yardım :yazılar mavi

orkun_eray
05-01-2008, 13:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadasla pc imde muzikler oyunlar ve cesitli belgeler hepsi yazıları mavi oldu ve düzeltemiyorum ne yapacagız cd ye atıp silip geri yukledim fakat o da cozum olmadı gene mavi cıktı formatlamak cozum fakat onemlı belgeler var yedek almadan yapamıyorum

BOOMFUNKMCS
05-01-2008, 13:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

monitör bağlantı kablolarını kontrol et,muhtemelen gevşeme oluşmuştur.

stern
05-01-2008, 15:10   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

sıkıştırma işlemi yapmış olabilirmisn?
mavi olan dosyaların üzerne sağ tıkla ve gelişmiş seçeneğinde disk boyutundan kazanmak için dosyaları sıkıştır seçeneği işaretlimi işaretli ise işareti kaldırdıktan sonra tekrar kontrol edermisn

uGuR.uK
05-01-2008, 18:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

büyük ihtimal stern'in dedigi seydendir seninki. eger dosyaların sıkıştırılmışsa bunu belirtmek icin dosya adları mavi renge dönüsür, bunu onlemenin 2 yolu var:

1- stern'in dedigi gibi dosyaların sıkıstırılmasını iptal etmen, ama bu dosyaları normale cevirme islemi demek. yani uzun süren bi dosya islemi ve disk alanında azda olsa daha fazla yer kaplamaya neden olur.

2- >>> ÖNERİM >>> klasör seçenekleri'ne gel, üstten görünüm sekmesine gel. acılan kısımdaki "Gelişmiş Ayarlar" kısmında biton secenek olcaktır, onların en altlarında "Şifrelenmiş veya sıkıştırılmış NTFS dosyalarını farklı renkte görüntüle" seçenegini iptal et ve Tamam deGöz kırpma

orkun_eray
05-01-2008, 20:31   |  #5  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ck tesekkurler sıkıstırmayı kapatınca duzeldi