yardım ! yardım ! yardım ! yardım !

jackaldeath13
22-01-2010, 12:26   |  #1  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
183 mesaj

BİLGİSAYARIM SEKMESİNİ AÇINCA WEB KLASÖRÜ DİYE BİRŞEY OLUŞTU ONU KALDIRAMIYORUM ONU KALDIRACAM DİYE REGEDİT DEN BİRŞEY SİLDİM ODA BİLGİSAYAR SEKMESİNDEKİ BELGELER VE KLASÖRÜLERİMİ YOK ETTİ SADECE SÜRÜCÜLER GÖRÜNÜYOR ...WEB KLASÖRÜNÜ NASIL SİLEBİLİR VE KAYBOLAN KLASÖRLERİMİ BİLGİSAYARIM SEKMESİNE NASIL GETİREBİLİRİM ACABA !!!???

yada regedit kütüğünü sıfırdan kurmanın bir yolu varmı sistem geri yükleme işe yaramadı

Son Düzenleme: jackaldeath13 ~ 24 Ocak 2010 12:38
DoctorDree
22-01-2010, 18:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
235 mesaj

Sistem Geri YukLeme Yap.oLmuyosa Tekrar Dön BiseLer BuLuruz.

jackaldeath13
22-01-2010, 21:54   |  #3  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

sistem geri yükleme yapamıyorum çünkü ... ccleaner programında registry tarattırdım ve 21 inden öncesine dönmüyor ayrıca : aşşağıdaki çözümlerin hepsini denedim olmuyor ...yani ne web klasörü kayboluyor nede bilgisayarım sekmesindeki belge ve paylaşılan belgeler geri gelmiyor . formatta atmak istemiyorum çünkü hp pavilion m9130 vista için üretildi ben xp kullanıyorum kurmak için driver lazım onlarıda bulmak tanıtmak bir sürü iş ...registry kütüğünü eski hale getirecek bir program yada yöntem lazım  arkadaşım ...

ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 1
Başlat > Çalıştır'a " %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe " yazıp Enter'layınız.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 2
Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler'in altında Sistem Geri Yükleme Hizmetlerine çift Tıklayıp Otomatik yapınız. Burası devre dışı kalmış olabilir.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 3
Sistemi farklı Kullanıcı adı ile açmarak Sistem Geri Yüklemeyi çalıştırmayı deneyiniz.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 4
Sistem Geri Yükleme hizmetini Güvenli Mod'da çalıştırmayı deneyiniz.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 5
Başlat > Çalıştır'a " gpedit.msc " yazıp, Tamam deyiniz. Bigisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Sitem Geri Yükleme altındaki ayarları kontrol ediniz. Etkin ise Devre Dışı yapınız.
ÇÖZÜM ÖNERİSİ : 6
Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Bilgisayar Yönetimi > Olay Görüntüleyicisi > Sistem'i tıklatınız. Sağ tarafta Kaynak başlığı altında "sr" veya "srservice" öğesini arayınız.
Bu hizmeti çift tıklatıp, etkin olup olmadığını görünüz.

Hepsini denediyseniz..

Başlat > Çalıştır > sfc /scannow yazıp çalıştır senden kurulumda kullandığın işletim sistemi cd si isteyecek onu taktığında bozuk olan windows dosyalarını düzeltip sistemini ilk halindeki gibi sorunsuz bir şekle getirecektir

Son Düzenleme: jackaldeath13 ~ 23 Ocak 2010 14:56
jackaldeath13
23-01-2010, 22:42   |  #4  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

acaba yanlış yeremi yazdım kimse cevap yazmıyor !!! aloooo yardım lazım biriniz zahmet edip cevap yazsa Kızgın

Son Düzenleme: jackaldeath13 ~ 25 Ocak 2010 17:44
Semih Özyurt
25-01-2010, 18:20   |  #5  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum web klasörünü silmek için HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID
burdan {BDEADF00-C265-11d0-BCED-00A0C90AB50F} olanı bulup sil öbür kaybola simgeler için regeditten bişeyler silmeden önce regedit kaydının yedeğini aldıysan işin kolay eğer almadıysan onarma yap aslında cevabı kendin vermişin :)

jackaldeath13
26-01-2010, 10:25   |  #6  
jackaldeath13 avatarı
OP Yıllanmış Üye
183 mesaj

nasıl bir onarma öneriyorsun yani belirli bir program varmı yada belirli bir yöntem mesela combofix işe yaramıyor yada diğer regedit düzeltme işlemi ypan programlar format atmadan xp den düzeltme imkanı varmı ???....

Son Düzenleme: jackaldeath13 ~ 27 Ocak 2010 16:55
Banned
28-01-2012, 21:25   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
108 mesaj

CCleaner, Eusing Cleaner, Glary Utilities gibi programlar var.