eder bu konularda bir çok makale var eğer senin dediğin gibi gerçek 6 veya 8 çekirdek olasaydı amd erkenden işi bitirmiş olurdu bide sana birşey sormak istiyorum madem fx8 orjinal 8 çekirdek peki fiyatı neden bir i5 kadar hatta daha da az ??? bu konuyu bence biraz araştırmalısın amd kendisi mimarisinin 4 fiziksel + 4 sanal çekirdekten olduğunu açıkladı. Bence bu sana yeterince cevap oldu istersen birde buna bak :]

pankreas76
28-02-2013, 20:29   |  #9  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
 Orada anlatmak istediğim üç sanal çekirdek yok tan var edilen bir çekirdek değil daha önce yazdığımıda gördüysen masaüstünde üç çekirdek üstünden çalışır ama bir oyuna girdiğinde diğer üç çekirdeğide aktif eder bu konularda bir çok makale var eğer senin dediğin gibi gerçek 6 veya 8 çekirdek olasaydı amd erkenden işi bitirmiş olurdu bide sana birşey sormak istiyorum madem fx8 orjinal 8 çekirdek peki fiyatı neden bir i5 kadar hatta daha da az ??? bu konuyu bence biraz araştırmalısın amd kendisi mimarisinin 4 fiziksel + 4 sanal çekirdekten olduğunu açıkladı. Bence bu sana yeterince cevap oldu istersen birde buna bak :]

fx8 neden i5den ucuz biliyormussun i5şi performans olarak geçemiyor amdnini inteli performansda geçemediği işlemciler fiyat olarak intelin altında kalıyor fiyat olarakda neden 2011ler pahalı amdnin onlarla yarışacak işlemci performansı yok sen niye zorluyon la sen dediğininfarkında değilsin ben diyomki her çift çekirdeğin bir kayar nokta hesaplıyıcısı var masa üstünde 3 çekirdek çalışıyor oyunda ise 3 çeğirdeğin yanındaki eşleri açılıyor diyorsun ve sen bunlara sanal diyon hadi bunlar sanal olsun onları açılmış olması birşey ifade etmiyor çünkü birtane kayar nokta hesaplıyıcıları var bunu şöyle düşün 2 tane depo var bu depolara ayrı 1er boruyla su olduruluyor ilk depo doluyor ondan sonra diğer depoya geçiyor bu 2 deponun bir tane suyu çıkarmak için borsusu var ilk depo dolunca diğerine geçtiğinde oda dolar ve su akımında bir dğeşiklik olmaz biri dolduğuna göre diyeride dolar sonuc sağdece daha fazla veriyi alıyor ama ama işlemleri tek çekirdek yolunda çıkarıyor ne fark oldu çift veya sanal olması eğer sanal ise neden amd 6 çekirdek 8 çekirdek diyorda intel hepsine 4 çekirdek diyor 8 çekirdek demek daha cazip geliyor insana intel salkmı i7 lere 4 gerçek 4 sanal desin amd 8 çekirdek diye satsın senin mantık anlayışına hayranım o açıklamarı koy bakıyım eğer 4 gerçek 4 sanal diye çıklamasını koymazsan amdnin bir daha birşey yazma bu foruma

Son Düzenleme: pankreas76 ~ 28 Şubat 2013 20:31
black_flood
28-02-2013, 21:46   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

işlemcinin ne olduğu önemli değil sanırım dikkat eden olmadı oyun normalde çoklu client açmaya imkan tanımıyor koxp v.b macro kod yazmadıkça. sanki fx 6100 varda bende açıyor mu zannediyorsunuz açmıyor bu işin intel yada amd ile alakası yok sanal pc kuracaksınız ancak bu şekilde istediğiniz gibi bir sonuca erişebilirsiniz macro kullanmadan.

muho06
28-02-2013, 22:08   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj
Alıntı: black_flood  
işlemcinin ne olduğu önemli değil sanırım dikkat eden olmadı oyun normalde çoklu client açmaya imkan tanımıyor koxp v.b macro kod yazmadıkça. sanki fx 6100 varda bende açıyor mu zannediyorsunuz açmıyor bu işin intel yada amd ile alakası yok sanal pc kuracaksınız ancak bu şekilde istediğiniz gibi bir sonuca erişebilirsiniz macro kullanmadan.

