yardım lütfen pek bilgi sahibi değilim şimdiden te

GalipBerke
31-10-2008, 00:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar pc ile ilgili alanımı geliştirmek istediğim için bazı arkadaşlarımın pc lerinin sorunlarını hallediyorum fakat bi arkadşım pc işlemci fanını temizlerken fanı tutan mandalı kırmış bunu yapıştırdım herşeyi işlevine uygun yaptım yanlız pc açılıyor hata verip kapanıyor sanırım bordla ilgili okuyamadan kapanıyor sol ust köşede sayıılar çıkıyor numaratör gibi hızlı bişekilde sayıyor ör: 254 RAM yazıyor alttada bordla ilgili renkli yazılar çıkıor ve bi anda pc kapanıyor ve kasa eski kasa ötmeye başlıyor ve kapanıyor yardım lütfen

HİPNOZUM
31-10-2008, 01:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

pc içindeki donanımların dogru takılmadıgına vede güç kabloların tam yerine oturmadıgının bi işareti sanırım bu hatayı vermesinin sebebi ...tabi bi çok nedende olabilir ..

GalipBerke
31-10-2008, 01:09   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj
HİPNOZUM
pc içindeki donanımların dogru takılmadıgına vede güç kabloların tam yerine oturmadıgının bi işareti sanırım bu hatayı vermesinin sebebi ...tabi bi çok nedende olabilir ..
öce cvp için teşekürler çok dikkat ederek taktım yanlız işlemci eski sanırım pc açılmadığı için özelliklerinede bakamadım intel işlemci fanında tam olarak oturduğuna dikkat ettim borddaki pilden dolayı bi sorun olabilirmi ?

Banned
31-10-2008, 01:14   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

o kırılan parçayı olduğu gibi değiştir hatayı fan tam oturmadığı için veriyor.

GalipBerke
31-10-2008, 01:16   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj
kylie
o kırılan parçayı olduğu gibi değiştir hatayı fan tam oturmadığı için veriyor.
bilgin için tşk ederim aklımda evet bu denicem bunu fakat yerinden bile oynamıyor fan iyi yerleştirdim die düşünüyorum ayrıca dıt dıt die ses gelior ve kapanıyor pc budamı fanın oturmadığına işaret acaba ?

Banned
31-10-2008, 01:31   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

eğer pc'de önceden herhangi bir problem yoktu ve bu olaydan sonra dediklerin olduysa bence kırılan parçadan yapıyor.

GalipBerke
31-10-2008, 01:33   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj
kylie
eğer pc'de önceden herhangi bir problem yoktu ve bu olaydan sonra dediklerin olduysa bence kırılan parçadan yapıyor.
hiç bi bilgim yok arkadaşım pc yi temizledikten sonra oldu diyor hiç anlamaz pc den kırdığının bile farkında değil kırılan parça fanı tutan mandal yapıştırdım ama dediğin gibiyse olmamış ve fan oturmamış

Banned
31-10-2008, 02:34   |  #8  
Banlandı
5,024 mesaj

ilk başta sen o parçayı değiştirerek fanı ve diğer donanımları tam yerine oturt. eğer sorun devam ederse meseleyi başka yerde aramak gerekir.aklıma gelen bunlar şimdilik.

gkmn_pydk
20-11-2008, 00:34   |  #9  
Taze Üye
13 mesaj

Ben de işlemci fanını temizleyip termal macun kullanmadan açınca aynı durum başıma gelmişti bence işlemcinin yüzeyi ile soğutucu birbirine tam temas edemiyor yada termal macun sürmedin. Başka sorun ne olabilir bir bilgim yok :(

gkmn_pydk
20-11-2008, 00:36   |  #10  
Taze Üye
13 mesaj

Çünkü işlemci ısısı tehlikeli seviyeye gelince kasa öter açmak için çok zorlama işlemci yanabilir.