:D sanal pc kurunca sen sanıyonmu azalıyor :D 2 si arasında bi farkyok hadda %5 %10 daha fazla tüketi arkadaşım sanal pc dedigin olay zaten kendi pcde oluyor aynı donanım kullanıyor :D vmvare kurdum server kurmak icin simdide port acıyorum sanal makinada kapalı diyo ana makinanın ip i yapınca anamakinada acık gözüküyo bişey anlamadım benbu işten

black_flood
01-03-2013, 13:17   |  #12  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

senin dediğinin hiç mantığı yok yani işlemcimden kaynaklıdır belki ama sanal pc ortamında işlem yaparken cpu yatışta çok zorlarsam % 30 larda.

muho06
01-03-2013, 16:51   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj
Alıntı: black_flood  
senin dediğinin hiç mantığı yok yani işlemcimden kaynaklıdır belki ama sanal pc ortamında işlem yaparken cpu yatışta çok zorlarsam % 30 larda.

:D kardes sen hangi probramla denedin bilmiyorum ama sanal pc mantıgı zaten sisteminde 2 pc calısıyor  sonucda bu kendi kendi kendine calısmıyo yada normal pc den farkkıyok herşeyi aynı ram kullanıyor aynı işlemci ben kendim private server kurdum kinght online pvp bilirsin dosyaları acıyorum sanal makinada islemci %10%30 anamakinadaki işlemci %70 cıkıyor bakıyorum ne kullanıyor vmvare kullanıyor  buda nedemek sanal makinada kullanıyor yani kendi pcde aynı oynu cok lu acman daha mantıklı 2 isletim sistemiyerine 1tane kullanmak

berk1995
01-03-2013, 19:37   |  #14  
berk1995 avatarı
Yıllanmış Üye
323 mesaj

Bu yazıyı incelemeni özellikle 4. sayfasını dikkatle okumanı istiyorum.

Bu yazıyı da incelemeni istiyorum.

pankreas76
01-03-2013, 20:09   |  #15  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Bu yazıyı incelemeni özellikle 4. sayfasını dikkatle okumanı istiyorum.

Bu yazıyı da incelemeni istiyorum.

okudum 4 gerçek 4 sanal diye birşey yok adam buldozer mimarisinde 2li çift çekirdek olduğunu söylemiş al buda senin verdiğin yerden tanıdık gelecekmi bakalım

black_flood
01-03-2013, 20:40   |  #16  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

nerden uydurdunuz sanal çekirdekleri yaw hem i5 hemde amd için anlamak çok zor 2 sininde farklılıkları var amd olan sistem evet gerçekten 8 çekirdeklidir fakat bir nokta var aynı mimariyi intel Pentium D 930 ve sonrasında kullanmıştır ta ki core 2 duo mimarisine atlayana kadar. core 2 duo ile birbirinden bağımsız işlemci çekirdeklerinden oluşan işlemci mimarileri gelişti sadece. pentim D dediğimiz ama herkezin tek çekirdek dediği işlemcilerde gerçekte çift çekirdektir sadece 2 tane birbirinden bağımsız işlemci çekirdeği kullanıp slikon üzerine yana yana koymak yerine üst üste preslenmiş vaziyette sundular. amd buldozer mimarisi ile aslında çok aşırı performans elde edebilirdi ama maalesef intelin gerçekte bir başarı çıtası elde edemeyeceğini anlayıp bıraktığı mimarinin aynısı buldozer mimarisinde kullanıldı. her modül 2 adet üst üste preslenmiş işlemci çekirdeklerinden oluşuyor.

i5 mimarisinde sadece 1 tane sahte işlemci sunuldu oda i5 650 herkeze 4 çekirdek diye lanse edildi ama gerçekte 2 çekirdekliydi ve sitesindede 2 çekirdekli diye geçiyor.

Erdem_Aydın
01-03-2013, 20:45   |  #17  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Alakasız tartışmalar konu bu değil. 

Kardeş bence o kurulumda bir sorun var. Sen o oyunu sil siteden tekrar indir kur. Eğer sen ek pakaetler yüklüyorsan çoklu hesap açmak için o programlarda sorun olabilir. O programlarda bir yazılım hatası nedeniyle işlemcin sonsuz döngüye girmiş gibi geldi. Yoksa işlemcinin bu seviyelere çıkması için video convert yada render tarzı işlemler yapman gerekir...

muho06
01-03-2013, 20:57   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj
Alıntı: erdem552  
Alakasız tartışmalar konu bu değil. 

Kardeş bence o kurulumda bir sorun var. Sen o oyunu sil siteden tekrar indir kur. Eğer sen ek pakaetler yüklüyorsan çoklu hesap açmak için o programlarda sorun olabilir. O programlarda bir yazılım hatası nedeniyle işlemcin sonsuz döngüye girmiş gibi geldi. Yoksa işlemcinin bu seviyelere çıkması için video convert yada render tarzı işlemler yapman gerekir...

vallaha denedim farketmedi windows modede %30 calısıyor düşün artık :D benim pentium 4 lü pc acılmıyo acılsa foto cekip koyacam burayada % kac kullandıgını acılmıyor pc anakart logosunda donuyo kalıyor

Erdem_Aydın
01-03-2013, 21:02   |  #19  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Garip bir durum. Masaüstünde mi %30?

muho06
01-03-2013, 21:06   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

Arkadaşlar söyle yapalım pankreas76 kardes sen 8320 işlemcili pc yi ac kinght online indir ben sana ıd paw veriyim windwos modedeye  oyna gir ve söyle fotorafcek eger aynı olursa burdaki bende dahi hiç kimse konusmasın ayriyeten bu oyundan 2tane accan böylelikle amd ve intel tartısması kendi denememizle bitmis olsun

pankreas76
01-03-2013, 21:16   |  #21  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Alıntı: muho06  
Arkadaşlar söyle yapalım pankreas76 kardes sen 8320 işlemcili pc yi ac kinght online indir ben sana ıd paw veriyim windwos modedeye  oyna gir ve söyle fotorafcek eger aynı olursa burdaki bende dahi hiç kimse konusmasın ayriyeten bu oyundan 2tane accan böylelikle amd ve intel tartısması kendi denememizle bitmis

ben fx 8320 ile gigabyte anakartını sattım ama şöyle birşey var sen sistemi alamdan önce bir test ed diyordunya orda ortos açtım ve gta4 oynadım ortos 2 çekirdeğin kullanımı %100 yapıyor sonra gta4 oynadım en düşük 35 fps aldım bunuda telfonla video aldım istersen bunu video göndere bilerim sende benim denediğimi dene ortosu aç ve gta4 gir ama şöyle bir sorunda var 4 çekirdek performansı etilemediği için o program 4 çekirdekden 1rini götürmüş mantığna geldi ama sen benim dediğimi de eğer deneymezsen bir amd sistem bulmaya çalışırım en kötü gene amd alırım :=]

muho06
01-03-2013, 21:34   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

vallaha pentium 4 işlemci nvidia geforce 6200 256mb ekran kartı 2gb ddr2 ram ve 80gb harddiskli pc de acıp fotosunu çekmek istiyorum ama acılmıyo pc acılsa ondada 4 tane aynı oynu acıyordum  işlemci %100 vuruyordu bundada 4 tane  acıyom işlemci %98-%100 arası :D    ben bunu anlayamadım ve bunun bi acıklamasını bulamadım bu resmen 2 işlemcide eşit demek :D ben bu konuyu uzatmamın nedeni ben bunu 2 yılsonra hiçbir oyun felan oynayamam at cöpe gitsin hesabı gibi geliyor bana

pankreas76
01-03-2013, 21:40   |  #23  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj

sen o gta4 dene ben bir arkadaş ile konuşuyum sana geri dönerim

muho06
01-03-2013, 22:37   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

1tane kinght online windows modede acıp gta 4 oynadım ama  görev yöneticisini acamadım birtürlü fps 35-40-45-50-55 arasında  hiçbirşey acık degilken gt4 kend itestini yapınca cpu %52 kullanılıyor yani ortalama %80 felan olur cpu

black_flood
01-03-2013, 23:11   |  #25  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

Noktayı ben bırakayım artık kavganız yeterince olayın dışına taştı oyun Windows mode olsada olmasada multi clien açılamıyor maalesef hackshield maalesef kapatıyor. sadece macro yazarsam yada legal macro uygulaması çalıştırırsam hackshield bypass olduğu için 10 tanede açsam client tık yok. senin açıyor dediğin arkadaşın illegal yollar ile açıyor normal yollan değil halen idda ediyorsan açıyor diye resmi sitesinden alalım birde cevabını yanıt veren olursa Google üzerinde bile Knight online çoklu client denince sadece macro kodlar gelir başka çözümü yok. ve macro açıkken maalesef tek clien % 60 ları vuruyor. aşağıdaki resimde macro kullanmadan açılan multi client esnasında alınan hata mevcuttur. normalde grafikleri hd yapmadıkça %30 ları zor görüyor sistem oyun açıkken.

6 res